maanantai , 26 lokakuu 2020

Helsinki Half Marathon – 26.9.2020

Miehet puolimaraton
1 Morten Sætha Ringsaker IF 1.10.27
2 Juuso Simpanen 1.12.52
3 Simo-Pekka Fincke Joensuun Kataja 1.13.26
4 Gavin Hooper 1.13.36
5 Henri Ansio Finnish Marathon Runners 1.14.06
6 Juha Hellsten M40 1.14.34
7 Luukas Valtonen 1.15.26
8 Lennart Söderlund 1.18.18
9 Toni Pasanen Espoon Tapiot 1.19.04
10 Juha Manninen Runner’s Club 1.19.08
11 Timo Nikula Runner’s Club M40 1.20.02
12 Eetu Jokela Helsingin Jyry 1.21.16
13 Timi Heikkonen Stadin Jolkottelijat 1.22.00
14 Sami Haverinen Runner’s Club M40 1.22.50
15 Tommi Kaartinen M45 1.23.21
16 Mustapha Koula M45 1.23.24
17 Casper von Pfaler 1.23.46
18 Daniel Karacs Ensport 1.23.50
19 Thomas Stevens 1.24.32
20 Niko Nurmi 1.24.32
21 Janne Laakkonen FMR M50 1.24.56
22 Vilhelm Nordström Chundo Sport 1.24.59
23 Mathias Lindqvist Pike Bay Runners M45 1.25.00
24 Markus Seikku 1.25.00
25 Elias Mäntynen Team PT Santtu 1.25.07
26 Jaakko Tyrväinen 1.25.20
27 Pontus Londen Esbo-Seppä Marathon Team M50 1.25.36
28 Henrik Karlsson 1.26.12
29 Miikkael Niemi Espoon Eliittijuoksijat EEJ M40 1.26.24
30 Carry Saluste 1.26.34
31 Riku Järvelä HSR 1.26.41
32 Tuomas Nupponen Kenttäurheilijat -58 M45 1.26.46
33 Otso Friman 1.26.51
34 Timo Lunttila Saarijärven Pullistus M40 1.26.57
35 Oula Poikolainen 1.27.19
36 Jouni Manninen Runner’s Club 1.27.19
37 Juha Seljänperä M40 1.28.08
38 Mikko Välilahti Tapanila 1.28.14
39 Raine Kuusi 1.28.20
40 Toni Janka Uaraci Runners 1.28.21
41 Olli Pennanen Team Electrofit 1.28.23
42 Ilppo Kaukola 1.28.34
43 Antti Toivanen Finnair 1.29.03
44 Olli Tuovinen AC Scoiattolo 1.29.07
45 Paul Sainio Posh Boys 1.29.07
46 Jaakko Sorsimo 1.29.11
47 Mikhail Goloulnikov 1.29.12
48 Tuomas Zacheus Porin seudun diabeetikot M45 1.29.17
49 Richard Kaup-Lapõnin Fiscaladmin 1.29.27
50 Aleksi Rytkönen 1.29.28
51 Tuukka Rintala PACER 1.29.41
52 Ibai Mendia Iztueta PACER 1.29.58
53 Valera Hudoborodov M40 1.30.07
54 Joakim Svahn 1.30.13
55 Lasse Salminen Pakilan Puuskuttajat M40 1.30.25
56 Ari Jouhki M40 1.30.26
57 Snorre Solvang 1.30.39
58 Timo Arjanko Helsingin Kamppi-Veikot 1.31.01
59 Ville Hakola 1.31.04
60 Miichel Schmidt Borgå Akilles M45 1.31.24
61 Séamus Holohan M45 1.31.33
62 Eric Stilgenbauer 1.31.35
63 Nikita Lunin 1.31.38
64 Tommi Tuomainen S.O.B. M40 1.31.48
65 Tero Nummila Laetus M40 1.31.59
66 Juho Nyholm 1.32.08
67 Mika Smolander 1.32.12
68 André van Wageningen M40 1.32.42
69 Eero Luoma 1.32.49
70 Jan Lehtinen M40 1.33.09
71 Benjamin Sundqvist Kestävyysurheilevat Lääkärit 1.33.14
72 Ragnar Freij-Hollanti Runner’s Club 1.33.19
73 Juho-Pekka Jortama Ikurin Turbiini JS 1.33.20
74 Pyry Haulos Umbra 1.33.35
75 Moriz Wikström 1.33.55
76 Jimmy Adamson PACER 1.33.55
77 Hannu Simola M40 1.33.55
78 Pontus Kihlman M45 1.33.57
79 Sven Raeymaekers M40 1.33.58
80 Niko Hepolampi 1.33.58
81 Henri Jääskeläinen Siilin Rasti 1.34.01
82 Seppo Pulkkinen 1.34.07
83 Petr Evseev M40 1.34.18
84 Markku Orispää Esbo IF 1.34.27
85 Aleksi Vainio POTKU 1.34.55
86 Heikki Metso Raute M40 1.35.06
87 Henri Saxén Sanomain Kerho 1.35.33
88 Jonathan Shabulinzenze 1.35.35
89 Jørgen Kleist-Christensen 1.35.35
90 Craig Buckley 1.35.41
91 Marios Kerkemezos M40 1.35.48
92 Eemil Sakki 1.36.06
93 Tero Hottinen M40 1.36.28
94 Jouko Keinänen Reckless Race M55 1.36.30
95 Abel Puustinen Urkin Pallo 1.36.53
96 Aki Nurminen ABB 1.36.54
97 Joonas Pikkarainen 1.37.09
98 Petter Junni 1.37.16
99 Franck Henckell Huawei 1.37.28
100 Sampo Lappalainen Umbra M40 1.37.29
101 Kimmo Uusikumpu Sotungin kylähullut M45 1.37.30
102 Antti Hätälä M40 1.37.31
103 Patrik Eriksson 1.37.32
104 Maximilian Proll Helsinki Social Runners 1.37.44
105 Lorenz Merk M40 1.37.45
106 Raphaël Tassin 1.38.01
107 Samuli Rissanen M45 1.38.02
108 Felix Hartwigsen Loupedeck 1.38.09
109 Kari Ukkonen M40 1.38.10
110 Jyri Virtanen Runner?s High 1.38.16
111 Timo Autio 1.38.18
112 Taivo Kitsing SEEWALD SK M40 1.38.21
113 Henrik Borenius 1.38.22
114 Simo Paajanen 1.38.24
115 Aki Karppinen 1.38.25
116 Filipp Zimin PACER 1.38.28
117 Pedro Cardoso LIBRe M40 1.38.28
118 Juha Helander M60 1.38.35
119 Kalev Leichner RypysuonRyhti M50 1.38.44
120 Kalle Kuusisto 1.38.49
121 Raimo Ülavere M50 1.38.59
122 Juha-Pekka Konttinen Downtown 65 M40 1.39.00
123 Aimo Rantanen Stadin Jolkottelijat 1.39.05
124 Ajaya Joshi M45 1.39.06
125 Tapio Sippola M40 1.39.11
126 Rami Haulisto 1.39.16
127 Francesco Allaix 1.39.19
128 Tuomo Lukka M40 1.39.28
129 Yannick Abrath 1.39.44
130 Antti Leppävuori Runner’s Club M45 1.39.46
131 Henri Nordström Jobilla 1.39.46
132 Igor Malyshev 1.39.47
133 Kiril Kuhanen 1.39.48
134 Artturi Mikkonen 1.39.48
135 Mikko Kesti 1.40.03
136 Andries Heyns 1.40.12
137 Antti Niemelä M45 1.40.13
138 Jonatas Chagas Supercell 1.40.49
139 Tomi Marttila JoreJaEsko M40 1.40.52
140 Tuomas Keränen 1.40.55
141 Petri Palmila M40 1.40.56
142 Markku Hänninen 1.40.57
143 Jari Nuotio M40 1.41.02
144 Aleksi Purhonen 1.41.20
145 Markus Nygård 1.41.29
146 Iiro Kemppainen Suomussalmen Rasti 1.41.33
147 Henri Ikäheimonen 1.41.43
148 Joona Niemi Downtown 65 M40 1.42.00
149 Teemu Sihvonen M40 1.42.06
150 John Rugemalira Lone John’s Swim Club 1.42.08
151 Walter Kousa 1.42.10
152 Reko Rikkinen 1.42.16
153 Teemu Ilkka Koho Sales Oy M45 1.42.17
154 Timo Jaakkola M50 1.42.17
155 Pertti Jäppinen Porvoon urheilijat M60 1.42.19
156 Niko Vastamäki 1.42.26
157 Juha Luukela M40 1.42.30
158 Teemu Huikuri 1.42.34
159 Toni Vinni Trattoria Sogno M40 1.42.35
160 Michael Mathur Spital 1.42.37
161 Niko Penttinen PACER 1.42.39
162 Aki Hummasti 1.42.44
163 Javier Lodeiros 1.42.45
164 Ville-Matti Tarvonen 1.42.46
165 Johan Boström Finnpilot 1.42.48
166 Hannu Mäkinen 1.42.48
167 Topi Uitto 1.42.54
168 Anton Ruohonen 1.42.57
169 Jarkko Ansamaa M45 1.42.59
170 Were Oyomno Huawei M40 1.43.00
171 Tuomas Lieskivi 1.43.04
172 Niklas Lundqvist 1.43.07
173 Joni Leander 1.43.09
174 Kirill Dolbnev 1.43.10
175 Markus Hellberg 1.43.14
176 Fredrik Bäckman M45 1.43.20
177 Eero Eloranta M40 1.43.30
178 Jens Stapelfeldt Adidas Runners Frankfurt M50 1.43.31
179 Werneri Pudas 1.43.32
180 Hannu Korhonen M60 1.43.33
181 Tommi Teräsalo 1.43.34
182 Jukka Ikkala 1.43.44
183 Vesa Kuivila Espoo M45 1.43.44
184 Aleksei Nikolajev 1.43.50
185 Markus Salminen 1.43.50
186 Ville Simola Hc Hirtto 1.43.50
187 Miika Mäntyniemi Rc hiilariöverit M45 1.43.52
188 Markus Korhonen Märlax M45 1.44.00
189 Arto Matilainen KPK 24/7 1.44.05
190 Margus Normak Betomik OY M50 1.44.12
191 Aleksi Jaatinen 1.44.18
192 Erno Siljanto Valtakadun valtiaat M40 1.44.19
193 Jesse Heikkilä 1.44.24
194 Tuomas Nurminen 1.44.36
195 Jere Saarenheimo 1.44.41
196 Jouni Pönni 1.44.41
197 Jere Lehtola 1.44.42
198 Jani Kuosmanen 1.44.47
199 Viktors Sobolevs PACER 1.44.49
200 Niko Janhunen 1.44.50
201 Peter Ståhl Ifsibbovargarna M55 1.44.58
202 Erik Kymäläinen 1.44.59
203 Kimi Nganga 1.45.00
204 Maxim Ukkonen 1.45.09
205 Bas Zanderink 1.45.16
206 Johannes Grochtmann 1.45.20
207 Pekka Kangas M50 1.45.25
208 Valtteri Kari Helsinki Social Runners 1.45.36
209 Anssi Koskinen Stop Huumeille ry 1.45.41
210 Simon Evans-Jones 1.45.41
211 Hugo Molina 1.45.42
212 Matti Rutanen HC Mehtimäkeläinen M40 1.45.50
213 Joni Pirskanen Rakaspäiväkirja 1.45.59
214 Tuomas Pönkä 1.46.00
215 Niklas Persson 1.46.03
216 Sami Peltonen M40 1.46.03
217 Antti Leppänen 1.46.08
218 Okko Koponen 1.46.08
219 Tomi Tikkanen 1.46.17
220 Joonas Kujala 1.46.26
221 Aaron Kaleva 1.46.27
222 Joel Wendelin Urkin Pallo 1.46.31
223 Ville Kääntä 1.46.33
224 Lingzi Zhao huawei M40 1.46.33
225 Sebastien Garcia M40 1.46.37
226 Olli Väätäinen M40 1.46.42
227 Lauri Kannas 1.46.58
228 Elis Nymark 1.47.07
229 Vladimir Vasilevski Onion Kingdom 1.47.09
230 Niilo Harja 1.47.18
231 Samuel Siltanen 1.47.20
232 Tom Rosenback Gäddviks snigel M50 1.47.24
233 Riku Poikolainen 1.47.26
234 Rami Hirvelä Finitec 1.47.27
235 Felix Henriksson 1.47.30
236 Timo Huomo 1.47.33
237 Carmelo Coco M55 1.47.34
238 Arttu Niskakangas 1.47.42
239 Kari Pöntinen KPK 24/7 M50 1.47.44
240 Tim Meuter 1.47.53
241 Alex Clark 1.47.57
242 Konsta Wjuga Hökkäilijät 1.48.00
243 Kasperi Timonen 1.48.02
244 Amos Schalin 1.48.02
245 Joakim Ahlfors 1.48.10
246 Leo Graf Arctic Runner M40 1.48.13
247 Valtteri Niutanen #RapidoAsHelmeri 1.48.13
248 Teemu Partanen 1.48.15
249 Søren Berg Rasmussen M40 1.48.17
250 Jan Weber M45 1.48.18
251 Alexander Chernyshev 1.48.20
252 Jan Tammela Stop Huumeille ry 1.48.20
253 ANDRES SIIM M45 1.48.21
254 Tam Truong 1.48.23
255 Eetu-Petteri Huhtamäki Lapua 1.48.24
256 Jaakko Laurila 1.48.24
257 Joonas Kuronen Teron hölkkä 1.48.25
258 Sami Jokilehto M45 1.48.27
259 Jere Laukkanen 1.48.27
260 Oleksii Syrotiuk 1.48.28
261 Tero Frestadius M40 1.48.29
262 Jarno Huurinainen Mynterlän TriatlonKlupi 1.48.48
263 Kenneth Granroth Picnic Group M40 1.48.53
264 Kaarlo Pasternack 1.48.56
265 Alen Maletic 1.48.57
266 Karri Mattila 1.48.57
267 ARTEM TYMKO M40 1.48.58
268 Olli Koskivuo 1.49.03
269 Timo Ahmakari FC Huikendal M55 1.49.03
270 Arnie Leonard Ryder 1.49.05
271 Lasse Juvonen EY 1.49.10
272 Arto Koskelainen Mariankadun Matelijat M55 1.49.14
273 Petteri Rantanen M50 1.49.16
274 Daniel Melendez 1.49.22
275 Jarmo Virtanen M55 1.49.25
276 Torkel Tallqvist M55 1.49.29
277 Antti Norja 1.49.29
278 Pauli Parkkila Uuno sissit 1.49.34
279 Harri Elf M45 1.49.37
280 Otto Suomela 1.49.42
281 Marko Kylmälä PACER 1.49.43
282 Sami Sipilä 1.49.50
283 Mikko Nurmi 1.49.53
284 Arttu Juselius M45 1.49.53
285 Juho Somppi 1.49.56
286 Mikko Vahvaselkä M40 1.50.16
287 Konstantinos Chronis 1.50.17
288 Erkki Päkkilä M50 1.50.20
289 Mikael Wallstén Koho Sales Oy 1.50.21
290 Johan Pahlberg Pahlberg Lab M45 1.50.22
291 Jani Porri M45 1.50.25
292 Esa Ryytty-Enlund 1960 M60 1.50.25
293 Juhani Jokitalo M40 1.50.36
294 Kari Korpelainen MT Perjantai M50 1.50.38
295 Niilo Manninen 1.50.40
296 Mika Koskelo 1.50.55
297 Kari Sihvonen M40 1.50.57
298 Jonathan Karvonen 1.51.08
299 Antti Enkovaara M40 1.51.14
300 Miko Ijäs 1.51.19
301 Tomas Djupsund 1.51.19
302 Ajay Kumar Singh M45 1.51.25
303 Pekka Tuomi Heja Sverige M55 1.51.29
304 Fernando Trolia Slamic Argentina M40 1.51.31
305 Sauli Rantanen 1.51.31
306 Henri Isaksson Olli and the Boys 1.51.36
307 Juha Hakkarainen Sponda M45 1.51.40
308 Teemu Saarela Varte Oy 1.51.40
309 Matti Nissinen Sponda M40 1.51.41
310 Harri Laine M40 1.51.43
311 Anton Ulaska 1.51.46
312 Lauri Herttuainen 1.51.52
313 Johannes Helander Mynterlän TriatlonKlupi M40 1.51.54
314 Harri Koho Varte Oy M40 1.51.55
315 Eetu Putkinen 1.51.56
316 Henry Aho Stop Huumeille ry M40 1.52.03
317 Tuomas Wuoristo M40 1.52.04
318 Fabian Silén Ta fast fabian 1.52.08
319 Otso Tiili M40 1.52.12
320 Petri Engblom M40 1.52.18
321 Pasi Salmi M55 1.52.25
322 Dominick Hardy Eye Community Runners M40 1.52.35
323 Olli Tiikkainen 1.52.38
324 Chris Barber Heja Sverige 1.52.39
325 Jukka Hurme Sarvvikin Sisu M55 1.52.42
326 Ville Karhu PACER 1.52.44
327 José Velasco Pastor M45 1.52.46
328 Verneri Oxman 1.52.52
329 Mika Laitinen 1.52.59
330 Jonne Heikkilä 1.53.06
331 Tomi Kyöstilä 1.53.08
332 MIIKKA KÖYKKÄ M40 1.53.11
333 Matias hietala 1.53.13
334 Joonas Kukkonen 1.53.14
335 Osmo Walden Team Fafa’s M50 1.53.16
336 Kimmo Soukka M50 1.53.27
337 Sami Kaarivaara 1.53.34
338 Jacob Segercrantz 1.53.36
339 Sakari Saukkonen 1.53.37
340 Mikko Sarhimaa 1.53.44
341 Simo Räsänen 1.53.45
342 Jimi Ranimäki 1.53.45
343 Matti Kohonen 1.53.53
344 Jaakko syrjäpalo 1.54.00
345 Lasse Palmberg M60 1.54.01
346 Joel Ryynänen 1.54.10
347 Joonas Paavola 1.54.10
348 Markus Manner Team Fafa’s 1.54.11
349 Leo Wuoristo 1.54.21
350 Tuomas Ruotimo 1.54.26
351 Daniel Fernandez PACER 1.54.36
352 Aki Heinonen Olutseura Cervisia M40 1.54.40
353 Agron Moralija 1.54.42
354 Antti Hyttinen Makea Helsinki 1.54.44
355 Jaakko Haataja Karhusuon Pyllistys M40 1.54.48
356 Esa Oksanen M60 1.54.49
357 Aatu Rajala 1.54.50
358 Antti Akselin 1.55.02
359 Harri Uotila M50 1.55.06
360 Timo Pärkkä M40 1.55.11
361 Juha Stenberg M50 1.55.17
362 Henry Tossava 1.55.18
363 Jukka Alatalo 1.55.25
364 Tom Hildén 1.55.27
365 Mikko Kiviranta M45 1.55.31
366 Janne Lähteenmäki M55 1.55.39
367 Henry Nganga Chagua Oy 1.55.39
368 Tapio Nurminen Flo Apps Oy M45 1.55.40
369 Juho Jaakonsaari M40 1.55.44
370 Ilkka Järvinen 1.55.45
371 Heikki Paasonen Kansallisgallerian Kiito M40 1.55.45
372 Vinod Dogra M40 1.56.00
373 Petri Kekki Matinkylän Shakkikerho M50 1.56.02
374 Alessandro Spagnolello M55 1.56.03
375 Juha-Pekka Laurila Vapaat Merimiesurheilijat M40 1.56.09
376 Juho Hiidenmaa M40 1.56.11
377 Christian Rautjärvi M40 1.56.16
378 Thomas Lindholm M40 1.56.16
379 Kosti Hakola 1.56.16
380 Artturi Aalto 1.56.25
381 Juha Luukkola 1.56.25
382 Kai Lintinen MoPo 1.56.26
383 Luca Minniti 1.56.28
384 Lars Andersson Tullin Urheilukerho Helsinki ry M50 1.56.35
385 Antti Heino M50 1.56.42
386 Olli Suhonen 1.56.43
387 Ville Harteela 1.56.45
388 Paavo Lappalainen 1.56.52
389 Noa Paul Ta fast fabian 1.56.54
390 Pertti Vertanen 1.56.57
391 Karri Hirvonen 1.56.59
392 Suvash Dey PACER 1.57.06
393 Ali Safdari 1.57.11
394 Antti Paasisalo 1.57.16
395 Ismo Aro NorthCode M40 1.57.21
396 Mikko Eräpohja M40 1.57.23
397 Mikko Laukonsuo Stop Huumeille ry M40 1.57.23
398 Leevi Westerlund 1.57.28
399 Kari Paakkinen M50 1.57.28
400 Antti Vuorio M40 1.57.39
401 Juho Kauppi M40 1.57.40
402 Petri Piironen ABB M45 1.57.43
403 Jaakko Nupponen 1.57.44
404 Ralf Weydt M45 1.57.47
405 Mika Autio M40 1.57.51
406 Axel Ödman TEKrunners M40 1.57.51
407 Vesa Varjoranta Viini & Juusto M50 1.58.24
408 Josue Bastidas 1.58.27
409 Eero Järvinen 1.58.32
410 Diego Ruiz Pomares Supercell 1.58.32
411 Lauri Peltola 1.58.35
412 Antti Sipinen M55 1.58.36
413 Juha Ollikainen Lennoware M40 1.58.48
414 Henri Pesonen 1.58.50
415 Thomas Gale 1.58.54
416 Ali Leivo PACER 1.58.55
417 Joshua Behm 1.58.56
418 Ville-Pekka Norpo 1.58.57
419 Kristoffer Mankonen 1.58.58
420 Mark van Heeswijk 1.59.10
421 Elmo Pitkänen 1.59.21
422 Timo Sohlberg M40 1.59.41
423 Antti Niemelä 1.59.42
424 Jere Peltonen 1.59.43
425 Jaakko Hilander 1.59.45
426 Jari Salovuori M50 1.59.54
427 Juha kuosmanen 1.59.54
428 Timo Perälä Team Tokyo Pocari Sweat M55 1.59.56
429 Tuukka Koistinen Omoroi 1.59.57
430 Markus Mäkinen Varte Lahti Oy M40 1.59.57
431 Jussi Salovaara Omoroi M40 1.59.58
432 Veikko Paasikoski 1.59.58
433 Olli-Pekka Lammi M40 1.59.58
434 Sakari Suontaka M60 2.00.01
435 Michele Lindroos Omoroi 2.00.04
436 Samppa Lehtiniemi M45 2.00.04
437 Arttu Ryhänen M40 2.00.17
438 Matti Ruotsalainen 2.00.33
439 Simo Rinne M55 2.00.38
440 Niko Ketonen Stop Huumeille ry 2.00.38
441 Antti Merivirta M40 2.00.46
442 Oscar Björklund 2.00.48
443 Olli Pitkänen M50 2.00.53
444 Seppo Anttila M55 2.00.53
445 Sampo Keuramo 2.01.09
446 Edward Homer M40 2.01.16
447 Pentti Käpyaho TREMK M55 2.01.32
448 Matti Metsälampi M60 2.01.44
449 Victorien Mermillon 2.01.48
450 Miikka Lemmetty 2.01.50
451 Mikko Hietikko 2.02.04
452 Jari Suuronen M60 2.02.11
453 Lauri Rajamäki 2.02.27
454 Marko Mäe M40 2.02.37
455 Jake Raymond 2.02.53
456 ´raimo Salmi Tampereen Teatteri M55 2.02.54
457 Jaakko Salonpää 2.03.02
458 Viktor Paulinen 2.03.11
459 Kalle Vuorio M40 2.03.18
460 Antero Ignatius Endurance M60 2.03.18
461 Mikael Ingman 2.03.20
462 Toni Metsberg M45 2.03.24
463 Aki Laine M50 2.03.28
464 Janne Metsämäki Kaivopuiston Kiertäjät M60 2.03.37
465 Simo Forssell M40 2.03.58
466 Ville Varila 2.03.59
467 Joonas Metsämäki 2.04.13
468 Ari Luomi M55 2.04.14
469 Johan Korsbäck Sanomain Kerho 2.04.15
470 Munir Amar M50 2.04.27
471 Joona Teittinen 2.04.51
472 Folke Narin 2.04.58
473 Barry French Nokia M55 2.05.06
474 Lari Rajantie M45 2.05.06
475 Linus Almay 2.05.08
476 Michael Brown M40 2.05.27
477 Jaakko Kuukka 2.05.35
478 Kimmo Kaskimies Kove Roadrunners M50 2.05.36
479 Jari Annaniemi Kestävyyttä pintakaasulla 24/7 M45 2.05.39
480 Alexey Krishtalevich AFRY Finland Oy 2.06.05
481 Otto Poikolainen 2.06.06
482 Petteri Timonen Makea Helsinki 2.06.13
483 Peter Szabo M40 2.06.21
484 Elias Akbari 2.07.00
485 Tuomas Lahti M45 2.07.25
486 Cristian Cardozo 2.07.28
487 Erno Oxman M45 2.07.37
488 Olli Pihjala 2.07.55
489 Markus Alander 2.08.05
490 Hugo Lappalainen 2.08.10
491 Teemu Salervo Finnpilot M60 2.08.15
492 Manuel Rosales #RapidoAsHelmeri 2.08.25
493 Timo Räihä Lahti Poika M60 2.08.27
494 Mika Suomi 2.08.30
495 Antton Lounasheimo M45 2.08.40
496 Jeff Kimber M60 2.08.45
497 Pekka Pitkänen M45 2.08.51
498 Vladimir Shumkov 2.09.24
499 Mika Penttinen M40 2.09.42
500 Vinh Truong Umbra 2.09.56
501 Riku Ruokolainen 2.10.10
502 Pasi Numminen M50 2.10.13
503 Anttoni Mäkinen 2.10.18
504 Santeri Ihalainen 2.10.22
505 Evert Lessing M45 2.10.32
506 Sampsa Järveläinen 2.10.39
507 Pekka Pakkanen Silmät on sielun peili 2.10.45
508 Tarmo Rouhiainen Stop Huumeille ry 2.11.10
509 Sebastian Kajander 2.11.15
510 Delfin Vassallo M50 2.11.20
511 Richard von Kaufmann M45 2.12.05
512 Jouni Bedda M40 2.12.26
513 Tommy Mattila Big Bucks M50 2.12.28
514 Manish Kumar Qvantel Oy M40 2.12.28
515 Sylvester Eriksson-Bique 2.12.29
516 Matias Korhonen 2.12.49
517 Nalin Sanjeeva Muthugalage Don Espoon catering M45 2.12.50
518 Markus Helin M45 2.12.56
519 Jari Airaksinen 2.13.06
520 Allan Maloi 2.13.06
521 Jani Holmberg M45 2.13.20
522 Toni Koutu 2.13.25
523 Risto Uusitalo Agrum Oy M60 2.13.50
524 Kimmo Koskela M45 2.13.56
525 Anssi Lahdensalo 2.14.44
526 Sam Klemets 2.15.02
527 Janne Sirviö 050999-537B M50 2.15.02
528 Sheshank Dudyala 2.15.03
529 Kalle Ronkainen Supercell M40 2.15.04
530 Antonie Verhoeven Huawei 2.15.10
531 Sami Viitala Sponda M45 2.15.28
532 Matti Pilli-Sihvola 2.15.32
533 Ilari Kallioniemi 2.15.44
534 Ilari Rimpioja 2.15.50
535 Cetin Sahin … M50 2.15.59
536 Martin Österberg 2.16.02
537 Tuomas Valmari M50 2.16.12
538 Kevin Maina 2.16.18
539 Mu Yang M50 2.16.21
539 Kalle Säilä 2.16.21
541 Eero Junkkaala Run for Missions M60 2.16.41
542 Tommy Sundholm M45 2.16.44
543 Vesa Kurki M50 2.16.55
544 Tomi-Valtteri Paavilainen 2.17.12
545 Aleksi Johansson 2.17.13
546 Jan Lindholm M60 2.17.13
547 Michael Grix Weyher Lauftreff M60 2.17.24
548 Niko Lahdensuo 2.17.28
549 Santeri Smolander 2.17.41
550 Eetu Sinisalo 2.18.03
551 Matu Kormano M45 2.18.49
552 Aaro Ohenoja 2.19.20
553 Tommi Ekholm 2.19.28
554 Mika Bergman KPK 24/7 M50 2.19.32
555 Miikka Bäckström PACER 2.19.35
556 Rami Heikkinen 2.19.36
557 Pekka Vartiainen Akilleen kantapäät M45 2.19.52
558 Harri Manninen M50 2.20.11
559 Valtteri Bergström KPK 24/7 2.20.30
560 Siim Laineste 2.20.38
561 Daniel Rönnqvist 2.20.47
562 Frans Koskinen 2.21.11
563 Shekhar Acharya 2.21.16
564 Paul van Erk M40 2.22.06
565 Arto Härkönen M55 2.22.10
566 Jorma Väkiparta Peltolan Pedot M60 2.22.15
567 Leevi Leipälä 2.22.49
568 Toby White M40 2.23.55
569 Kaj Mäkelä M45 2.24.06
570 Mikko Naakka 2.24.20
571 Harri Rajamäki PACER 2.24.26
572 Aarni Korhonen 2.24.32
573 Mark Kljusev M45 2.24.42
574 Tuomas Puhakka 2.24.49
575 Jussi Omaheimo M40 2.24.52
576 Raoul Lehtonen 2.25.02
577 Teemu Orava 2.25.06
578 Kie Mattila 2.25.27
579 Ari Niskanen Vantaa M60 2.25.28
580 Jaakko Ylikärppä 2.26.14
581 Takanobu Hori M40 2.26.37
582 Lauri Kuorikoski 2.26.40
583 Kimmo Akkanen #FLAKES M40 2.26.48
584 Jussi Sparre M45 2.27.14
585 Kenneth Dannberg SatComp Oy M50 2.27.18
586 Paavo Laurila 2.27.30
587 Keith Gatford M45 2.27.48
588 Jere-Johan Hukkinen 2.27.49
589 Mika Paavonen Finnpilot M50 2.28.17
590 Lauri-Henrik Jalonen #xcdoge 2.28.43
591 Matti Hyytinen PACER 2.28.49
592 Christer Kallio Naula-Klubi M45 2.28.50
593 Keijo Koivula Spove M60 2.29.41
594 Oskar Wallin 2.30.24
595 Roman Shabalin 2.30.31
596 Antti Marttala 2.31.02
597 Tomi Haavisto 2.32.25
598 Liviu Iuliu Petrila Jyry M60 2.32.39
599 Ville Sandell 2.32.55
600 András Rátonyi Finnish Line M40 2.33.37
601 SHRINATH MANOHAR KESKAR M45 2.34.51
602 Samuli Sidensnöre Doublechin Runners M45 2.35.46
603 Claes Grägg M50 2.36.10
604 Pekka Lindeman VisioPlan Sähkö Oy M45 2.36.13
605 Petri Joutsi M45 2.36.22
606 SHUHUA LI HUAWEI 2.37.36
607 Sauli Nurmi M40 2.37.43
608 Mats Selenius M50 2.38.13
609 Olli Tuovila 2.38.21
610 Sampsa Yrjölä 2.39.31
611 Topias Renkola 2.39.31
612 Casey Walter 2.39.52
613 Otto Aaltonen 2.43.37
614 Ari Kantola Hang Loose Runners M60 2.43.39
615 Kevin Koskinen 2.44.24
616 Henri Vuotovesi 2.45.42
617 Erno Tiepuoli M45 2.45.55
618 Janne Ylikärppä 2.48.15
619 Veikko Pohjalainen Stop Huumeille ry 2.51.44
620 Joona Marjakangas Lenskin Dynamo 2.52.55
621 Simo Ojala M60 2.59.58

Naiset puolimaraton
1 Karina Helmane-Sorocenkova Latvia 1.19.32
2 Katja Tikkanen Viipurin Urheilijat N45 1.27.52
3 Kristel Rugemalira 1.29.54
4 Jenni Pönkä 1.33.16
5 Sara Malmberg 1.33.34
6 Kristiane Width PACER 1.33.55
7 Hilla Rudanko Electrofit 1.34.19
8 Auri Söderqvist N40 1.34.40
9 Laura Sunila Runner’s Club 1.34.43
10 Merja Rautiainen N50 1.35.26
11 Satu Savolainen N45 1.36.54
12 Maria Westerlund 1.37.00
13 Josefina Aalto Runner’s club 1.37.06
14 Ida-Liisa Salminen 1.37.21
15 Katja Mattila Porvoon Urheilijat N45 1.37.43
16 Jonna Railio Vegaanijuoksijat 1.37.51
17 Eerika Lipsanen N50 1.38.52
18 Juulia Anttila 1.39.08
19 Pamela Campbell M2M/Cordova Chasers N50 1.39.16
20 Mikaela Lövgren Runner’s High Challenge 1.39.19
21 Anna Kuikka N40 1.39.46
22 Nina Kujanpää N50 1.39.49
23 Elisa Kotamäki 1.40.37
24 Elli-Iivo Huusari 1.42.04
25 Pernilla Bredolt Runwaytoadventures.com 1.42.53
26 Linda Löfbacka 1.43.10
27 Ella Himanka 1.43.33
28 Tuija Leinonen N40 1.43.41
29 Evgeniia Rusanova 1.43.44
30 Janna Nadav 1.43.48
31 Tarja Antell Endurance Ultrarunning Team N55 1.43.52
32 OLGA ILINSKI 1.43.59
33 Ulla Huopaniemi PACER 1.44.32
34 Elena Kurttila N40 1.46.11
35 Ilkka Numminen N40 1.46.30
36 Teija Konttori N40 1.46.56
37 Anniina Laurila 1.47.42
38 Leena Volinsky N50 1.47.51
39 Heli Luoma 1.47.54
40 Hanna Leskinen 1.47.59
41 Edeltraud Fuellgraff LongDistance-TeamWeßel N50 1.48.33
42 Anna-Kaisa Eronen N40 1.48.36
43 Terhi Vaalavuo N50 1.48.39
44 Anne Mäntyniemi Rc hiilariöverit N40 1.48.57
45 Milla Åkerman Porvoon Urheilijat N45 1.49.00
46 Emma Matila 1.49.03
47 Tanja Ek Porvoon urheilijat N45 1.49.04
48 Sanna Heikkinen PACER 1.49.06
49 Hanna Forsten 1.49.16
50 Monika Mäkilä N50 1.49.21
51 Helene Kotilainen 1.49.21
52 Aida Steiner N40 1.49.26
53 Mari Leppämäki Runner´s High juoksuklubi N50 1.49.33
54 Elina Nygård Umbra 1.49.42
55 Nora Berg PACER 1.49.58
56 Aija Saha Espoon Tapiot Juoksuklubi N45 1.49.59
57 Anni Kaatranen 1.50.12
58 Anni Väisänen 1.50.17
59 Natalie Keltto 1.50.51
60 Johanna Itkonen 1.50.51
61 Mia Halttunen Sponda N45 1.50.53
62 Ronda Sjöblom 1.50.56
63 Betsy Enkovaara N40 1.51.13
64 Saga-Maaria Ronkainen 1.51.15
65 Iiris Pelkonen N50 1.51.20
66 Heli Mikkonen N50 1.51.30
67 Katri Turunen HelTri 1.51.59
68 Anna Suomela 1.52.42
69 Saara Jämsä 1.52.45
70 Venla Heikkilä 1.52.46
71 Camilla Eestilä 1.53.00
72 Noora Armila 1.53.12
73 Suvi Myllymäki 1.53.19
74 Taina Makkonen N45 1.53.23
75 Noora Hytönen 1.53.37
76 Kati Valli N40 1.53.37
77 Auni Haapala 1.53.46
78 Laura Enckell 1.53.47
79 Tiina Karjalainen N40 1.53.48
80 Viivu Vyyryläinen 1.53.52
81 Saija Eerola 1.54.02
82 Maria Panttila 1.54.05
83 Paula Tarvainen 1.54.08
84 Kirsi Hämäläinen LUM N55 1.54.21
85 Helene Annette von Martens 1.54.31
86 Michaela Kettner Fortum 1.54.47
87 Maikki Matikainen 1.54.51
88 Milja Rajala 1.54.53
89 Heli Markkula 1.55.02
90 Ursula Mikkola 1.55.03
91 Annette Haukka N40 1.55.22
92 Onerva Österberg N45 1.55.26
93 Sohvi Linja 1.55.26
94 Päivi Peltokumpu TriathlonSuomi N45 1.55.27
95 Astrid Perdieus 1.55.32
96 Krista Eskeli 1.55.32
97 Tarja Oinonen KPK 24/7 N45 1.55.46
98 Aino Kari 1.55.47
99 Ida Virta 1.55.51
100 Laura Rauhala 1.55.52
101 Meri Venesmaa N50 1.55.58
102 Ella Kumpulainen 1.55.59
103 Outi Ahlstedt 1.56.17
104 Leena Mölsä 1.56.17
105 Emmi Vuorela 1.56.18
106 Mia Taina 1.56.19
107 Lilli Lehkosuo 1.56.32
108 Katariina Palosaari 1.56.40
109 Essi Lätti 1.56.41
110 Nora Steiner-Forsberg N45 1.56.42
111 Anna Heikkinen 1.56.56
112 Eeva Sävelä ABB N45 1.57.00
113 Erika Strand 1.57.01
114 Niina Marttila 1.57.03
115 Satu Ståhlstedt Kestävyyttä pintakaasulla 24/7 1.57.15
116 Pinja Lahtela 1.57.31
117 Johanna Tervapuro Woimaluola 1.57.46
118 Ellen Nurmi 1.57.53
119 Essi Höglund 1.58.00
120 Svenja Fassbender Bitte wählen 1.58.01
121 Jenny Somero 1.58.07
122 Noora Saarinen 1.58.19
123 Reetta Haataja Karhusuon Pyllistys N40 1.58.28
124 Hanna koskimies 1.58.39
125 Minna Mononen N40 1.58.41
126 Marja-Leena Saikkonen Penninki 1.58.44
127 Henna Lehtonen N40 1.58.45
128 Aino Vaittinen 1.58.50
129 Aino Paloniemi Saloisten Reipas 1.59.03
130 Pilvi Virtanen 1.59.03
131 Auri Viitak N45 1.59.12
132 Mirja Toivonen N45 1.59.22
133 Marika Roopärg PACER N50 1.59.24
134 Milla Aitto-oja 1.59.26
135 Sanna Hellgren Tanja Siven N50 1.59.26
136 Sofia Parkkola 1.59.41
137 Tuuli Teittinen VTT 1.59.43
138 Suvi Sankelo N40 2.00.00
139 Heidi Ekholm Runner’s High Maratonklubi N40 2.00.05
140 Mervi Mikkola N45 2.00.21
141 Reetta-Maria Pullinen 2.00.25
142 Babyjoy Sopanen 2.00.44
143 Heini Grönlund N45 2.00.45
144 Mikaela Kranck 2.00.49
145 Elisa Salonen 2.00.52
146 Kaisa Vuoksinen 2.00.52
147 Annukka Vesala 2.00.56
148 Irene Hurmerinta 2.01.07
149 Susanna Lehmusvaara 2.01.09
150 Enrika Uusitalo 2.01.15
151 Martha Cecilia Largaespada Roque 2.01.17
152 Annika Ritvala 2.01.22
153 Sarah Ajlan 1989 2.01.36
154 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 2.01.41
155 Anni Koikkalainen 2.01.41
156 Sara Metsälampi 2.01.45
157 Elina Huurinainen Mynterlän Triatlonklupi 2.01.47
158 Fanny Kaitfors 2.01.53
159 Heljä Muinonen 2.02.00
160 jenna nissinen 2.02.03
161 Corinne Kronqvist 2.02.07
162 Jannika Herttuainen Kestävyyttä pintakaasulla 24/7 2.02.08
163 hanna-riikka järvinen 2.02.09
164 Sanni Laakso 2.02.16
165 Maria Mroue Alman juoksukoulu 2.02.26
166 Jenni Kujala 2.02.39
167 Kristine Hlebovska 2.02.41
168 Petra Lauronen 2.02.42
169 Yuliia Humeniuk 2.02.42
170 Tuija Mero N50 2.02.46
171 Maiju Helander 2.02.47
172 Heidi Kotilainen 2.02.53
173 Tua Lehto 2.03.01
174 Johanna Paananen 2.03.09
175 Annarita Koli Endurance N40 2.03.19
175 Anna Vierinen Telia Runners N50 2.03.19
175 Sonja Korpela 2.03.19
178 tanja Siven Tanja Siven 2.03.20
179 Anne Kiiski Telia Runners N50 2.03.25
180 Suvi Liimatainen N45 2.03.25
181 Hannamari Koivula N40 2.03.28
182 Maiju Laitinen 2.03.30
183 Riitta Pöyry 2.03.37
184 Meri Huttunen 2.03.39
185 Piia Pöyhönen 2.03.48
186 Tiina Saikko 2.03.49
187 Minna Kaven N40 2.03.51
188 Kristine Savolainen 2.04.10
189 Sanna Peltokangas 2.04.12
190 Eleonoora Wihuri 2.04.31
191 Isabelle Eriksson 2.04.41
192 Susanna Uusi-Uitto N40 2.04.42
193 Adiel Mekonen Tapanilan erä 2.04.48
194 Mari Honkanen N45 2.04.55
195 Milla-Riina Kirsikka Mikkola 2.04.55
196 Jonna Alajoki 2.04.58
197 Jana Moritz 2.05.09
198 Kailey Erickson 2.05.10
199 Emelie Norrgård 2.05.18
200 Jasmiina Vahvelainen 2.05.26
201 Suvi Pelkonen 2.05.29
202 Elina Valtonen 2.05.38
203 Jasmin Salonen 2.05.39
204 Katja Kujo KU-58/Kestävyyttä pintakaasulla 24/7 N45 2.05.40
205 Janica Tuomi 2.05.41
206 Polina Polusk 2.05.43
207 Johanna Keränen N40 2.05.51
208 Jaana Nissinen N50 2.05.54
209 Tuula Saari Sykkeen Kaikuja, Hyvinkään sairaala N55 2.05.57
210 Inka-meri Piilonen Neiti/Rouva 2.06.09
211 Mirjami Hautamäki 2.06.22
212 Veera Heikkilä 2.06.33
213 Jenni Suhonen Team Fafa’s 2.06.36
214 Emma Laaksonen 2.06.37
215 Satu Rantamäki N40 2.06.40
216 Minja Nurminen 2.06.44
217 Mira Rautiainen 2.06.49
218 Jenni Mielonen 2.06.49
219 Noora Wilén Vauhtisammakon juoksukoulu 2.06.50
220 Jamila R Farag 2.06.50
221 Emilia Donner 2.06.53
222 Sanna Lepistö 2.07.14
223 Anna Antikainen 2.07.17
224 Lucy Saim 2.07.18
225 Anniina Pakkanen 2.07.22
226 Mirka Lindström N45 2.07.25
227 Minna Avellan N40 2.07.25
228 Lise-Lotte Lintervo 2.07.27
229 Sanna Haikonen N40 2.07.29
230 Anja Korhonen N55 2.07.45
231 Ripsa Niemi 2.07.48
232 Laura Lammi N40 2.07.49
233 Miia Kinnunen N40 2.07.50
234 Larissa Risku 2.08.06
235 Anja Kiviluoto N45 2.08.08
236 Piia Sinisalo N45 2.08.11
237 Maria Volkova 2.08.16
238 Hanna Holmback 2.08.19
239 Milla Korkalainen N40 2.08.22
240 Satu Lerssi TriathlonSuomi N50 2.08.26
241 Sari Karjalainen N40 2.08.29
242 Sari Liukkonen N40 2.08.30
243 Sari Mutka 2.08.38
244 Kristiina Garcia N40 2.08.40
245 Tiina Alanko 2.08.42
246 Julia Nurminen 2.08.42
247 Magdalena Sandell 2.08.47
248 Anne Mähönen N45 2.08.55
249 Matilda Sundqvist 2.08.57
250 Sara Eveliina Kokkonen 2.08.57
251 Cintia Pacchiano 2.09.00
252 Piia Parkkali N45 2.09.09
253 Sari Sarome-Nykanen N50 2.09.11
254 Maarit Taponen 2.09.13
255 Tiina Oikarainen Supercell 2.09.17
256 Emma-Lotta Kuokka 2.09.23
257 Viktoria Battalova PACER 2.09.31
258 Lena Ammosova 2.09.47
259 Maia Kaps 2.09.53
260 Anna Pörsti 2.09.59
261 Jenny Illman 2.10.02
262 Outi Parkkonen N45 2.10.04
263 Malgorzata Szczypka-van Heeswijk 2.10.06
264 Nicole Cham N45 2.10.18
265 Mirella Valkkinen 2.10.20
266 Riikka Ruohonen 2.10.23
267 Jenni Tahvanainen 2.10.25
268 Hanna Launonen Ryhmä Rämä 2.10.28
269 Saara Simonen 2.10.30
270 Marja Rousu N55 2.10.36
271 Anna Pakkanen Silmät on sielun peili 2.10.45
272 Emilia Kareinen 2.10.46
273 Iida Korpela Tilitoimisto Numeretti Oy 2.10.48
274 Katariina Järveläinen N40 2.10.53
275 Jenni Mutka 7.2.2019 2.11.02
276 Gerli Tarto 2.11.09
277 Rita Veijalainen 2.11.10
278 Emma Peltonen 2.11.12
279 Nairi Azezian 2.11.27
280 Riina Hyyppä 2.11.31
281 Päivi Pesonen Tilitoimisto Numeretti Oy N55 2.11.43
282 Heidi Kekkonen 2.11.45
283 Heini Sinisalo 2.11.49
284 Anh Vu 2.11.52
285 Veera Virtanen 2.11.54
286 Hanna Bergman 2.12.04
287 Annukka von Kaufmann N45 2.12.05
288 Regina Simakova W.T.F 2.12.14
289 Pia Vuorinen 2.12.15
290 Marja-Liisa Wallenius Turenki 2.12.15
291 Kariliis Liiskmaa Samba Trail Running Club 2.12.34
292 Ulla Lintunen Loukkutien karaajat 2.12.42
293 Jenni Pirkola Loukkutien karaajat 2.12.43
294 Niina Vaahtera N40 2.12.58
295 Eeva Atangana N40 2.13.04
296 Sara Makkonen 2.13.05
297 Heli Aronpää 2.13.08
298 Sonja Levan 2.13.10
299 Maarit Westerén N50 2.13.31
300 Tuija Väisänen N50 2.13.55
301 Hanna Siimes 2.13.59
302 Olivia Vähäjylkkä 2.14.05
303 Laura Tolonen 2.14.06
304 Johanna Pakarinen 2.14.14
305 Suvi Kuukkanen 2.14.18
306 Iida Nikkanen 2.14.39
307 Leena Peltomaa N40 2.14.53
308 Pia Kaijärvi Ta fast Fabian N40 2.15.02
309 Merja Karhula N60 2.15.02
310 Ulla-Maija Torkkeli 2.15.02
311 Anna Haanpää 2.15.05
312 Minna Kouva 2.15.14
313 Leila Karttunen N45 2.15.23
314 Taru Lindeman N40 2.15.38
315 Jenni Manninen 2.15.43
316 Tuija Niemi N60 2.15.50
317 Noora Lehtola 2.15.50
318 Veera Paukku 2.15.51
319 Lyydia Typpö 2.15.52
320 Freja Schalin 2.15.58
321 Tuija Vikman Radion sinfoniaorkesteri N60 2.16.03
322 Galyna Medyna 2.16.06
323 Sara Tervakangas 2.16.24
324 Tiina Tillander 2.16.37
325 Rosanna Heinonen 2.16.53
326 Nina Huuska 2.17.02
327 Birgit Simell N45 2.17.08
328 Jasmin Mukkala 2.17.14
329 Heidi Häiväläinen 2.17.16
330 Maarit Heinonen N55 2.17.24
331 Kati Korkiakoski N40 2.17.26
332 Outi Merijärvi 2.17.28
333 Anne Ruokamo N45 2.17.37
334 Paula Huuhtanen N60 2.17.44
335 Anne Niemi 2.17.44
336 janica taskinen 2.17.46
337 Iris Kontkanen 2.17.47
338 Heidi Jaari Finnair Active Club 2.17.52
339 Eeva Airikkala 2.17.55
340 Minna Martikainen 2.17.57
341 Outi Toijanniemi 2.17.58
342 Silja Leväinen 2.18.06
343 Joanna Scott 2.18.10
344 Elina Ketola N50 2.18.18
345 Elina Koskiluoma PACER 2.18.20
346 Jenny Selroos 2.18.21
347 Mari Kaivonurmi 2.18.25
348 Arja Hietava N40 2.18.29
349 Jenni Järvisalo N45 2.18.54
350 Tiina Sund Finnair Active Club N40 2.18.55
351 Minna Nylander Runner’s High Maratonklubi N50 2.18.55
352 Josefina Myllyharju 2.19.10
353 Annaroosa Kaurala 2.19.13
354 Leena Sulonen PACER 2.19.20
355 Päivi Honkatukia N50 2.19.22
356 Kaisa Haaparanta 2.19.30
357 Jenny Svartström 2.19.43
358 Baby Joy Sopanen 2.19.49
359 Sari Forsström N45 2.19.50
360 Kirsi Kulmala Sponda N40 2.19.53
361 Hanne-Grete Christensen N45 2.20.09
362 Heidi Riikonen 2.20.21
363 Siiri Siikarla 2.20.26
364 Heljä Manninen N55 2.20.32
365 Terhi Virevesi-Risku Tarpian Suunta N55 2.20.43
366 Viviane Bossina In Memoriam of Amélie Henriette Bossina – The best 2.20.51
367 Anni Sirviö 2.21.05
368 Ingrid Simon 2.21.06
369 Julia Kotila 2.21.11
370 Eve Lehtinen 2.21.15
371 Martta Leipälä 2.21.25
372 Johanna Lappalainen 2.21.38
373 Eeva Pörsti 2.21.47
374 Iris Laitinen 2.21.52
375 Iida-Maria Mattila 2.21.57
376 Jenna Huusari 2.21.57
377 Ruth Nousiainen 2.22.11
378 Petra Koivisto 2.22.18
379 Mwanana Mjengwa 2.22.21
380 Laura Tikka 2.22.21
381 Tanja Peltokangas N40 2.22.27
382 Katri Nurmola N50 2.22.31
383 Linnea Kouva 2.22.49
384 Kim Kyyhkynen 2.22.53
385 Jasmin Korhonen 2.23.04
386 Satu Vilen N45 2.23.22
387 Nga Le N40 2.23.30
388 Taina Rytkönen N40 2.23.35
389 Vappu Pimiä N40 2.23.35
390 ¨Kirsi Alm-Siira N45 2.23.36
391 Hanna Laakso 2.23.44
392 Heli Similä 2.23.55
393 Virpi Puustinen N50 2.24.01
394 Carita Nurminen N50 2.24.01
395 Jenni Salo 2.24.24
396 Saana Salo 2.24.25
397 Noora Harjama 2.24.50
398 Anna Gebel 2.24.54
399 Reeta Vimpari N45 2.24.57
400 Minna-Maarit Korhonen N50 2.24.58
401 Meri Frantti 2.25.01
402 Tiina Rasilainen 2.25.09
403 Amanda Rekonen 2.25.09
404 Angelika Nikander 2.25.11
405 Riikka Räsänen Alman juoksukoulu N50 2.25.14
406 Inari Taskila 2.25.58
407 Kati Rytkönen Alman juoksukoulu N45 2.25.59
408 Lotta Karlsson N45 2.26.26
409 Janna Salmi 2.26.28
410 Jasmiin Lehiste 2.26.47
411 Sanni Tehikari #FLAKES 2.26.48
412 Janina Etu-Anttila 2.26.53
413 Emilia Aalto 2.27.01
414 Katariina Matilainen 2.27.08
415 Reea Vainio 2.27.08
416 Eija Sparre KPK 24/7 N45 2.27.14
417 Ksenia Semenova 2.27.18
418 Satu Vähätaini 2.27.50
419 Suvi Ylikärppä 2.27.53
420 Jutta Heinisuo Finnpilot 2.28.01
421 Viktoria Belorusova 2.28.12
422 Leena Kemppainen 1964 N55 2.28.24
423 Reetta Monni 2.28.36
424 Iida Wikström 2.28.45
425 Heidi Laaksonen 2.29.03
426 Tiina Kiuru 2.29.28
427 Leena Juntunen 2.29.29
428 Leena Pohto TriBelles N45 2.29.34
429 Marika Kemppinen 2.29.38
430 Anu Lindholm Team Fafa’s N45 2.29.40
431 Susanna Malinen 2.29.41
432 Frida Bergström 2.29.44
433 Petra Hollman 2.30.03
434 Meri-Tuuli Hallikainen 2.30.07
435 OLGA HÄRKÖNEN N40 2.30.14
436 Alina Imran 2.30.16
437 Auni Särkkä Espoon TApiot N60 2.30.19
438 Pia Karhula N60 2.30.20
439 Sarah Edwards 2.30.24
440 Kaisa Hentilä 2.30.40
441 Katja Puttonen N45 2.30.53
442 Reet Marttala 2.31.01
443 Anni Riski 2.31.12
444 sureerat mikkola 2.31.42
445 Kamonwan Phetraksa 2.31.45
446 Ida Hakalax 2.32.25
447 Piita Penttinen 2.32.40
448 Sanni Nevala 2.32.42
449 Aino Koskinen 2.33.15
450 Annamari Rauta-Ohenoja N45 2.33.19
451 Johanna Hanwell 2.33.27
452 Sam Amadae Finnish Line N45 2.33.34
453 Karoliina Paavilainen 2.33.34
454 Tiina Holman N40 2.33.42
455 Wed Najjar 2.33.45
456 Linda Vanni 2.33.50
457 Marie-Christine Frantz N50 2.34.52
458 Päivi Kauhanen N40 2.34.56
459 Inkku Hautala N40 2.34.57
460 Nada Kivelä N55 2.35.35
461 Henna Helenius Stop Huumeille ry 2.35.41
462 Susanne Virta N50 2.36.10
463 Ines Guzman 2.36.23
464 Paula Lehmonen 2.36.23
465 Jaael Eskelinen 2.36.23
466 Elisabeth Tramm 2.36.33
467 Anitta Iline W.T.F. 2.36.37
468 Aila Hätönen Friskis Svettis N60 2.36.56
469 Camilla Selenius N40 2.38.14
470 Jenni Kurkinen 2.38.26
471 Katja Jääskeläinen PACER 2.38.42
472 Nina Etu-Anttila 2.38.55
473 Riikka Jokinen 2.39.44
474 Pauliina Vuorinen 2.40.03
475 Kristiina Leppälä 2.40.20
476 Reet Kolkkanen N50 2.40.24
477 Hien Le 2.40.33
478 Sirpa Kara Espoo N50 2.41.23
479 Jonna Hämäläinen 2.41.31
480 saara simes 2.41.56
481 Tanja Mattila 2.45.42
482 Kirsi Vuotovesi 2.45.42
483 Stella Qin 2.45.59
484 Susann Härkönen N45 2.47.25
485 Jenni Hilander 2.49.29
486 Amanda Kiiski N55 2.49.47
487 Annika Ilmaranta N45 2.50.02
488 Tanja Hammar-Staf N60 2.50.18
489 Isa Kantanen N40 2.51.03
490 Hanna Hottinen N40 2.52.32
491 Netta Poikonen 2.54.02
492 Marika Harjumaa N50 2.54.44
493 Heidi Saastamoinen 2.54.46
494 Saara Räsänen 2.54.59
495 Marjo Räsänen 2.55.00
496 Tarja Metsäpelto N55 2.56.56
497 Heini Hankanen 2.57.02
498 Inga Lahti 2.59.15
499 Heli Karvonen PACER 2.59.24
500 Aviela Tiero Team Fafa’s 2.59.27
501 Riikka Porvali N40 3.01.08
502 Jenni Laitila 3.05.23

Tarkista myös

Yleisurheilijoille mitaleja Universiadeista – antidoping tuo tulosta

Vuosien 2013, 2017 ja 2019 Universiadien tulosluettelot on uusittu antidoping-työn ansiosta. Kolme suomalaista yleisurheilijaa palkitaan …

Vastaa

X