maanantai , 26 lokakuu 2020

Espoo Rantakymppi ja vitonen 20.9.2020

Miehet 10 km
1 Wilho Hautala Lahden Ahkera 33.18
2 Samuel Feshaye Leppävaaran Sisu 34.01
3 Miguel Ferreira Siilitie Runners 35.08
4 Said Rhouni Bellouti 35.18
5 A H 36.07
6 Lauri Tulkki Tulkit on the Road 36.23
7 Vilho Moilanen Exxi Oy 36.42
8 Antti Perälä Häjyt 37.09
9 Tuomas Tikkanen Helsinki Triathlon 38.20
10 Ragnar Freij-Hollanti Runner’s Club 38.43
11 Jaakko Seppä EY 39.14
12 Pertti Karjalainen Finntriathlon masters 39.44
13 Taavi Teemaa 40.03
14 Juha Lehto 40.11
15 Sebastian Dahlbacka 40.27
16 Mikko Sillanpää finntriahlon masters 40.38
17 Valera Hudoborodov 41.11
18 Jere Laukkanen Uss 41.46
19 Miikka Salminen Juoksukerho 42.26
20 Jussi Huotari AAH Ry 42.29
21 Aleksi Sipilä 42.37
22 Toni Pasanen Espoon Tapiot Juoksuklubi 42.39
23 Ismo Puuronen 43.19
24 Jarmo Virtanen Espoon Tapiot 43.24
25 Jaakko Karhunen 43.42
26 Risto Ihalainen 44.33
27 Esko Seppänen 44.43
28 Luis Rudolphy 44.57
29 Timo Sahakari 45.30
30 Joona Niemi Downtown 65 45.33
31 M S 45.38
32 Lukas Teuri 45.54
33 Henri Serkelä 46.37
34 Rasmus Hindren 47.26
35 Tommy Mattila Turska 47.32
36 Pasi Pohjolainen 47.44
37 Timo Luhtaniemi Aalto 47.49
38 Nils Calonius 47.50
39 Csaba Richter Esricsson 48.25
40 Lassi Jalava 48.48
41 Alexander Horton 48.55
42 Magnus Långbacka 49.08
43 Kari Timonen Espoon Tapiot 49.26
44 Jan Tanhuanpää Kopioston Dynamot 49.52
45 Fernando Garza Acapulco Dreamers – ABB 50.20
46 Petri Kähkönen Tapsan muistojuoksu 50.26
47 Ilmari Huttunen 51.51
48 Timo Javanainen 52.15
49 Toni Lahtinen 52.50
50 Dezsö Dénes 52.50
51 Ilpo Huttunen 53.02
52 Veeti Syrjänen Lhs 53.03
53 Olli Andström Still tunnin team 53.13
54 Anders Dahlqvist 53.15
55 Jussi Enkovaara CSC 53.18
56 Kari Lehtinen 53.45
57 Toni Perälä 53.50
58 Joonas Lehtovaara Espoon Tapiot 53.57
59 Samuli Tyyskä 54.17
60 Risto Säntti Espoon Tapiot Juoksuklubi 55.10
61 Aarni Serkelä 55.26
62 Kimmo Feldt 55.39
63 Ilir Avdiu 55.51
64 Aleksi Lehmuskallio 55.56
65 Ilkka Ruotsalainen 56.02
66 Harri Verkamo KYMP 56.42
67 Alfonso Arbós Sandalinas Helsinki Greyhounds 56.56
68 Jose Perez 56.58
69 Mikko Tihinen 57.01
70 Mark Davidson 57.07
71 Timo Saarnio 57.07
72 W B 57.34
73 Jani Porkka 57.48
74 Mats Lehto 58.01
75 Evgeny Ilinski 58.39
76 Juha Oinonen CSC 58.56
77 Jarkko Rautio 59.04
78 Jari Rautio 59.09
79 Cristian-Vasile Achim CSC 59.42
80 Tuomo Kurunsaari 59.45
81 Enrico Sciurca 1.01.18
82 Juhani Salo 1.01.27
83 Dmitry Petrov 1.01.38
84 Joni-Petteri Nylund 1.02.42
85 Jaako Hänninen 1.03.01
86 Ville Virtanen CSC 1.03.20
87 B R 1.03.32
88 R K 1.03.48
89 Attila Szerepi 1.04.21
90 Jukka Vahtera Hero 1.04.59
91 Vesa Malinen 1.05.57
92 Johannes Teppo 1.06.55
93 Hannu Koskinen 1.08.01
94 Tatu Viitasaari Intragen 1.09.12
95 Mika Pullinen 1.11.26
96 Heikki Riipi 1.11.48
97 Jari Hellberg Seikkailujuoksijat 1.13.30
98 A P 1.15.45
99 Samu Harrinvirta Intragen 1.17.23
100 Mikko Peltonen Kopioston Dynamot 1.18.53
101 J K 1.21.03
102 Jari Matikainen Intragen 1.48.36
103 Mikko Raita Intragen 1.48.37
104 Jukka-Pekka Pelttari Intragen 1.48.39

Naiset 10 km
1 Laura Manninen Intragen 35.08
2 Maria Söderström HIFK 37.28
3 Soili Kosonen 38.40
4 Nerea Abrego Helsingin juoksijat 39.32
5 Minna Hirvonen 42.39
6 Anne Lyytinen Runner’s Club 43.01
7 Nora Berg 45.03
8 Ruut Laakso Espoon Tapiot Juoksuklubi 47.41
9 Inka Aunimo 48.18
10 Riikka Rask Aqua Plus Triathlon 48.59
11 Alexandra Abzalova 49.40
12 Aija Saha Espoon Tapiot Juoksuklubi 49.40
13 Noora Kuronen 50.06
14 Roosa Joensuu 50.25
15 Meri-Tuulia Kurttila Esbo IF 51.35
16 Anita Aranyász RM_AFRY 52.21
17 Anna-Mari Vartiainen 52.29
18 Venla Teuri 52.49
19 Salla Tuovinen Espoon Tapiot 53.07
20 Larissa Säntti Still Running Team 53.13
21 Eveliina Suokonautio Espoon Tapiot Juoksuklubi 53.26
22 Minna Vasala 53.49
23 Aino Aho 53.54
24 Susanna Wikberg 53.55
25 Reetta Karppinen Kopioston Dynamot 54.08
26 Mari Tirkkonen Espoon kaupunki 54.09
27 Tiina Mahlakaarto 54.38
28 Suvi Tormonen Helsinki 54.38
29 Annamari Heimonen Accountor Eduhouse Oy 55.00
30 Tuula Kuha Espoon kaupunki 55.00
31 Hanna-Kaisa Javanainen Espoo 55.01
32 Katja Järvenpää 55.47
33 Minna Serkelä 55.49
34 Tuija Mero 55.58
35 Pia Lehmuskallio 56.25
36 Sanna Kauniskangas Espoon Tapiot Juoksuklubi 56.26
37 Sara Nurkkala Espoon Tapiot 57.31
38 Suvi Kurkijärvi 57.37
39 Elina Kortelainen 57.51
40 Raisa Kosonen 57.54
41 Kirsti Siikamäki Espoon kaupunki, Terveyspalvelut 58.12
42 Nona Lehto Espoon kaupunki/Kilon ta 58.13
43 Christel Lehtinen 59.16
44 Camilla Krook 59.20
45 Nina Singh 59.22
46 Ella Juvonen 59.24
47 Tytti Saloniemi 59.31
48 Eveliina Kutila 59.39
49 Niina Ahola Espoon Tapiot Juoksuklubi 59.43
50 Minna Mäkelä Espoon Tapiot Juoksuklubi 1.00.13
51 Katja Kemppainen Espoon Tapiot Juoksuklubi 1.00.22
52 Sirpa Karppa 1.00.32
53 Aura Latva-Somppi 1.01.08
54 Hanne Havansi 1.01.11
55 Nadja Lehtinen 1.01.16
56 Elli Kähkönen 1.01.45
57 Isabella Franck 1.01.55
58 Sanni Kähkönen 1.02.05
59 Jenna Kiukkonen 1.02.41
60 Tanja Eronen Stratos 2007 1.02.44
61 Daria Druzhinina 1.02.58
62 Katariina Hämäläinen KYMP 1.03.02
63 Marke Kaukonen Espoon kaupunki 1.03.19
64 Taine Leinonen 1.03.20
65 Elisa Huhtaa 1.03.23
66 Anni Tuomimäki 1.03.41
67 Laura Suominen 1.04.33
68 Saija Aalto 1.05.37
69 Dina Mosselhy 1.05.50
70 Réka Malinen 1.05.57
71 Jennifer Virtanen 1.06.06
72 Elsa Lehtonen OriolaRun 1.06.45
73 Pia Sjögren OriolaRun N50 1.06.50
74 Eveliina Voutilainen 1.07.08
75 Carita Fatal-Koskinen Esbo If 1.07.23
76 Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen 1.07.43
77 Annakaisa Mänttäri Espoo 1.07.45
78 Åsa Boxberg 1.09.59
79 Linnea Risku FC Kissat 1.10.25
80 Terhi Virevesi-Risku Tarpian Suunta 1.10.48
81 Triin Kruus 1.10.54
82 Minna Ala-Seppälä 1.11.01
83 Sara Tanner 1.11.15
84 Reetta Kallio 1.11.45
85 Jonna Haataja 1.11.46
86 Laura Eskelinen 1.11.47
87 Arja Laasonen 1.12.24
88 Marika Hellberg Vantaa 1.13.29
89 Mia Westerholm-Ormio 1.15.03
90 Anna Mäkelä 1.15.04
91 Grit Kabiersch 1.15.29
92 Tanja Vaarna Intragen 1.17.21
93 Lotta Von Schantz Intragen 1.17.23
94 Payal Panda Intragen 1.17.25
95 K S 1.18.16
96 Päivi Sjöman 1.18.17
97 Eija Airas 1.18.17
98 Maria Blomqvist 1.18.53
99 Satu Kyöstilä Sivistystoimi / Espoon kaupunki 1.21.25
100 Saara Huuhtanen 1.21.29
101 Kirsi Virolainen-Borg RM_AFRY 1.36.21
102 P T 1.49.00
103 Jenna Kilpinen 1.49.02

Miehet 5 km
1 Jukka Luoma-Halkola Rakennusvire Oy 20.14
2 Magnus Hindström 21.15
3 Rami Vuori Hyvinkää 23.06
4 Timo Vuori 23.56
5 B T 24.43
6 Tomi Kouva Youtein veteraanit 24.48
7 T W 25.04
8 A K 25.05
9 Sami Kokljuschkin Kopioston Dynamot 25.24
10 Emil Tuominen Espoon Tapiot 28.22
11 Jouni Kock espoo 30.47
12 Joni Hietaluoma Team Esko 33.54
13 Ilari Talman 41.08

Naiset 5 km
1 Emma Katajalaakso Kannuksen Ura 18.46
2 Taru Valovirta Espoon Tapiot 22.50
3 Paula Jääskeläinen Kenttäurheilijat-58 23.39
4 Vilma Sydänlammi Esbo IF 24.22
5 Tara Vaittinen Esbo IF 24.45
6 Suvi-Tuuli Helin 25.26
7 Satu Taivainen Esbo IF 28.59
8 Katri Kulju CSC 33.53
9 Outi Liuska Espoon tapiot 34.29
10 Susanna Bäckman 40.24
11 V I 51.13
12 T S 52.23
13 A I 52.42
14 Niina Kivelä Kopioston Dynamot 52.44
15 Ria Korkiakangas Kopioston Dynamot 52.44
15 Kirsi Ruotsalainen Kopioston Dynamot 52.44
17 Tuula Viitanen Kopioston Dynamot 52.45
18 Kirsi Salmela Kopioston Dynamot 54.55

Tarkista myös

Yleisurheilijoille mitaleja Universiadeista – antidoping tuo tulosta

Vuosien 2013, 2017 ja 2019 Universiadien tulosluettelot on uusittu antidoping-työn ansiosta. Kolme suomalaista yleisurheilijaa palkitaan …

Vastaa

X