lauantai , 28 maaliskuu 2020

AKTIA– maantiejuoksucup – Vantaa 15.2.2020

Miehet 10 km
1 Gavin Hooper Espoo 33.17
2 Jonathan Kilpelä Jyväskylän kenttäurheilijat 33.21
3 Topi Penttinen OK Orient 33.27
4 Otto Laitinen Rude Roach Brewing 33.37
5 Jani Ylisaukko-oja Rovaniemi Roadrunners 34.35
6 Konsta Kajan Anaconda Networks 34.51
7 Henry Aalto Hoka One One 35.37
8 Tomi Halme Finnish Marathon Runners 35.44
9 Miika-Pekka Rautiainen Samba Trail Running Club 35.51
10 Simeon Rissanen Vantaan Salamat 35.58
11 Yrjö Kivimäki Hyvinkää 36.19
12 Kim Harju Helsinki Triathlon 36.35
13 Marko Alasaukko-Oja KU-58 36.39
14 Aleksi Räihä Runners High 36.48
15 Tommi Kaartinen Helsinki 37.14
16 Johannes Roto 37.20
17 Matti Väisänen Samba trail running club 37.21
18 Viljami Kanerva Helsingin Juoksijat 37.25
19 Max Glännefors Broby GOIF Skidor 37.34
20 Mikko Sallinen Telia Runners Finland 37.44
21 Jari Särkijärvi Vantaa Weasels 37.44
22 Hugo Pinto Nordic Investment Bank 38.05
23 Juha Jumisko Samba Trail Running Club 38.10
24 Ossi Väisänen A-Rangers 38.19
25 Riku Järvelä Samba Trail Running Club 38.21
26 Jussi Hildén Helsinki Social Runners 38.22
27 Juho Lehtoviita Musta Neliö 38.36
28 Tuukka Rautiainen 38.37
29 Henri Ansio Finnish Maraton Runners 38.39
30 Johannes Pietilä YIT Running club 38.53
31 Tapio Loponen Team Castia 38.53
32 Iisak Helander 39.00
33 Teemu Puustinen Kenttäurheilijat-58 39.45
34 Tuomas Koponen 39.47
35 Jonas Tufvesson Jyry 39.52
36 Elias Mäntynen Team PT Santtu 40.01
37 Juhani Pietarinen KU-58 40.06
38 Vesa Vainikainen Helsinki Triathlon 40.08
39 Markku Orispää Esbo IF 40.19
40 Walid Ototess Italy 40.27
41 Hannu Rytkönen Helsinki 40.43
42 Tony Niemi Helsinki Triathlon 40.45
43 Juho Färlin Porvoo 41.13
44 Jukka Ikkala KPK 24/7 41.21
45 Ilkka Ruuska Pakilan Veto 41.24
46 Christopher Mikander Nordic Investment Bank 42.02
47 Henri Storbacka Helsinki 42.12
48 Taneli Ruuska Möskärin Tunkkarit 42.25
49 Juuso Utriainen Järvenpää 42.27
50 Christoffer Nyman Tridiet Conquer 42.34
51 Vincent Weeda Dutch men lost in Finland 42.41
52 Jonas Enqvist HSY 42.59
53 Paavo Kuronen Atmospiiri 43.10
54 Mika Korpi Helsinki 43.39
55 Markus Nygård KU-58 Juoksukoulu 43.55
56 Joona Niemi Downtown 65 44.07
57 Antti Kohopää Helsinki 44.18
58 Karri Safo Helsinki triathlon 44.24
59 Martijn Hollestelle Helsinki 44.54
60 Mikael Lepistö Vantss 45.13
61 Jani Niskanen Vantaa 45.45
62 Sami Korpela 46.03
63 Jarmo Himanka Finntriathlon Masters 46.57
64 Tero Alanko 47.01
65 Joona Rautiainen Helsinki 47.08
66 Ville Hiltunen Downtown 65 47.11
67 Vesa Keski-Pukkila KU-58 47.22
68 Marc Habets Helsinki 49.54
69 Panu Laurell HSY 50.04
70 Mark Potze Helsinki 50.09
71 Sampo Laaksonen Friskis & Svettis 54.45
72 Darren Glynn Gladius Kirkkonummi Ry 55.06

Miehet 5 km
1 Walte Hautala Lahden Ahkera 16.11
2 Niko Putkinen Karhulan Katajaiset 16.13
3 Akseli Virtanen Karhulan Katajaiset 16.48
4 Antti Honkimaa Espoo 16.53
5 Vilho Moilanen IF Solvalla Vargarna 17.11
6 Marc Sundén IF Sibbo-Vargarna 17.24
7 Teemu Törmälä Diablos Rojos 17.45
8 Samuli Mattila Hämeenlinnan Tarmo 17.49
9 Ilpo Huolman Helsingin Juoksijat 18.22
10 Jorma Kainulainen Avanti Adventure 18.30
11 Timo Hietalahti Kälviän Tarmo 18.53
12 Kari Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 18.57
13 Vesa Lensu Helsingin Juoksijat 19.37
14 Petteri Mikkola Oulu 19.41
15 Jukka-Pekka Hassinen Runners Club 20.11
16 Juhani Mustonen Helsinki 20.58
17 Magnus Hindström Helsinki 21.09
18 Jarkko Liuska Ile Racing 21.38
19 Juha Kanerva Helsingin Juoksijat 21.43
20 Juha Ahdevainio Chateau de HöpöHöpö 22.13
21 Tero Toikka Helsingin Juoksijat 22.46
22 Peter Ståhl IF Sibbo Vargarna 24.44
23 Jouni Kock Espoo 29.44

Miehet 40 10 km
1 Jani Strömsholm IF Sibbo Vargarna 34.41
2 Petri Juuti Kenttäurheilijat-58 35.18
3 Timo Saloranta B12 – Powerwalking Group 35.48
4 Jari Vanhanen Sjundeå IF 36.00
5 Jyrki Ruohomäki Helsinki Triathlon 36.26
6 Timo Leppäkorpi KU-58 37.03
7 Antti Perälä Häjyt 37.15
8 Mikko Mäkelä Downtown 65 37.22
9 Teemu Hankala Helsinki Triathlon 37.30
10 Timo Metsälä Reaktor Askel 37.38
11 Jukka Vänttinen Downtown 65 37.42
12 Teemu Nyholm Kerava 37.57
13 Niklas Sohlberg Noux Knights 38.30
14 Timo Ronkainen TCF 39.03
15 Tuomas Nupponen Kenttäurheilijat -58 39.10
16 Tuomas Teuri 39.53
17 Daniel Jenkins Alppikanuunat 41.12
18 Mika Tuominen Esbo If 41.23
19 Sergey Frolov Forssan Salama 41.24
20 Marko Kahilainen Kenttäurheilijat-58 41.49
21 Jarkko Suomela Helsingin Juoksijat 41.53
22 Sam Fransman SV-ski 42.11
23 Aarne Kiviniemi Kenttäurheilijat-58 42.38
24 Timo-Jussi Tuomi Chateau De HöpöHöpö 42.44
25 Simo Mäkinen Helsinki Running Crew 43.09
26 Marko Peitsoma Porvoon Urheilijat 43.17
27 Janne Haapaniemi Kieri Ry 43.29
28 Jussi Kallioniemi Helsinki Triathlon 43.31
29 Marko Martikainen KU-58 43.47
30 Teemu Junkkaala Laatusetti FC 44.15
31 Martti Näsäkkälä Ku-58 44.24
32 Jukka Markkanen Downtown 65 44.29
33 Harri Karvonen Reckless Race 44.29
34 Kai Puolamäki KU-58 44.31
35 Jarno Limnell Aalto Yliopisto 45.31
36 Eero Eloranta 46.12
37 Petro Airas Espoo 47.25
38 Mikael Kulikoff Helsinki 48.15
39 Sami Heikkinen Downtown 65 48.59
40 Igor Gottman HSY 50.07
41 Lauri Laitinen Espoo 50.35

Miehet 50 10 km
1 Arto Järvinen Pakilan Visa 36.46
2 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa 39.16
3 Kimmo Heikkinen Finnish Marathon Runners 40.41
4 Jari Keskitalo TriathlonSuomi 40.51
5 Timo Paasonen Kenttäurheilijat-58 41.16
6 Peter Heikkerö Porvoon Urheilijat 41.42
7 Leo Kulikoff 43.30
8 Jean Tapprest Helsinki 44.02
9 Jukka Ahonen 45.09
10 Juha Jantunen HyPy 45.11
11 Julius Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat 46.27
12 Juha-Pekka Halmeenmäki TriathlonSuomi 47.02
13 Anssi Pöyry 47.04
14 Pasi Hyryläinen Espoon Akilles 47.12
15 Jyrki Palmu KU-58 47.20
16 Heikki Timonen Helsinki 47.52
17 Esko Tolonen Helsinki 48.01
18 Jari Sainio KU-58 48.46
19 Jouni Jurmu IF Sibbo-Vargarna 49.12
20 Tuomo J Oikarinen Porvoon Urheilijat 49.42
21 Mikko Tamminen JyRy 51.43

Miehet 60 10 km
1 Kari Suominen Joken Talli 38.57
2 Heino Aalto Hollola 41.00
3 Lauri Palva KU-58 44.49
4 Jarmo Viitanen Kenttäurheilijat-58 45.32
5 Timo Heiliö Kotka 47.50
6 Ilmari Absetz Häjyt 47.52
7 Timo Maunula Valkeakosken Haka 48.41
8 Hannu Sainio Espoon Akilles 51.26
9 Pekka Kytömäki Endurance Ultrarunning Team Fin 54.24

Miehet 70 5 km
1 Hannu Parviainen Espoon Tapiot 21.14
2 Eino Lång Hyvinkään Juoksijat 21.17
3 Antero Ignatius Endurance 25.31
4 Kalevi Laitinen Espoo 27.16
5 Vesa Tiihonen ISOMUS 31.08
6 Teuvo Meskanen Helsingin Jyry 46.23

Miehet 19 10 km
1 Aleksanteri Sihvonen Helsingin Kisaveikot 38.47

Miehet 17 5 km
1 Ahmad Arash Ahmad Gul Lahden Ahkera 16.51
2 Joona Heikkerö Porvoon Urheilijat 18.12
3 Kalle Gauriloff Keski-uudenmaan Yleisurheilu 20.36
4 Veeti Hostikka Karhulan Katajaiset 21.00

Pojat 15 5 km
1 Tero Korpi KU-58 17.34
2 Joona Heiskanen Kenttäurheilijat -58 18.09
3 Santtu Heiskanen Kenttäurheilijat -58 18.18
4 Kasper Borremans Hyvinkää triathlon 18.51
5 Perttu Grönvall Karhulan Katajaiset 19.23
6 Valtteri Partanen Karhulan Katajaiset 19.34
7 Josue Perez Perello KU-58 19.34
8 Lukas Teuri Espoon Suunta 21.01
9 Hannes Sahlsten Vantaan hiihtoseura 23.45

Pojat 13 5 km
1 Jens-Aarne Kero IF Raseborg 19.25
2 Eelis Sahlsten Vantaan Hiihtoseura 20.44
3 Karlos Tauriainen Triathlon Vantaa 24.32

Pojat 11 1,6 km
1 Eemeli Taponen Helsingin Jyry 6.35
2 Nikolai Frolov Loimaan Palloseura 7.31

Pojat 9 0,8
1 Joosep Kantsik Helsingin Jyry 3.40
2 Jere Jalasvirta Espoo 4.11

Naiset 10 km
1 Nerea Abrego Helsingin Kisaveikot 38.35
2 Soili Kosonen Forrestguuri 38.55
3 Laura Heikkilä Runners Club 39.42
4 Mona Af Forselles Rekolan Raikas 41.30
5 Katju Lehtola Helsinki Social Runners 42.28
6 Leena Mäkäräinen Kenttäurheilijat-58 43.59
7 Annika Paitula Espoo 44.00
8 Nelli Avikainen 44.34
9 Emmi Hanhimäki Espoo 44.47
10 Jeannette Bahrt Nordic Investment Bank 45.11
11 Maija Hovila SKB Racing 46.06
12 Johanna Toivanen Telia Runners 46.55
13 Julia Tarvainen Helsinki 47.20
14 Taina Saari KPK 24/7 48.22
15 Minna Ojajärvi KU-58 50.55
16 Taru Sainio 51.26
17 Salla Laiho Mikko-Ketun Hedelmäaakkoset 53.26
18 Laura Sokka HyPy 53.44
19 Eija Jalli 54.08
20 Mia Alén Nordic Environment Finance Corp 55.06
21 Riitta Välke Friskis & Svettis 55.19

Naiset 5 km
1 Elisa Sihvola Viipurin Urheilijat 18.51
2 Anne Lyytinen Runners Club 19.47
3 Lotta Sundqvist Helsinki Social Runners 20.14
4 Nina Leivo Nurmijärven yleisurheilu 21.05
5 Kaarina Lehtonen Hyvinkään Seudun Urheilijat 21.08
6 Liisa Timonen Espoon Tapiot 21.53
7 Vera Lensu HIFK 22.25
8 Emma Pasanen Lahden Ahkera 22.57
9 Michaela Åvall Diablos Rohos 23.15
10 Tiina Kauppila Hel Run 23.41
11 Kirsi Hakomäki Helsingin juoksijat 26.14
12 Giovanna Rautiainen Tuusula 26.44
13 Tanja Piha 28.07

Naiset 40 10 km
1 Sari Juuti Kenttäurheilijat -58 39.18
2 Tytti Åberg Triathlon Suomi 41.35
3 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 42.17
4 Katja Kallioinen X-tri Lahti 42.41
5 Katja Jääskeläinen Espoon Tapiot 43.24
6 Virpi Taipale Helsingin Juoksijat 43.32
7 Eeva Salomaa Helsinki 44.09
8 Lea Oja Helsinki Triathlon 44.31
9 Riitta Kilpeläinen Järvenpään pyöräilijät 44.35
10 Anu Henttonen Helsinki 45.40
11 Saila Laine Helsinki 46.28
12 Anne Hautala 47.29
13 Anna-Liisa Stenvall KU-58 47.35
14 Nuppu Hepo-Oja HSY 48.33
15 Sevi Pesonen Team_Jumppapirkot 49.18
16 Laura Kulikoff Helsinki 51.02
17 Ira Hassinen Kenttäurheilijat-58 51.09
18 Ulla Westermarck Hki 56.54
19 Merle Hirtentreu Porvoon Urheilijat 57.28

Naiset 50 10 km
1 Minna Lahtinen Spove 43.08
2 Maija Vallinoja Runners Club 43.50
3 Marika Roopärg KU-58 / Täppsportlased 46.10
4 Sari Peltonen KU-58 46.32
5 Sara Leino Helsingin Jyry 51.36
6 Sari Juntunen Nummela 53.03
7 Carin Göthelid Running Finland 56.46
8 Ulla Purmonen 1.03.01

Naiset 60 10 km
1 Michaela Gräsbeck Porvoon Uimarit 52.32
2 Elina Leskinen Sjundeå If 54.56

Naiset 70 5 km
1 Ilona Sandman SPOVE 34.45

Naiset 19 5 km
1 Silja Rönkä Lahden Ahkera 19.55

Naiset 17 5 km
1 Julia Vänttinen Triathlon Vantaa 21.15
2 Aino Tengvall Rekolan Raikas 21.38
3 Helmi Köykkä Rekolan Raikas 22.31
4 Taika Nurro Rekolan Raikas 24.23
5 Anna-Maj Vierikko Rekolan Raikas 25.00
6 Krista Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 25.47

Tytöt 15 5 km
1 Sini-Minea Saarikoski Keravan Urheilijat 20.20
2 Marianne Salmi Mäntsälän Urheilijat 20.36
3 Sohvi Vapaaoksa Helsinki Triathlon 26.38

Tytöt 13 5 km
1 Taimi Vallinoja HKV 19.35
2 Aino Jokkala Porvoon Urheilijat 21.25
3 Venla Teuri Espoon Suunta 23.24
4 Katja Kettunen HelTri 24.18

Tytöt 11 1,6 km
1 Mette Honkala Helsingin Kisa-Veikot 7.15

Tytöt 9 0,8
1 Alisa Taponen Helsingin Jyry 3.46

Miehet kuntosarja 10 km
1 Junnu Korvenpää Vantaa 44.25
2 Niko Auvinen Riihimäki 44.26
3 Harri Isoherranen 45.51
4 Janne Karlsson Tuocon Oy 46.13
5 Kalle Widbom 4speed Triathlon Team 46.14
6 Marko Palo-Oja 48.14
7 Timo Tuominen 48.14
8 Mika Toiviainen Espoo 48.42
9 Kristoffer Sederlöf CSC 49.16
10 Ari Hiltunen Hämeenlinnan Tarmo 53.05
11 Philip Davey CSC 54.43
12 Olli Mäkinen 1.03.44

Miehet kuntosarja 5 km
1 Paavo Niemelä 20.20
2 Ilkka Leskelä Ile Racing 21.00
3 Elias Risku Keravan Urheilijat 21.06
4 Esko Tynkkynen VSVU 22.49
5 Antti Vuorinen 24.01
6 Anton Rejstrom Keika 25.45
7 Marlo Kirves KeiKa 26.01
8 Petri Kirves ARDF Finland 26.03
9 Oliver Bask Keika 26.03
10 Markku Pääkkö Sporttiveteraanit 26.21
11 Jarkko Huotari Helsinki 26.25
12 Petri Tegelberg HUS Urheiluseura 27.38
13 Pekka Piiparinen 29.35
14 Kaj Råstedt Run with Cancer 35.05

Naiset kuntosarja 10 km
1 Susanna Pehkonen Helsinki 51.58
2 Raisa Friberg MRC 53.20
3 Katja Andreev KU-58 53.39
4 Elina Rauhala Espoon Akilles 55.19

Naiset kuntosarja 5 km
1 Mirjam Tynkkynen VSVU 24.27
2 Anne Huovilainen Lahti Sport 27.15
3 Anu-Liisa Rönkä Asikkala 30.16

Tarkista myös

Käy lenkillä useammin!

Teksti Marcus Lindqvist Keväällä moni haluaisi nostaa treenimääriään nopeasti. Näin kehityt parhaiten, samalla kun vältyt …

Vastaa

X