maanantai , 26 lokakuu 2020

syyskuu, 2020

27syys12:0014:0046. Esan Hölkkä

Tapahtuman tiedot

Sarjat:
7 km: M-yleinen, M50, M65
7km N, N50.
7km Hölkkäsarja ajalla ja ilman.
Paikkakunta, lähtöpaikka ja kellonaika: Urjala, Nuutajärven Iiirilä klo 12
Osanottomaksut ja ilmoittautuminen: ilmoittautuminen paikan päällä.
Os.maksu 15 e (JK 12 e) yli 16-vuotiailta paikan päällä puoli tuntia ennen lähtöä. Juoksijakortilla 3 e:n alennus osanottomaksusta!
Palkinnot:
Mitali ja palkinnot lasia Nuutajärveläisilta design-taitelijoilta.
Reitti:
Reitti vaihtelevaa maastoa järvinäkymillä; metsätietä, soratietä ja asvalttia.
Yhteystiedot:
Merja Savolainen 045-6057180, Klaus Aaltonen 040-7774475.
Järjestäjä:
Nuutajärven Esa ry

Aika

(Sunnuntai) 12:00 - 14:00

Yksi kommentti

  1. 46. Esan hölkän tulokset su 27.9.2020
    Sarjat: Reitti n. 7km
    M-yleinen:
    1. Aleksi Ojala UrjUGruppe 22.41 2. Juha Nyssönen KylVe 23.47 3. Arttu Aaltonen NuutajEsa 23.57 4. Vesa-Matti Seppälä H:linna 24.16
    5. Markus Välimäki KylVe 24.42 6. Jari Viitasaari NuutajEsa 28.56 7. Rasmus Vankka UrjUGruppe 30.46 8. Vilho Vehmas UrjUGruppe 31.30
    9. Juho Seppälä H:linna 35.05 10. Juha Paija UrjUGruppe 34.56 11. Markus Merikanto Urjala 53.36.

    M-50:
    1. Juha Koskenoja FoSalama 26.56 2. Markku Virta LoLeisku 27.15 3. Petteri Ruotsalainen Urjala 28.06 4. Jukka Laaksonen Ypäjä 30.05
    5. Asko Nuikka KylVe 30.30 6. Mika Ojala UrjUGrouppe 31.44 7. Kari Kantola Saana-Veikot 35.39.

    M-65:
    1. Ensio Lehtonen YL.Ryhti 31.19 2. Harri Näppäri LoLeisku 33.21 3. Kari Ahonen Pori 36.16.

    N-yleinen:
    1. Anna-Liisa Häkkinen PunKu 27.13 2. Mette Häkkinen PunKu 31.27 3. Miina Paija UrjUGrouppe 34.37 4. Emmi Vankka UrjUGrouppe 34.55
    5. Enni Seppälä H:linna 35.25 6. Leena Hakala UrjUGrouppe 37.16 7. Veera Lähdeniemi 36.20 8. Henna Paija UrjUGrouppe 38.11
    9. Mira Toivonen UrjUGrouppe 38.16 10. Peppi Vehmaa UrjUGrouppe 42.42 11. Maria Toivonen Riihimäki 45.07.

    N-50:
    1. Heli Lehtinen FMR 31.58 2. Helena Pajula Y.Yllätys 35.01 3. Aino Lahti FoSalama 35.29 4. Marjo Saarenmaa FoSalama 38.35
    5. Eija Leppänen Urjala 44.56.

    Hölkkäsarja ajalla:
    1. Marko Mäkinen UrjUGrouppe 30.18 2. Onni Mäkinen UrjUGrouppe 31.50 3. Tero Toivonen Humppila 31.52 4. Juha Nikkilä UrjUGrouppe 34.07
    5. Niilo Vehmas UrjUGrouppe 34.20 6. Siiri Pohjamies UrjUGrouppe 34.35 7. Marko Vehmas Halk.Haka 37.01 8. Jorma Tiiri Loimaa 39.38
    9. Jukka Vaden Janakkala 46.23 10. Pia Blomgvist Humppila 47.01 11. Markku Jalonen Urjala 50.06 12. Elina Seppälä UrjUGrouppe 50.30
    13. Johanna Jalo UrjUGrouppe 50.30 14. Riitta Martti LoLeisku 59.02.

    Hölkkäsarja ilman aikaa:
    Anja Venäläinen, Anita Vieru, Sanna Lahtinen, Jenni Lahtinen, Jenna Kuljuntausta, Eelis Kankainen, Marja-Leena Kankainen, Toni Leander,
    Aleksanteri Peltonen, Aleksi Westzergren, Sami Peltonen, Anu Koivula, Aliina Koivula, Sauli Pohjamies, Lyydia Toivonen, Adele Leikkilä,
    Kirsti Toivonen.

Vastaa

X