lauantai , 22 helmikuu 2020

AKTIA- maantiejuoksu cup – Vantaa 18.1.2020

Miehet 10 km
1 Toni Valido Hoka One One / Runners Club 32.57
2 Jukka Kero Turun Urheiluliitto 33.31
3 Jukka Salo Karkkilan Pojat 33.51
4 Darby Thomas SKB 33.58
5 Otto Laitinen Rude Roach Brewing 34.09
6 Antti Vainio Mynämäen Isku 34.29
7 Tuomas Hapola Savitaipaleen Urheilijat 34.56
8 Tomi Halme Finnish Marathon Runners 35.25
9 Jani Ylisaukko-oja Rovaniemi Roadrunners 35.36
10 Tuomas Mansikka Helsinki 35.50
11 Henry Aalto Hoka One One 35.54
12 Tuukka Rintala Runner´s Club 35.57
13 Pauli Leinonen Lahden suunnistajat-37 35.58
14 Johannes Roto 36.17
15 Simeon Rissanen Vantaan Salamat 36.33
16 Matti Laitinen Espoo 36.37
17 Aleksi Räihä Runners High 37.02
18 Max Glännefors Broby GOIF Skidor 37.05
19 Marko Alasaukko-Oja KU-58 37.09
20 Aki Niemi Teivo Stars 37.10
21 Lauri Viitanen Downtown 65 37.17
22 Juuso Jänkälä Vuojärven Vauhti-Veikot 37.36
23 Elias Mäntynen Vantaan Hiihtoseura 37.41
24 Jari Särkijärvi Vantaa Weasels 37.50
25 Teemu Hankala Ski-Team Trofodermin 37.51
26 Matti Väisänen Samba trail running club 38.05
27 Joonas Sainio Helsinki 38.22
28 Oliver Bremer Helsinki 38.23
29 Heikki Salo Jyväskylä Trail Runners 38.36
30 Hugo Pinto Nordic Investment Bank 38.38
31 Juha Jumisko Samba Trail Running Club 38.50
32 Tuukka Rautiainen 38.54
33 Antti Leinonen Helsinki 39.04
34 Johannes Pietilä YIT Running club 39.05
35 Mikko Sallinen Telia Runners Finland 39.11
36 Tapio Loponen Team Castia 39.32
37 Jukka Pasanen HKV 39.33
38 Teemu Puustinen Kenttäurheilijat-58 39.34
39 Jukka Sirén Samba Trail Running Club 39.59
40 Tuomas Koponen 40.01
41 Riku Lindqvist Kenttäurheilijat-58 40.11
42 Miikkael Niemi Noux Trail Runking Club 40.16
43 Juhani Pietarinen KU-58 40.19
44 Topi Sarpakunnas Helsinki Triathlon 40.22
45 Markku Orispää Esbo IF 40.35
46 Jonas Enqvist HSY 40.37
47 Hannu Teittinen Helsinki 40.45
48 Herman Widbom Espoo 40.53
49 Vesa Vainikainen Helsinki Triathlon 41.00
50 Jouni Manninen Espoo 41.18
51 Ilari Talman Helsingin Kisaveikot 41.48
52 Jarkko Suomela Helsingin Juoksijat 41.54
53 Karri Safo Helsinki triathlon 41.56
54 Tatu Maaniitty PaRaS 42.13
55 Jukka Ikkala KPK 24/7 42.15
56 Janne Haapaniemi Kieri Ry 42.26
57 Akseli Toikka Hammassyrjän Happo 42.35
58 Sebastian Kindstedt Electrofit 42.44
59 Tuomas Salovaara Helsinki 42.59
60 Aston Hunter 43.13
61 Mika Korpi Helsinki 43.13
62 Jussi Martikainen Herttoniemen Pyöräily ja Pesis 43.17
63 Olli Pakkanen Peräkylän Ponnistus 43.30
64 Aki Hummasti Vantaa 43.43
65 Eero-Matti Salminen Helsinki 43.55
66 Markus Nygård KU-58 Juoksukoulu 44.20
67 Tomi Uuttu 44.45
68 Ville Glad Helsingin Jyry 44.47
69 Oskari Toppari Turku 44.48
70 Tapani Mattila Nellimin Pyry 45.07
71 Valtteri Pitkänen Hullut Juoksijat 45.16
72 Michael Ryan Nordic Investment Bank 45.29
73 Sami Korpela 45.51
74 Ville Saarikivi Helsinki 46.07
75 Timo Vesterinen Vantaa 46.09
76 Mikael Lepistö 46.29
77 Jarmo Himanka Finntriathlon Masters 46.32
78 Joona Niemi Downtown 65 47.05
79 Markus Mattsson Downtown 65 47.29
80 Olli Koponen Vantaa 47.32
81 Vesa Keski-Pukkila KU-58 47.56
82 Vesa Vuoti PARAS 49.04
83 Markus Myllymäki Friskis&Svettis 49.13
84 Tero Alanko 49.59
85 Markus Luukkonen 50.27
86 Jarmo Tiukkanen 52.55

Miehet 5 km
1 Aki Nummela Runners High 15.23
2 Walte Hautala Lahden Ahkera 16.05
3 Niko Putkinen Karhulan Katajaiset 16.13
4 Aapo Kinnunen Runners High 17.23
5 Samuli Mattila Hämeenlinnan Tarmo 17.58
6 Teemu Törmälä Diablos Rojos 18.07
7 Simo Syrjäläinen Helsinki Social Runners 18.24
8 Ilkka Ruuska Pakilan Veto 19.14
9 Antero Viita 19.35
10 Heikki Kainulainen Kerava 19.43
11 Juha Heininen Porvoo Urheilijat 20.31
12 Aapi Von Creutelein Helsinki 20.52
13 Jarkko Liuska Helsinki 22.03
14 Pauli Sekki Vahanen Rakennusfysiikka Oy 22.41
15 Petri Tegelberg HUS Urheiluseura 29.01

M40 10 km
1 Jani Strömsholm IF Sibbo Vargarna 34.18
2 Petri Juuti Kenttäurheilijat-58 34.44
3 Jyrki Ruohomäki Helsinki Triathlon 36.51
4 Timo Leppäkorpi KU-58 37.20
5 Antti Perälä Häjyt 37.30
6 Mikko Mäkelä Downtown 65 37.47
7 Tommi Kaartinen Helsinki 38.01
8 Juhana Mikkola Vantaa 38.08
9 Sami Haverinen Runners Club 38.08
10 Tomi Mäkelä Pihkaniskat 38.42
11 Ossi Kokkonen Downtown 65 38.43
12 Sergey Frolov Forssan Salama 39.25
13 Mikko Pihlajavesi KU-58 39.42
14 Sami Naatula Vantaa 39.46
15 Mischa Moss IF Sibbo-Vargarna 39.57
16 Kari Hillo Downtown 65 40.27
17 Victor Pavlushkov Helsingin Jyry 40.50
18 Christer Lybeck SKB Racing Triathlon Team 41.04
19 Toni Santalahti Espoon Tapiot 41.07
20 Tuomas Teuri 41.29
21 Jukka Vänttinen Downtown 65 41.30
22 Mika Tuominen Esbo If 41.55
23 Markus Eräpolku Helsinki Social Runners 42.00
24 Mika Leppänen 42.00
25 Petri Palmunen Hyvinkään seudun urheilijat 42.01
26 Tuukka Rantanen Helsingin Kisa-Veikot 42.12
27 Marko Martikainen KU-58 42.20
28 Aarne Kiviniemi Kenttäurheilijat-58 42.23
29 Ville Hiltunen Downtown 65 42.24
30 Mikko Laukkanen Finnish Marathon Runners 42.29
31 Simo Pätäri Nuuksion Polkumyyrät 43.06
32 Simo Mäkinen Helsinki Running Crew 43.12
33 Jyrki Saari HSY 43.19
34 Timo-Jussi Tuomi Chateau De HöpöHöpö 43.49
35 Jarkko Makkonen Järvenpään pyöräilijät ry 44.01
36 Martti Näsäkkälä Ku-58 44.16
37 Petri Lintula Helsinki Triathlon 44.21
38 Kai Puolamäki KU-58 44.40
39 Mika Räty Helsinki 44.57
40 Esa Koli FMR 45.17
41 Marcus Lindqvist IBD Triathlon 45.18
42 Janne Nurmi Downtown 65 45.23
43 Eero Eloranta 45.48
44 Tuomo Seppänen Hyvinkään Juoksijat 46.21
45 Niko Niklander Downtown 65 46.35
46 Harri Välimaa Helsinki Triathlon 47.01
47 Lari Lahdensuu 47.17
48 Jukka Markkanen Downtown 65 47.43
49 Mikael Kulikoff Helsinki 48.11
50 Igor Gottman HSY 49.03
51 Lauri Laitinen Espoo 50.42
52 Mika Palmu KU-58 54.23
53 Mikko Hietalahti 55.05
54 Anto Roots Espoo 1.05.17

M50 10 km
1 Arto Järvinen Pakilan Visa 37.06
2 Antti Rönkkö KeU 37.18
3 Jarkko Vesikansa Helsinki Triathlon 38.18
4 Petteri Kilpinen Helsingin Kisa-Veikot 38.29
5 Ilpo Huolman Helsingin Juoksijat 38.32
6 Kari Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 39.18
7 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa 39.23
8 Sakari Taskila Leppävaaran Sisu 39.24
9 Antti Aittola KU-58 39.35
10 Kimmo Heikkinen Finnish Marathon Runners 39.44
11 Tapani Raatikainen Hämeenlinnan Tarmo 40.11
12 Timo Paasonen Kenttäurheilijat-58 40.53
13 Jari Keskitalo TriathlonSuomi 40.59
14 Vesa-Matti Masalin Porvoon Urheilijat 41.16
15 Antti Maisi Nurmijärvi 41.20
16 Peter Heikkerö Porvoon Urheilijat 41.35
17 Mika Huovinen Helsinki 42.50
18 Jari Virtanen KU-58 43.24
19 Jari Palo FMR 43.51
20 Marko Peitsoma Porvoon Urheilijat 44.01
21 Sampsa Puttonen Järvenpään pyöräilijät 44.12
22 Leo Kulikoff 44.31
23 Jean Tapprest Helsinki 44.48
24 Juha Jantunen HyPy 45.27
25 Anssi Pöyry 46.10
26 Kimmo Valtanen Tri 4 Friends 46.53
27 Julius Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat 46.59
28 Jarkko Kujala Helsingin Juoksijat 47.08
29 Pasi Hyyryläinen Espoon Akilles 47.15
30 Magnus Riska Helsinki Triathlon 47.33
31 Mika Ala-Koukkari friskis 47.48
32 Kimmo Lehtosaari ARDF Finland 48.35
33 Jouni Jurmu IF Sibbo-Vargarna 48.42
34 Heikki Timonen Helsinki 48.44
35 Jari Sainio KU-58 48.45
36 Tuomo J Oikarinen Porvoon Urheilijat 49.49
37 Mikko Tamminen JyRy 52.53

M60 10 km
1 Kari Suominen Joken Talli 38.53
2 Kari Hietamies Porvoon Urheilijat 40.22
3 Heino Aalto Hollola 41.18
4 Eero Hämäläinen Hämeenlinnan Tarmo 41.24
5 Jukka-Pekka Hassinen Runners Club 42.08
6 Heimo Kärkkäinen Lahden Ahkera 42.49
7 Risto Rautio Hämeenlinnan Tarmo 44.48
8 Lauri Palva KU-58 45.25
9 Jorma Niemi Kenttäurheilijat-58 45.39
10 Veikko Tahvanainen Viipurin Urheilijat 45.52
11 Matti Annala Sipoo 46.37
12 Ilmari Absetz Häjyt 47.36
13 Olli Heikkinen ARDF-Finland 48.52
14 Timo Maunula Valkeakosken Haka 49.22
15 Hannu Sainio Espoon Akilles 50.06
16 Kalevi Laitinen Espoo 57.52

M70 5 km
1 Hannu Parviainen Espoon Tapiot 21.31
2 Lauri Koivuranta Joken Talli 21.45
3 Eino Lång Hyvinkään Seudun Urheilijat 21.56
4 Kauko Hämäläinen Vantaa 28.52
5 Visa Turunen Spove ry. 28.55
6 Martin Löfström Sporttiveteraanit 30.21
7 Vesa Tiihonen ISOMUS 30.51
8 Jukka Pirhonen Hämeenlinna 31.16
9 Teuvo Meskanen Helsingin Jyry 50.31

M19 10 km
1 Aleksanteri Sihvonen Helsingin Kisaveikot 37.39
2 Aleksi Palo FMR 37.49

M17 5 km
1 Ahmad Arash Ahmad Gul Lahden Ahkera 17.00
2 Joona Heikkerö Porvoon Urheilijat 18.02
3 Daniel Äikäs Helsingin Kisaveikot 19.12
4 Veeti Hostikka Karhulan Katajaiset 20.48
5 Kalle Gauriloff Keski-uudenmaan Yleisurheilu 20.59
6 Otto Kettunen Karhulan Katajaiset 21.55
7 Niilo Elomaa EPS Jalkapallo 23.01

P15 5 km
1 Tero Korpi KU-58 17.21
2 Joona Heiskanen Kenttäurheilijat -58 18.39
3 Perttu Grönvall Karhulan Katajaiset 18.55
4 Santtu Heiskanen Kenttäurheilijat -58 18.56
5 Niilo Mölsä Porvoon Urheilijat 19.14
6 Josue Perez Perello KU-58 19.40
7 Valtteri Partanen Karhulan Katajaiset 19.46
8 Oliver Asikainen HKV 22.13
9 Sami Malmila KU-58 25.04
10 Eeli Elomaa EPS 27.33
11 Aaro Malmila KU-58 28.01

P13 5 km
1 Jonne Mourujärvi Nurmijärven Yleisurheilu 18.47
2 Vili Hahto Kenttäurheilijat-58 21.24
3 Samuli Saarikoski Keravan Urheilijat 22.17
4 Karlos Tauriainen Triathlon Vantaa 24.42
5 Henri Källström KU-58 29.19

P11 1,6 km
1 Jere Mourujärvi Nurmijärven Yleisurheilu 7.04
2 Nikolai Frolov Loimaan Palloseura 7.25

P9 0,8 m
1 Roope Asikainen HKV 3.14
2 Benjamin Kero Turun Urheiluliitto 3.20
3 Joosep Kantsik Helsingin Jyry 3.36
4 Niilo Naatula Vantaa 3.40
5 Felix Kero TuUL 9.02

Naiset 10 km
1 Oona Kettunen Karhulan Katajaiset 36.03
2 Karin Storbacka IK Falken 37.44
3 Soili Kosonen Forrestguuri 39.06
4 Oona Hilkamo Helsinki 39.08
5 Tuula Vesalainen Turun Urheiluliitto 39.46
6 Laura Heikkilä Runners Club 40.43
7 Saara Malinen Runner´s Club 40.57
8 Satu Uuttu Kenttäurheilijat-58 40.58
9 Ruut Uusitalo 42.15
10 Julia Venesmaa Kenttäurheilijat-58 42.27
11 Katju Lehtola Helsinki 43.19
12 Jenni Muttonen Espoo 43.26
13 Laura Sunila Runners Club 43.36
14 Maija Hovila SKB Racing 45.13
15 Jeannette Bahrt Nordic Investment Bank 46.11
16 Johanna Hällström Hyvinkään Juoksijat ry 46.16
17 Julia Tarvainen Helsinki 46.50
18 Minna Ojajärvi KU-58 48.13
19 Ida-Maria Otonkorpi Tampereen Pyrintö 49.59
20 Taina Saari KPK 24/7 50.03
21 Taru Sainio 50.56
22 Ira Hassinen Helsinki 51.26
23 Sanni Fagerroth 51.41
24 Assi Liukkonen 52.14
25 Mia Alén Nordic Environment Finance Corp 54.38
26 Laura Sokka HyPy 55.30
27 Riitta Välke Friskis & Svettis 55.44
28 Eija Jalli 56.14
29 Terhi Hautaviita Hattula 58.31
30 Laura Simula 1.00.34
31 Tanja Piha 1.00.52

Naiset 5 km
1 Mari Ulkuniemi Runners Club 18.57
2 Elisa Sihvola Espoo 18.58
3 Heidi Voutilainen Espoon Tapiot 19.24
4 Ida Andersson Nurmijärven Yleisurheilu 19.48
5 Emilia Thomas SKB 20.09
6 Nora Berg Helsinki 20.30
7 Kaarina Lehtonen Hyvinkään Seudun Urheilijat 21.04
8 Laura Hievanen Runners Club 21.14
9 Niina Männikkö Rajamäen Rykmentti 21.32
10 Leena Mäkäräinen Kenttäurheilijat-58 21.46
11 Sofia Lindstedt Porvoon Urheilijat 21.51
12 Laura Mansikka Helsinki 21.53
13 Eevu Lassenius Porvoon urheilijat 22.25
14 Maiju Grönvall Karhulan Katajaiset 23.04
15 Eevi Myllylahti Karkkila 24.03
16 Sanna Mäki KU-58 25.29
17 Kirsi Hakomäki Helsingin juoksijat 26.14
18 Kristiina Savonsaari Korson Palloseura 35.09
19 Kirsi Thessman Kerava 35.10

N40 10 km
1 Laura Manninen KU-58 35.16
2 Kirsi Roine Triathlon Vantaa 39.40
3 Sari Juuti Kenttäurheilijat -58 39.54
4 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 41.30
5 Elina Arokannas KU-58 42.07
6 Katja Kallioinen X-tri Lahti 43.07
7 Anu Pitkänen Helsingin Juoksijat 43.28
8 Katja Jääskeläinen Espoon Tapiot 44.11
9 Virpi Taipale Helsingin Juoksijat 44.22
10 Anu Henttonen Helsinki 44.59
11 Kirsi Päiväniemi Tri4 Friends 45.48
12 Lea Oja Helsinki Triathlon 46.10
13 Minna Nurvo Triathlon Vantaa 47.25
14 Armi Niemelä Runners Club 47.27
15 Saila Laine Helsinki 47.44
16 Elina Ketonen Helsinki 48.15
17 Anne Hautala 48.27
18 Suvi Malste Helsinki 48.48
19 Nuppu Hepo-Oja HSY 49.10
20 Sevi Pesonen Team_Jumppapirkot 49.28
21 Laura Kulikoff Helsinki 50.44
22 Anna-Liisa Stenvall KU-58 51.26
23 Tuula Miettinen Espoon Tapiot 51.48
24 Eija Pasanen TriahtlonSuomi 52.44
25 Sanna Haikonen Vantaa 56.56
26 Ulla Westermarck Hki 56.58
27 Riikka Pietilä Triathlon Vantaa 58.54

N50 10 km
1 Marjaana Lahti-Koski Viipurin urheilijat 44.04
2 Maija Vallinoja Runners Club 44.21
3 Anna-Mari Himanen Nurmijärven Yleisurheilu 44.34
4 Sari Peltonen KU-58 45.49
5 Marika Roopärg KU-58 / Täppsportlased 46.23
6 Anu Ojanen Hämeenlinnan Tarmo 46.32
7 Sara Leino Helsingin Jyry 49.20
8 Maija Mandart HelTri 49.58
9 Sari Juntunen Nummela 53.39
10 Ulla Purmonen 1.04.42

N60 10 km
1 Sirpa Nordling Porvoon Urheilijat 48.49
2 Elina Leskinen Sjundeå If 54.55

N70 5 km
1 Ilona Sandman SPOVE 34.56

N19 5 km
1 Janette Vänttinen Porvoon Urheilijat 18.09
2 Jenna Saarinen Vantaa 26.19

N17 5 km
1 Aino Tengvall Rekolan Raikas 21.59
2 Helmi Köykkä Rekolan Raikas 22.25
3 Nea Tarvo Espoon Tapiot 23.59
4 Krista Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 24.43
5 Kerttu Nupponen Kenttäurheilijat -58 26.53
6 Anna-Maj Vierikko Rekolan Raikas 27.12
7 Taika Nurro Rekolan Raikas 27.23

T15 5 km
1 Marianne Salmi Helsingin Kisa-Veikot 20.22
2 Sini-Minea Saarikoski Keravan Urheilijat 20.53
3 Sara Koskela Porvoon Urheilijat 22.19
4 Nadja Rehberger Helsingin suunnistajat 22.46

T13 5 km
1 Pinja Lindstedt Porvoon Urheilijat 19.17
2 Taimi Vallinoja HKV 20.01
3 Aino Jokkala Porvoon Urheilijat 22.29
4 Venla Teuri Espoon Suunta 23.26
5 Saimi Maisi Nurmijärvi 32.05

T11 1,6 km
1 Paola Kero Turun Urheiluliitto 6.06
2 Hilma Larvala Kenttäurheilijat-58 6.48
3 Charlotta Thomas SKB 6.50
4 Mette Honkala Helsingin Kisa-Veikot 7.15

T9 0,8 m
1 Elena Kero Turun Urheiluliitto 3.06
2 Kielo Salo Karkkilan Pojat 3.22
3 Engla Pernu Ingå if 3.33
4 Kaisla Salo Karkkilan Pojat 3.44

Miehet kuntosarja 10 km
1 Jani Mattsson Janin Paja 40.57
2 Janne Karlsson Tuocon Oy 44.41
3 Sakari Ranta Yleisurheilu-Team 45.04
4 Karri Kuusinen Lynx 45.07
5 Mikko Kuusinen Lynx 45.08
6 Niko Auvinen Riihimäki 45.14
7 Mika Toiviainen Espoo 49.05
8 Marko Palo-Oja 49.08
9 Jari Toropainen CSC 49.21
10 Kristoffer Sederlöf CSC 50.19
11 Markku Rimpiläinen M-tiimi 54.09
12 Philip Davey CSC 55.52
13 Juha Oinonen CSC 56.00
14 Jari Miettinen CSC 56.09
15 Joni Hyvärinen 1.02.52
16 Olli Mäkinen 1.04.11

Miehet kuntosarja 5 km
1 Benjamin Björkell Porvoon Urheilijat 17.33
2 Elias Risku Keravan Urheilijat 19.30
3 Tommi Elomaa SKB Racing 21.14
4 Ville Nokipii Sumiaisten Urheilumetsästäjät 22.13
5 Lasse Tolppi 22.27
6 Hannu Honkanen Lahden Ahkera 22.37
7 Kasperi Cederqvist Hyvinkään seudun urheilijat 22.40
8 Janne Kalliomäki 23.02
9 Antti Vuorinen 23.12
10 Anders Kullström Loviisa 23.23
11 Paavo Hakkarainen Helsinki 24.17
12 Tomi Cederqvist Hyvinkää 24.40
13 Anton Reiström Keika 24.59
14 Petri Kirves ARDF Finland 25.00
15 Pekka Piiparinen 26.04
16 Markku Pääkkö Sporttiveteraanit 26.27
17 Roni Soininen KU-58 29.14
18 Jouni Kock Espoo 29.30
19 Matti Toppari Espoon Tapiot 29.58

Naiset kunto 10 km
1 Viivi Akkanen 49.27
2 Susanna Pehkonen Helsinki 52.21
3 Mari Suutari Järvenpää 53.41
4 Elena Kozharskaya Ajokoirat 54.55
5 Raisa Friberg MRC 55.21
6 Katja Andreev KU-58 58.54

Naiset kunto 5 km
1 Paula Jääskeläinen Kenttäurheilijat-58 23.23
2 Jaana Tilus Pakkalan Palloseura 23.51
3 Taru Koivisto Helsinki Triathlon 24.47
4 Riikka Kosunen Tuusula 26.31
5 Pirjo Huuhtanen Hämeenlinna 29.01
6 Katri Nurmola 29.31
7 Jaana Andrews Helsinki 33.34
8 Mari Härmävaara Korson Kunto ry 35.20

Tarkista myös

Urheilujuoma ja -geeli koettelevat hampaita

Urheilujuomat ja -geelit tarjoavat täsmäenergiaa kestävyysliikuntaa, mutta ikävä kyllä ne vaarantavat hammasterveyden. Tämä ei ole …

Vastaa

X