lauantai , 15 elokuu 2020

Aino Paunonen

Kivennavan Kierto – Muuruvesi 23.7.2020

Naiset 9 km 1 Maarja Mägi Untamon Urheilu 39.38 2 Riina Niskanen Nilsiän Nujakka 41.19 N40 9 km 1 Sanna Savikkomaa 40.27 2 Mari Sarin Tampereen Maratonklubi 44.53 3 Marjo Niskanen Nilsiän Nujakka kesk. N50 9 km 1 Niina Halonen MänVe 37.03 2 Tiina Kauppila Helsingin Juoksijat 41.21 3 Anja Halonen HTL 42.15 4 Birgi Putkonen RRR 43.49 N60 9 …

Lue lisää »

Self-Transcendence – Vaasa 21.7.2020

Miehet yleinen 2 mailia 1 Antti Ranta-aho 10.54 2 Veli-Matti Soukka 12.10 3 Kennet Grönkvist 7.31 (yksi maili) Miehet rullasukset 2 mailia 1 Hans Råback 9.44 M60 2 mailia 1 Jari Latvala 15.02 Naiset yleinen 2 mailia 1 Siiri Latvala 15.02

Lue lisää »

Nyyttärimaraton – Helsinki 21.7.2020

Maraton 1 Aarno Lehtola 3.42.47 2 Pekka Tiainen 4.22.12 3 Matti Hyytinen 4.37.33 4 Elina Pajuniemi 4.43.30 5 Veikko Ollila 4.43.31 6 Marko Halmeenpää 4.46.24 7 Pia Palevuo-Antas 4.58.06 8 Jari Antas 4.58.06 9 Jorma S.Tiiri 5.20.53 10 Peter Friis 5.33.48 11 Petri Perttula 5.54.22 12 Hans Mannstén 5.57.09 13 Pasi Peltonen 6.22.24 14 Raimo Mäntymäki 6.28.27 15 Paula Perttula …

Lue lisää »

Radioaseman kymppi ja puolimaraton Pori 18.7.2020

Miehet 10 km 1 Abdulrahman Ali Pori 39.07 2 Jaakko Rapo Tampere 39.10 3 Pekka Kokko Samba Trail Running Club 39.31 4 Jarkko Rännäli Ulvila 43.24 5 Tommi Riihimäki Jaksaaco 47.48 6 Emil Stenroos crossfit mahti 48.22 7 Jaakko Huhtala Kaarina 49.59 8 Samu Grönman Piikkiön kehitys 54.31 Naiset 10 km 1 Roosa Marjaniemi Noormarkun Nopsa 50.06 2 Paula Niinisalo …

Lue lisää »

Karijoki Maraton – 18.7.2020

Hölkkäsarja 5 km 1 Carita Södergård IF Kraft 24.57 2 Lars Sandström Kronoby ORC 30.49 3 Christina Aro TNT Laihia 34.46 4 Minna Aro TNT Laihia 34.47 5 Aulis Hautaniemi Alakylä 34.53 6 Hilkka Leppäranta KaTa 45.12 7 Seppo Leppäranta KaTa 45.12 8 Mauno Marjomäki Häjyt 1.20.48 9 Markus Karlssson HopHab Team 1.31.00 Hölkkäsarja 10 km 1 Eero Viitikko KaTa …

Lue lisää »

Paloheinämaraton – Helsinki 18.7.2020

Miehet maraton 1 Roi Ruuskanen Pikku-Veskun Samoojat 3.21.38 2 R. Schellingerhout Beesports.nl runningteam 3.22.50 3 John Cottam 3.26.58 4 Aarno Lehtola 100mc.fi 3.33.31 5 Teemu Huusko Duracellular 3.46.27 6 Jouko Laatikainen Kalevin Siipi-Veikot 3.51.38 7 Mikael Laine SVP Strategy Cargotec Corporation 3.54.20 8 Lasse Salminen Pakilan Puuskuttajat 3.57.51 9 Heikki Hartikainen Lions Club Helsinki Stamina 3.57.59 10 Vesa Puttonen Helsinki …

Lue lisää »

A&M ultra 73 km – Nokia 18.7.2020

Naiset 73 km 1 Marianne Mäkinen Tampere 7.01.28 2 Anu Ossberg Team Rahola 8.04.13 3 Pia Auvinen 100.Mc.fi 8.26.26 4 Henna Värikoski Team Rahola 9.02.58 4 Tiina Häkkinen Team Rahola 9.02.58 6 Mari Toivonen FMR 9.15.23 7 Jaana Thorström FMR 10.04.10 8 Susanna Kukkula Team Rahola 10.14.37 8 Lea Mäenpää Team Rahola 10.14.37 10 Päivi Linnero Team Rahola 13.15.53 Miehet …

Lue lisää »

Illin juoksut – Ii 17.7.2020

Vitonen 1 Aleksi Karppinen 15.26 2 Samuli Huusko 15.29 3 Severi Similä 17.14 4 Hannu Kirstinä 17.48 5 Marko Mattila 18.09 6 Matias Uusitalo 18.28 7 Mika Kauppinen 18.40 8 Lauri Päkkilä 18.43 9 Pekka Kukkula 18.54 10 Markus Tiiro 18.56 11 Katja Mustonen 19.01 12 Heikki Tiiro 19.04 13 Marika Krohns 19.08 14 Paavo Niemelä 19.27 15 Pekka Kuokkanen …

Lue lisää »

Puistojuoksijan ratakymppi – Forssa 16.7.2020

Ratakymppi 1 Saku Sami 32.41 2 Hyttinen Antti 33.17 3 Ansio Henri 33.49 4 Kiekara Annemari 33.49 5 Mahlamäki Jouko 33.52 6 Toivari Maunu 34.00 7 Oporta Joonatan 35.15 8 Kulpakko Pekka 35.39 9 Kauppinen Päivi 35.42 10 Sivosavi Juho-Kusti 35.50 11 Löppönen Juha 36.18 12 Abrego Nerea 36.42 13 Mattila Samuli 37.39 14 Vento Hannu 39.00 15 Urho Rami …

Lue lisää »

Self-Transcendence – Vaasa 14.7.2020

Miehet yleinen 2 mailia 1 Antti Ranta-aho 10.44 2 Veli-Matti Soukka 12.23 3 Jarkko Ronkainen 12.34 M50 2 mailia 1 Jari Latvala 16.12 Naiset yleinen 2 mailia 1 Cecilia Storgård 13.46 2 Siiri Latvala 16.12

Lue lisää »
X