maanantai , 20 tammikuu 2020

AKTIA- maantiejuoksu cup – Vantaa 14.12.2019

Miehet 10 km
1 Arttu Vattulainen Joensuun Kataja 31.06
2 Eero Saleva Helsingin Kisaveikot 31.53
3 Hannu Granberg Lahden Ahkera 31.55
4 Samu Mikkonen Joensuun Kataja 32.07
5 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja 32.15
6 Panu Jantunen Helsingin Kisa-Veikot 32.33
7 Jukka Kero Turun Urheiluliitto 32.56
8 Luukas Valtonen Helsinki 33.04
9 Timi Malinen Helsinki 33.15
10 Jukka Salo Karkkilan Pojat 33.22
11 Darby Thomas SKB 35.07
12 Tuomas Mansikka Helsinki 35.24
13 Eetu Jokela Helsingin Jyry 35.30
14 Tomi Halme Finnish Marathon Runners 36.07
15 Pekka Antikainen Turun Toverit 36.26
16 Simeon Rissanen Vantaan Salamat 36.49
17 Johannes Roto 37.03
18 Max Glännefors Broby GOIF Skidor 37.18
19 Iisak Helander 37.38
20 Lauri Viitanen Downtown 65 37.43
21 Marko Alasaukko-Oja KU-58 37.45
22 Heikki Tapanainen Helsinki 37.46
23 Ilkka Piirainen Helsinki 38.07
24 Hugo Pinto Nordic Investment Bank 38.08
25 Matti Väisänen Samba trail running club 38.12
26 Ossi Väisänen A-Rangers 38.15
27 Jukka Kivelä Vantaa 38.47
28 Joonas Sainio Helsinki 38.59
29 Jari Särkijärvi Vantaa Weasels 39.00
30 Juha Jumisko Samba Trail Running Club 39.15
31 Antti Toivanen Finnair 39.18
32 Miikkael Niemi Noux Trail Runking Club 39.37
33 Juhani Pietarinen KU-58 39.39
34 Tuukka Rautiainen 39.42
35 Johannes Pietilä YIT Running club 39.49
36 Riku Lindqvist Kenttäurheilijat-58 40.37
37 Tuomas Sovijärvi Salomon / ClifBar 40.43
38 Teemu Puustinen Kenttäurheilijat-58 40.47
39 Tommi Nieminen Kuikan Kisailijat 40.56
40 Vesa Vainikainen Helsinki Triathlon 41.04
41 Heikki Kainulainen Kerava 41.06
42 Tommi Simola Triathlon Suomi 41.11
43 Tuomas Koponen 41.13
44 Jonas Enqvist HSY 41.14
45 Ville Hiltunen Downtown 65 41.48
46 Hannu Rytkönen Helsinki 41.54
47 Karri Safo Helsinki triathlon 42.02
48 Jussi Martikainen Herttoniemen Pyöräily ja Pesis 42.32
49 Akseli Toikka Hammassyrjän Happo 42.48
50 Christopher Mikander Nordic Investment Bank 43.03
51 Aapi Von Creutelein Helsinki 43.04
52 Panu Laurell HSY 43.05
53 Mika Savolainen Digia Finland 43.17
54 Taneli Ruuska Möskärin Tunkkarit 43.23
55 Jukka Ikkala KPK 24/7 43.48
56 Heikki Helevä 44.47
57 Markus Mattsson Downtown 65 45.44
58 Joona Niemi Downtown 65 46.23
59 Sami Korpela 46.26
60 Ville Saarikivi Helsinki 46.35
61 Michael Ryan Nordic Investment Bank 48.06
62 Markus Myllymäki Friskis&Svettis 48.12
63 Tapio Loponen Team Castia 49.55
64 Markus Luukkonen 50.25
65 Lars Hyden Nordic Investment Bank 53.13
66 Anto Roots Espoo 1.07.03

Miehet 5 km
1 Tuomo Salonen Runners High 15.53
2 Artturi Oila Espoon Tapiot 17.34
3 Miikka Ojala KU-58 18.06
4 Mikhail Utkin Porvoo 18.12
5 Erwin Borremans Hyvinkää triathlon 18.26
6 Simo Syrjäläinen Helsinki Social Runners 18.37
7 Kim Harju Helsinki Triathlon 19.18
8 Antero Viita 19.22
9 Patrik Väisänen Helsinki 19.37
10 Vili-Valtteri Hänninen Pakilan Visa 23.02

Miehet 40 10 km
1 Jaakko Kero Turun Urheiluliitto 35.10
2 Petri Juuti Kenttäurheilijat-58 35.11
3 Timo Nikula Runners Club 36.56
4 Antti Mattila Helsingin Juoksijat 37.17
5 Sami Haverinen Runners Club 37.42
6 Tuomas Nupponen Kenttäurheilijat -58 37.47
7 Mikko Mäkelä Downtown 65 38.05
8 Olli Hirn Sipoo 38.41
9 Jukka Vänttinen Downtown 65 39.10
10 Sergey Frolo Forssan Salama 39.18
11 Timo Ronkainen TCF 39.26
12 Kalle Loukola Downtown 65 39.29
13 Sami Naatula Vantaa 39.35
14 Ismo Risku Keravan Urheilijat 39.43
15 Victor Pavlushko Helsingin Jyry 39.52
16 Mikko Pihlajavesi KU-58 40.05
17 Janne Peltonen Kenttäurheilijat-58 40.07
17 Jarno Salomäki Runners Club 40.07
19 Jarkko Suomela Helsingin Juoksijat 40.53
20 Tuomas Teuri 40.57
21 Toni Santalahti Espoon Tapiot 41.02
22 Mika Perkiömäki RC Eemeli 41.22
23 Markus Eräpolku Helsinki Social Runners 41.25
24 Hannu Eskola Espoo 41.34
25 Petri Palmunen Hyvinkään seudun urheilijat 41.42
26 Tuukka Rantanen Helsinki 42.06
27 Juha Ahdevainio Chateau de HöpöHöpö 42.11
28 Mikko Laukkanen Finnish Marathon Runners 42.12
29 Martti Näsäkkälä Ku-58 42.17
30 Simo Pätäri Nuuksion Polkumyyrät 42.20
31 Sampo Turpeinen Helsinki Triathlon 42.22
32 Simo Mäkinen Helsinki Running Crew 43.12
33 Marko Martikainen KU-58 43.35
34 Jani Tyni KPK 24/7 44.57
35 Mika Räty Helsinki 45.07
36 Kai Puolamäki KU-58 45.11
37 Esa Koli FMR 45.26
38 Janne Nurmi Downtown 65 45.35
39 Marko Peitsoma Porvoon Urheilijat 45.36
40 Timo-Jussi Tuomi Chateau De HöpöHöpö 46.08
41 Kari Timonen Helsinki 46.43
42 Sami Heikkinen Downtown 65 46.43
43 Mikael Kulikoff Helsinki 46.57
44 Jukka Markkanen Downtown 65 47.17
45 Jari Danska KU-58 47.30
46 Lari Lahdensuu 49.07
47 Igor Gottman HSY 50.42
48 Markku Naumanen 53.19
49 Mikko Hietalahti 54.23
50 Sören Rasmussen Nordic Environment Finance Corp 54.27
51 Mika Palmu KU-58 55.21

Miehet 50 10 km
1 Arto Järvinen Pakilan Visa 37.26
2 Antti Rönkkö KeU 37.35
3 Jussi Ahdinkallio Vantaa 38.10
4 Kari Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 38.48
5 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa 39.23
6 Petteri Kilpinen Helsingin Kisa-Veikot 39.32
7 Jouni Puustelli KU-58 39.42
8 Tapani Raatikainen Hämeenlinnan Tarmo 39.48
9 Ismo Lampinen Klaukkala 39.55
10 Kimmo Heikkinen Finnish Marathon Runners 40.22
11 Esa Heinonen XTri Lahti 40.34
12 Jari Keskitalo TriathlonSuomi 40.52
13 Niklas Tallqvist Runners High 40.52
14 Antti Maisi Nurmijärvi 41.30
15 Peter Heikkerö Porvoon Urheilijat 41.54
16 Vesa-Matti Masalin Porvoon Urheilijat 41.58
17 Jari Pekonen Porvoon Urheilijat 42.39
18 Harri Pakarinen Helsingin kisa-veikot 42.48
19 Pekka Kanerva Espoon Tapiot 42.52
20 Timo Lempiäinen Helsinki 43.53
21 Pekka Haapasaari Helsinki Trialthon 44.13
22 Jari Hellberg KU-58 44.25
23 Leo Kulikoff 44.34
24 Anssi Pöyry 45.48
25 Julius Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat 46.04
26 Juha Jantunen HyPy 46.04
27 Magnus Riska Helsinki Triathlon 46.50
28 Juha Seppänen Helsingin Jyry 47.02
29 Jyrki Palmu KU-58 47.07
30 Esko Tolonen Helsinki 47.26
31 Jouni Jurmu IF Sibbo-Vargarna 47.49
32 Pasi Hämäläinen Kerava 48.15
33 Mika Ala-Koukkari friskis 48.52
34 Janne Kyllönen KU-58 49.03
35 Juha Kallioinen X-Tri Lahti 49.22
36 Jari Sainio KU-58 50.22
37 Asko Hietanen Vantaa 50.27
38 Juha Piiroinen Sankaripojat 50.46
39 Marko Lehtinen Finntriathlon Masters 51.18
40 Mika Soininen Haapalan Karhut 52.14
41 Mikko Huopio Sankaripojat 52.49
42 Jukka Sahlakari Sankaripojat 53.50
43 Heikki Sahlman Hippoksen Maratonkerho 53.59
44 Keijo Mäkelä Team Rahkola Tampere 1.05.13

Miehet 60 10 km
1 Kari Suominen Joken Talli 38.25
2 Heino Aalto Hollola 40.42
3 Heimo Kärkkäinen Lahden Ahkera 41.34
4 Jarmo Viitanen Kenttäurheilijat-58 43.28
5 Lauri Palva KU-58 44.48
6 Pertti Jäppinen Porvoon Urheilijat 44.56
7 Risto Rautio Hämeenlinnan Tarmo 45.06
8 Juha Kanerva Helsingin Juoksijat 45.44
9 Veikko Tahvanainen Viipurin Urheilijat 46.52
10 Timo Heiliö Karhulan Katajaiset 48.32
11 Ilmari Absetz Häjyt 48.35
12 Olli Heikkinen ARDF Finland 48.37
13 Peter Kyburz Helsinki 52.55
14 Pekka Kytömäki Endurance Ultrarunning Team Fin 52.58
15 Hannu Sainio Espoon Akilles 53.25
16 Jouko Hiltunen Karhulan Katajaiset 54.34

Miehet 70 5 km
1 Hannu Parviainen Espoon Tapiot 21.16
2 Lauri Koivuranta Joken Talli 21.31
3 Eino Lång Hyvinkään Seudun Urheilijat 21.51
4 Martin Löfström Sporttiveteraanit 30.11
5 Vesa Tiihonen ISOMUS 30.42
6 Ari Hytönen IP-08 32.28

Miehet 19 10 km
1 Aleksanteri Sihvonen Helsingin Kisaveikot 37.28

Miehet 17 5 km
1 Joona Heikkerö Porvoon Urheilijat 18.01
2 Teo Penttinen Lahden Ahkera 18.11
3 Markus Valkealahti KU-58 22.26

Pojat 15 5 km
1 Tero Korpi KU-58 17.26
2 Joona Heiskanen Kenttäurheilijat -58 18.44
3 Santtu Heiskanen Kenttäurheilijat -58 18.47
4 Niilo Mölsä Porvoon Urheilijat 19.42
5 Lukas Teuri Espoon Suunta 20.42
6 Kasper Borremans Hyvinkää triathlon 20.48
7 Oliver Asikainen HK 21.22
8 William Forstén EsboIF 21.27
9 Eeli Elomaa EPS 26.02

Pojat 13 5 km
1 Jonne Mourujärvi Nurmijärven Yleisurheilu 18.56
2 Josue Perez Rosello Kenttäurheilijat-58 19.26
3 Jens-Aarne Kero IF Raseborg 20.02
4 Samuli Saarikoski Keravan Urheilijat 21.21
5 Alex Ahlgren Porvoon Urheilijat 22.06
6 Karlos Tauriainen Triathlon Vantaa 25.20
7 Henri Källström KU-58 29.17

Pojat 11 1,6 km
1 Eemeli Taponen Helsingin Jyry 6.13
2 Jere Mourujärvi Nurmijärven Yleisurheilu 6.31

Pojat 9 0,8 m
1 Roope Asikainen HK 3.09
2 Benjamin Kero Turun Urheiluliitto 3.14
3 Joosep Kantsik Helsingin Jyry 3.32
4 Felix Kero TuUL 7.33

Naiset 10 km
1 Mona Jäppinen Helsingin Kisa-Veikot 37.42
2 Emma Hakala Espoon Tapiot 38.35
3 Laura Heikkilä Runners Club 40.08
4 Saara Malinen Runner´s Club 40.16
5 Nora Berg Helsinki 42.16
6 Ruut Uusitalo 42.38
7 Katju Lehtola Helsinki 43.08
8 Laura Harjamäki Runners Club 43.32
9 Anni Lappela RC Eemeli 44.23
10 Nelli Avikainen 45.48
11 Maija Hovila SKB Racing 46.08
12 Milla Toukkari Helsingin juoksijat 46.12
13 Jeannette Bahrt Nordic Investment Bank 47.00
14 Kati Ahokas Vegaanijuoksijat 47.05
15 Pinja Kauppila XTri-Lahti 47.27
16 Julia Tarvainen Helsinki 47.56
17 Lidia Testova-Färlin 48.19
18 Armi Niemelä Helsinki 49.07
19 Taina Saari KPK 24/7 50.16
20 Camilla Långsjö Triathlon Suomi 50.24
21 Ida-Maria Otonkorpi Tilkan Siepot 50.30
22 Laura Lundell Tilkan Siepot 50.30
23 Miia Heliö 51.28
24 Sanni Fagerroth 51.51
25 Johanna Öman Team Wassu 51.58
26 Taru Sainio 53.24
27 Assi Liukkonen 53.24
28 Anette Willamo Tri4Friends 53.53
29 Riitta Välke Friskis & Svettis 55.28
30 Eija Jalli 55.28
31 Tanja Piha 58.42

Naiset 5 km
1 Essi Kivelä Espoon Tapiot 19.54
2 Enni Jarvala Kenttäurheilijat -58 20.19
3 Emilia Thomas SKB 20.25
4 Anne Lyytinen Vantaa 20.35
5 Josefina Aalto Runners Club 20.46
6 Kaarina Lehtonen Hyvinkään Seudun Urheilijat 21.17
7 Sofia Lindstedt Porvoon Urheilijat 21.48
8 Nina Leivo Nurmijärven yleisurheilu 22.19
9 Sanna Karkkolainen 22.57
10 Sanna Mäki KU-58 24.50
11 Meeri Puustelli Kouvola 24.54
12 Kirsi Hakomäki Helsingin juoksijat 26.04
13 Amanda Kainulainen Kerava 27.14
14 Eeva Kaura Helsinki 27.19

Naiset 40 10 km
1 Kirsi Roine Triathlon Vantaa 41.32
2 Sari Juuti Kenttäurheilijat -58 41.36
3 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 41.40
4 Tytti Åberg Triathlon Suomi 42.29
5 Anu Pitkänen Helsingin Juoksijat 44.09
6 Katja Kallioinen X-Tri Lahti 44.47
7 Riitta Kilpeläinen Järvenpään pyöräilijät 45.32
8 Niina Männikkö Rajamäen Rykmentti 46.02
9 Anne Hautala 47.54
10 Nuppu Hepo-Oja HSY 48.17
11 Sanna Lassila Digia Finland 50.30
12 Elina Ketonen Helsinki 50.40
13 Eija Pasanen TriahtlonSuomi 52.01
14 Laura Kulikoff Helsinki 52.37
15 Anu Suoranta 54.47
16 Susanna Vuorikari 54.53

Naiset 50 10 km
1 Minna Lahtinen Spove 42.53
2 Marjaana Lahti-Koski Viipurin urheilijat 43.09
3 Mari Kanerva Espoon Tapiot 44.53
4 Marika Roopärg KU-58 / Täppsportlased 48.00
5 Sara Leino Helsingin Jyry 49.39
6 Maija Mandart 53.14
7 Tiina Henriksson 55.39
8 Pia Kylmäpuro Runners High 56.10
9 Katri Nurmola 1.02.23
10 Ulla Purmonen 1.02.30
11 Silja Hormia Team Rahkola 1.05.19

Naiset 60 10 km
1 Sirpa Nordling Porvoon Urheilijat 48.43

Naiset 70 5 km
1 Ilona Sandman Sporttiveteraanit 34.29

Naiset 19 5 km
1 Edith Eikkinen Kenttäurheilijat-58 18.45
2 Silja Rönkä Lahden Ahkera 19.50

Naiset 17 5 km
1 Katharina Marekwia Espoon Tapiot 21.33
2 Julia Vänttinen Triathlon Vantaa 21.43
3 Aino Tengvall Rekolan Raikas 21.53
4 Helmi Köykkä Rekolan Raikas 21.59
5 Maisa Mikkola Helsingin Tarmo 23.28
6 Taika Nurro Rekolan Raikas 25.06
7 Krista Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 25.57
8 Anna-Maj Vierikko Rekolan Raikas 26.02

Tytöt 15 5 km
1 Sini-Minea Saarikoski Keravan Urheilijat 20.30
2 Marianne Salmi Mäntsälän Urheilijat 21.02
3 Nadja Rehberger Helsingin suunnistajat 22.34

Tytöt 13 5 km
1 Pinja Lindstedt Porvoon Urheilijat 19.08
2 Taimi Vallinoja HK 20.33
3 Aino Jokkala Porvoon Urheilijat 21.25
4 Venla Teuri Espoon Suunta 24.20
5 Saimi Maisi Nurmijärvi 31.00

Tytöt 11 1,6 km
1 Paola Kero Turun Urheiluliitto 6.19
2 Hilma Larvala Kenttäurheilijat-58 6.46
3 Charlotta Thomas SKB 11.52

Tytöt 9 0,8 m
1 Elena Kero Turun Urheiluliitto 3.05
2 Kielo Salo Karkkilan Pojat 3.27
3 Alisa Taponen Helsingn Jyry 3.35
4 Kaisla Salo Karkkilan Pojat 3.38

Miehet kuntosarja 10 km
1 Jani Mattsson Janin Paja 40.49
2 Timo Salonen Sysmä 45.52
3 Niko Auvinen Riihimäki 47.27
4 Timo Holopainen Espoo 47.33
5 Jari Toropainen CSC 48.18
6 Junnu Korvenpää Vantaa 50.07
7 Marko Palo-Oja 50.26
8 Kristoffer Sederlöf CSC 50.53
9 Juha Oinonen CSC 51.01
10 Janne Karlsson Tuocon Oy 53.13
11 Markku Rimpiläinen M-tiimi 54.06
12 Kari Raaska Sankaripojat 59.53
13 Kari Ritala Vantaa 1.01.32
14 Olli Mäkinen 1.07.08

Miehet kuntosarja 5 km
1 Jaakko Keinänen Helsinki 18.56
2 Aston Hunter 19.04
3 Mikael Mård Triathlon Vantaa 20.32
4 Harri Hänninen Pakilan Visa 20.49
5 Tommi Elomaa SKB Racing 21.25
6 Antti Vuorinen 22.17
7 Lasse Tolppi 22.28
8 Niilo Elomaa EPS Jalkapallo 22.34
9 Hannu Honkanen Lahden Ahkera 22.41
10 Paavo Hakkarainen Helsinki 24.03
11 Petri Kirves ARDF Finland 25.45
12 Markku Pääkkö Sporttiveteraanit 26.34
13 Matti Toppari Espoon Tapiot 29.09
14 Roni Soininen KU-58 30.47
15 Kaj Råstedt Fribergs Gurkor 35.53
16 Teuvo Meskanen Helsingin Jyry 49.22

Naiset kuntosarja 10 km
1 Laura Soininen Crossfit Espoo 45.53
2 Raisa Friberg MRC 51.58
3 Katja Andree KU-58 55.36
4 Virpi Backlund Korson Kengurut ry 1.00.57
5 Marjut Niemelä Helsinki 1.05.16
6 Nana Karanen Helsinki 1.06.25

Naiset kuntosarja 5 km
1 Janette Mård Vantaa 24.37
2 Viivi Akkanen 24.39
3 Maarit Viljakainen Helsinki Triathlon 25.15
4 Marlo Kirves KeiKa 25.45
5 Saila Kainulainen Helsinki 26.53
6 Riikka Kosunen Tuusula 29.02
7 Liisa Kangas 31.48
8 Jaana Andrews Helsinki 33.36

Tarkista myös

AKTIA- maantiejuoksu cup – Vantaa 18.1.2020

Miehet 10 km 1 Toni Valido Hoka One One / Runners Club 32.57 2 Jukka …

Vastaa

X