torstai , 23 toukokuu 2019

Endurance 24h ultrarun – Espoo, Ratiopharm Arena 23.–24.2.2019

Miehet 24 h (kokonaismatka km)
1 Ivan Bretan SWE Team Ultrasweden LK 240.655
2 Cris Poll EST Sk ProRunner 228.173
3 Jari Soikkeli FIN Ultrajuoksuseura Sisu 226.223
4 Emmanouil Psaradakis GRE Dansk Ultraløber Klub 221.153
5 Rain Seepõld EST #Headinimesed 212.182
6 Ismo Eriksson FIN Endurance 210.232
7 Martin Scharp SWE Malmö Löp 204.771
8 Tuomas Maisala FIN Team Duro 203.211
9 Simen Holvik NOR GTI Friidrettsklubb 201.651
10 Roman Packbier NED 200.871
11 Henrik Aarup Svendsen DEN VEJLE IF 198.920
12 Jouni Jaakola FIN 193.070
13 Vesa Keränen FIN ACE Rovaniemi 185.659
14 Kimmo Räsänen FIN Ultrajuoksuseura Sisu 177.078
15 Marko Ruuti FIN AAC Haurala 173.178
16 Stefan Granskog FIN IF Åland 172.398
17 Petri Koivunen FIN Ruosniemen Luupäät 171.228
18 Patrik Sandberg FIN Endurance 170.057
19 Pertti Kalliola FIN Finnish Marathon Runners 167.327
20 Ray O’Connor IRL Marathon Club Ireland 166.157
21 Michael Irrgang GER LG Ultralauf 165.767
22 Saint Martin Laurent FRA Dévoreur de bitume 165.377
23 Stefan Mangström FIN 160.696
24 Pasi Laaksonen FIN Bastvik Express 160.306
25 Radi Milev BUL Tsvetanka Hristova 157.966
26 Gilles Pallaruelo FRA Cestas 157.966
27 Fredrik Forsström SWE Yxsjöbergs IK 156.406
28 Matthew Blackburn GBR 156.016
29 Angel Pallaruelo FRA Cestas SAGC 155.236
30 Markus Ilva FIN Team Rahola 154.846
31 Tuomas Kantonen FIN 152.506
32 Jari Annaniemi FIN 151.336
33 Peter Kjeldmann DEN Atlética Horsens 151.336
34 Tomasz Waszkiewicz POL Endurance 151.336
35 Remi Brouard FRA 150.555
36 Albert Heikens NED Marathon plus 148.605
37 Per Johansson SWE 146.655
38 Szilard Fodor HUN 146.265
39 Katsuhiro Tanaka JPN Inobuta-club 145.485
40 Stefan Olsson SWE 141.585
41 Björn Höglund FIN Esbo IF 141.194
42 Aki Ikäheimo FIN K3 Strength and Endurance 140.414
43 Marko Silvennoinen FIN Team Rahola 137.684
44 Jaakko Eskelinen FIN Hoka One One Team 136.124
45 Joakim Ahlin SWE 133.394
46 Jani Rintamäki FIN Lahden Ahkera Juoksuklubi 131.834
47 Andrey Tikhonovich RUS PARCEK club 129.883
48 Marko Perälä FIN TT treenitehdas Pori 127.933
49 Jyrki Leskelä FIN Northern Trail Runners 125.203
50 Heikki Riuttanen FIN Jyväskylän Kenttäurheilijat 123.253
51 Ari Ronkainen FIN Vehkalahden Veikot 120.132
52 Fernando Fernandes POR C. Atletismo Alentejanos Faro 119.352
53 Kaj Koivumäki FIN Team Rahola 116.622
54 Pasi Pölkki FIN AAC Haurala 114.672
55 Yukio Morishita FIN 113.892
56 Juha Kumpulainen FIN Peräkylän ponnistus 110.381
57 Samuel Fox FIN 109.211
58 Tamás Bódis HUN Sashegyi Gepárdok 106.091
59 Miikka Seppä FIN PEQU THE PANDA 104.921
60 Jani Riekkinen FIN 104.921
61 Gustav Althof Aarup Svendsen DEN 104.531
62 Jussi Henttu FIN Endurance 102.581
63 Matteo Papini ITA Happy Runner Club 102.190
64 Timo Tuominen FIN 100.240
65 Juha Heikkinen FIN 100.240
66 Mika Puskala FIN Häjyt 100.240
67 Teppo Härkönen FIN 100.240
68 Nikolai Balyshev FIN 100.240
69 Fabian Benz GER LG Ultralauf 99.850
70 Pekka Kuismin FIN Helsingin Tarmo 99.070
71 Janne-Pekka Pietiläinen FIN 96.730
72 Tonny Kristensen DEN TEAM MBT 95.170
73 Mika Vallinen FIN Puntti-Karhut 92.439
74 Jani Lehtola FIN 82.688
75 Tapio Koivu FIN Endurance 82.298
76 Seppo Mäenpää FIN 100mc.fi/Häjyt 74.108
77 Darren Sheridan IRL DBRC 71.767
78 Olavi Kotro FIN Lappeenrannan Urheilumiehet 71.377
79 Sakari Haka FIN Endurance 56.946
80 Alberto Mammoli ITA A.S.D Croce d Oro Prato 51.875
81 Michael Clausen DEN Aarhus 1900 A/M 50.315
82 Kari Koljonen FIN 49.145
83 Mikko Liukkonen FIN 29.643

Naiset 24 h (kokonaismatka km)
1 Marianne Mäkinen FIN 213.352
2 Mari Mauland NOR Spirit Stavanger Friidrett 210.232
3 Anu Ossberg FIN Team Rahola 200.481
4 Susanne Lorinder SWE Salomon Running Sweden 195.020
5 Sinead Kane IRL 192.290
6 Elisa Kotamäki FIN 184.099
7 Maarit Aaltonen FIN Finnish Marathon Runners 175.518
8 Charlotta Långström FIN Vauhtisammakon juoksukoulu 167.717
9 Jane Skov DEN Ørestad if 167.327
10 Tina Andersen DEN TEAM MBT 164.987
11 Anna-Maria Trollsfjord SWE Sok-Knallen Borås 161.087
12 Ninette Banoun NOR Romerike ultraløperklubb 160.306
13 Sandra Lundqvist SWE Hälle IF 160.306
14 Raili RÜÜTEL EST 157.576
15 Mizuki Aotani JPN 153.286
16 Katri Lehtonen FIN Finnish Marathon Runners 152.116
17 Sille Ehlert Mogensen DEN 2XCDO 150.165
18 Tuula Latvala FIN Arctic Marathon Club 146.265
19 Pia Palevuo-Antas FIN 142.365
20 Kaija Soikkeli FIN Ultrajuoksuseura Sisu 140.804
21 Anne Green GBR 136.904
22 Lisa Mobrand SWE 135.734
23 Ilona Harjunpää FIN Team Rahola 135.344
24 Minna Körkkö FIN Arctic Marathon Club 133.394
25 Sari Granholm FIN Esbo IF 133.004
26 Berit Jessen DEN Berits Løbeskole/DULK 124.813
27 Annika Askengren Berg SWE LK TV88 123.643
28 Helle Manvik NOR Romerike Ultraløperklubb 123.253
29 Marianna Zaikova FIN Adventure Athlete 115.842
30 Lilja Hiltunen FIN 113.502
31 Salla Ronkainen FIN Ultrajuoksuseura Sisu 107.261
32 Anne Schellingerhout FIN Endurance 107.261
33 Marika Roopärg EST KU- 58 Vantaa / Täppsportlased 105.701
34 Susanna HIETIKKO FIN KaKa Maraton 103.751
35 Eeva Liesirova FIN 100.630
36 Tuija Linnapuomi FIN 100.630
37 Iina Puskala FIN Häjyt ry 100.240
38 Minna Hänninen FIN 94.000
39 Jonna Kärkkäinen FIN 81.518
40 Karmen Lepp EST 69.427
41 Nina Hyvönen FIN Team Rahola 50.315
42 Tanja Mäenpää FIN Häjyt / Ryttylä 50.315

Tarkista myös

Helsinki City Running Day – Helsinki 18.5.2019

Miehet maraton 1 Robert Kimaru Magut Kenya KEN M 2.27.09 2 Getinet Mele Gedamu Ethiopia …

Vastaa

X