maanantai , 26 lokakuu 2020

Helsinki10 – 27.9.2020

Miehet 10 km
1 Kalle Mäenpää 33.07
2 Sami Maamela 34.10
3 Kristian Lindroos 34.14
4 Said Rhouni Bellouti 34.35
5 Michael Sturm 34.44
6 Wilhelm Stenbacka 34.47
7 Tuomas Hapola Savitaipaleen Urheilijat 35.28
8 Aapo Kinnunen Runner’s High 35.40
9 Simeon Rissanen Vantaan Salamat 35.49
10 Richard Robinson 35.53
11 Tuomas Hyttinen 36.10
12 Patrick Irwin 36.12
13 Jyrki Ruohomäki Helsinki Triathlon 36.12
14 Jussi Honkasalo 36.23
15 Juho Lehtoviita Musta Neliö 37.12
16 Aleksi Harkko 37.30
17 Markus Nuopponen Jätkäsaari 37.30
18 Alec Wright 37.33
19 Timo Jääskeläinen Runners Club 37.44
20 Antti Haapalainen 37.55
21 Juhana Mikkola 38.35
22 Jukka Vänttinen Downtown 65 38.38
23 Mischa Moss IF Sibbo-Vargarna 38.40
24 Hannu Junkkaala TDC 38.53
25 Antti Sakala SiKu 38.55
26 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa 38.55
27 Mikko Mäkelä Downtown 65 39.03
28 Artjom Fjodorov Mexipal OY 39.09
29 mikko keskitalo Espoo 39.12
30 Tuukka Laukkanen 39.13
31 Robert Granfelt 39.14
32 Karo Hämäläinen Samba Trail Running Club 39.23
33 Ilia Batyrev 39.30
34 Antti Pitkänen HelTri 39.33
35 Musta-Pekka Ruuska Heikki Helastinen & Musta-Pekkaruuska Limited Edit 39.45
36 Teemu Junkkaala LeKu 39.51
37 Joni Haataja 39.58
38 Vesa Hurme 40.04
39 Jarkko Vesikansa Helsinki Triathlon 40.24
40 Antti Ahtiainen 40.34
41 Jorma Ikäheimo Downtown 65 40.49
42 Thom Monckton 41.05
43 Frédéric Sihvola French Flair Running 41.20
44 jani koskinen 41.25
45 Juho Kuokkanen 41.25
46 Arto Pajunen Reckless Race 41.31
47 Vesa Vainikainen Helsinki triathlon 41.35
48 Petri Enden 41.43
49 Masi Rinkinen 41.46
50 Harri Karvonen Reckless Race 41.55
51 Antti Mäki-Opas HELSINKI 42.01
52 Niclas Svahnström 42.06
53 Harri Sivonen 4speed Triathlon Team 42.09
54 Tero Virtanen Juoksuteam Occamin partaveitsi 42.27
55 Keijo Keränen Aspo Oyj 42.33
56 Mika Särkelä 42.34
57 Niko Huuskonen 42.35
58 Perttu Haliseva Mikkeller Running Club 42.38
59 Sami Ylikangas 42.56
60 Ismo Puuronen 43.00
61 Tommi Elomaa SKB Racing Triathlon Team 43.02
62 Antti Riihimäki 43.08
63 Joona Tiilimaa Helsinki 43.11
64 Marko Mettenranta Mäntsälän Urheilijat 43.45
65 Eric PAQUAY Helsinki Social Runners 43.47
66 Aleksi Anisimov Helsinki 43.54
67 Heikki Hannikainen 44.01
68 Turo Hiltunen 44.03
69 Jani Lampinen 44.04
70 Jouko Väntänen 44.21
71 Patrik Borenius 44.29
72 Matti Merivaara Jollaksen Pomppa 44.37
73 Micke Storbjörk Delfort 44.42
74 Marko Krapu PACER 44.49
75 Jari Kohtamäki New Balance 45.11
76 Panu Oikkonen 45.15
77 Igor Soroka Soroka Run 45.20
78 Markku Hyvönen EY running club 45.21
79 Jukka Majander Hämeenlinnan Tarmo 45.35
80 patrik grönfors 45.37
81 Sami Niemi 45.43
82 Ari Piironen 45.48
83 Sami Myllylä 45.54
84 Visa Hallamaa 45.55
85 Petri Pohjoispuro 46.12
86 hugh fitzpatrick Stadin kriketti 46.14
87 Timo Viinikka 46.21
88 Juha-Matti Hyttinen 46.34
89 Aleksi Tossavainen 46.38
90 Jussi Turpeenoja 46.47
91 Ville Jungman Pitäjänmäen Kämmärit 46.48
92 Marcus Tallberg Mikkelin kittaajat 46.49
93 Timo Holopainen 47.03
94 Jarno Limnell Espoo 47.12
95 Magnus Valkama 47.12
96 Miika Makkonen Ruoholahden Runkkarit 47.13
97 Allan Maloi 47.16
98 Niilo Elomaa SKB Racing Triathlon Team 47.26
99 Timo Kaljunen Mäntsälän Urheilijat 47.26
100 Tero Alanko 47.29
101 Timo Korhonen Kpk 24/7 47.31
102 Sami Nenonen Legs Miserables 47.33
103 Pietari Torniainen 47.36
104 Noa Rönkkö Helsinki 47.37
105 Jose Antonio Perez Alegre 47.41
106 Alexey Shelepaev Vantaa 47.42
107 Ulises Aguilar 47.46
108 Leif Pyykkönen LeMi 47.50
109 Oliver Mäntynen 47.51
110 Mikael Hästö Helsinki 47.53
111 Harri Mäntynen KOP Pankki-Veikot 47.56
112 Jani Laitinen 48.00
113 Christian Herold 48.10
114 Dmytro Cherepenin 48.16
115 Kimmo Jääskeläinen 48.20
116 Ilmari Mäkinen 48.24
117 Jaakko Lyytinen Helsingin Uimarit 48.33
118 Tommy Karlsson 48.34
119 Vikke Niskanen Espoo 48.36
120 Severi Pahkala Tori.fi 48.39
121 Eemeli Valaranta 48.40
122 Samuli Hakkarainen 48.44
123 Arto Tissari 48.50
124 Erkki Mäntyharju 49.06
125 Paul Ingram 49.14
126 Vladimir Kekez 49.18
127 Michael Lindgren PACER 49.48
128 Henry Johansson Tsingtao 49.51
129 Jouni Määttä 49.52
130 Ville Laitinen Sulmu Oy 49.53
131 Valera Hudoborodov 49.53
132 Ville Suni 49.59
133 Juuso Luukkonen 50.03
134 Kevin Kamau 50.10
135 Niklas Lehtinen 50.14
136 Olli Lindroos 50.17
137 Erkki Ebeling 50.18
138 Kari Valtonen Helsingin Juoksijat 50.21
139 Timo Kiiveri 50.31
140 Jukka Ikkala 50.37
141 Totti Toivonen 50.43
142 Tommi Rautavalta 50.45
143 Tero Kunnas 50.50
144 Ville Sinisalo 50.56
145 Janne Kaarla 51.15
146 Juho Häme 51.17
147 Max Rautiainen 51.21
148 Antti Maijanen Varte Oy 51.31
149 Petteri Tarkiainen 51.42
150 Ritayan Biswas 51.48
151 Jari Sarja Oulu 51.48
152 Marko Kylmälä PACER 52.12
153 Sami Kuusemaa 52.14
154 Jukka Anttalainen Helsingin Jyry 52.15
155 Marko Malinen 52.23
156 Kari Viljakainen Porvoon Urheilijat 52.24
157 Jasper Nobelen 52.24
158 Sampsa Lehtorinta 52.33
159 Raigo Teiermanis team street blast 52.36
160 Henri Ryhänen Runner’s High Maraklubi 52.39
161 Ari Karvonen Reckless Race 52.50
162 Niko Koponen 52.55
163 Teemu Sorvari 53.11
164 Pekka Rajala Alajärven Ankkurit 53.12
165 Eero Soilampi 53.16
166 Kari Salmi Helsinki Triathlon 53.20
167 Paavo Lambropoulos Nautiskelijamaratoonarit Ry 53.21
168 Seppo Borenius 53.22
169 Jaani Heikkilä 53.34
170 Omar El-Begawy 53.41
171 Seppo Jylhäaho 54.01
172 Renee Nurm Bg Voima Oy 54.03
173 Peder Helland 54.09
174 Ville Pesonen Kesko / Kespro 54.22
175 Pekka Haavisto 54.22
176 Oskar Anttila Pyhtään Kisa 54.25
177 Kenth Lang 54.28
178 Heikki Helastinen Heikki Helastinen & Musta-Pekkaruuska Limited Edit 54.30
179 Antonino Vitale 54.31
180 Sami Pohjola 54.33
181 Ari Ukskoski Helsinki 54.38
182 Pawel Kiczko 54.43
183 Juhani Kuittinen PACER 54.44
184 Marko Lauhiala 54.51
185 Jussi Nieminen Hyvä yritys 54.55
186 Olli Malmivaara 55.11
187 Harri Pellikka 55.17
188 Bhabishya Gurung 55.23
189 Radheya Pala 55.24
190 Keith Davis 55.29
191 Pertti Jäppinen Porvoon urheilijat 55.35
192 Sami Suuronen 55.39
193 Petri Hämäläinen Helsingin Yliopisto 55.42
194 Marko Pekkanen 55.48
195 Jari Virta 55.52
196 Peter Schalin 55.59
197 Vertti Sinivalo 56.11
198 Nikita Rebnitskiy Espoo 56.11
199 Joona Pekkala 56.16
200 Vadim Sorval Espoo 56.18
201 Petter Junni Helsinki 56.20
202 Alexej Belskij 56.22
203 Ville Kaukjärvi 56.27
204 Sampo Lammi 56.50
205 Tero Mononen Heavy Metal 57.05
206 Nicolas Recorbet 57.18
207 Aki Heinonen Olutseura Cervisia 57.18
208 Jani Porkka 57.20
209 Jasper Rouvinen 57.22
210 Juhani Korhonen 57.27
211 Jouko Metsi Helsingin Jyry 57.36
212 Karthikesh Raju 57.39
213 Raimo Soininen 57.41
214 Andrew Neal 57.46
215 Paul Mcguire 57.48
216 Esa Kukkonen 57.49
217 Sujan Karanjeet 58.00
218 Guillaume Macquart 58.18
219 Jukka Seppänen 58.19
220 Paulo Sergio Sande dos Santos Helsinki 58.27
221 Jani Rintamäki PACER 58.29
222 Antti Pääkkönen Otavan ompeluseura 58.32
223 Timo Isolammi Team TK 58.32
224 Martin Kangur 58.40
225 Walter Concu 58.46
226 Ari Hietala 58.54
227 Esko Syrjä Jäniksenlinna 59.09
228 Marko Vaittinen Helsinki 59.09
229 Lauri Huikko 59.11
230 Sami Sajo 59.13
231 Ali Leivo PACER 59.37
232 Antti Jaakola PACER 59.48
233 Alex Karlsson 1.00.40
234 Max Pekkala Helsinki 1.01.14
235 stephen law stadin kriketti 1.01.26
236 Bisrat Girma Assefa Helsinki 1.01.38
237 Mika Huttunen 1.01.46
238 Jouni Väisälä 1.02.47
239 Juha Stenberg 1.03.15
240 Frans Nilsén 1.03.46
241 Pyry Eskonlahti 1.04.02
242 Sami Eskonlahti 1.04.03
243 Roland Purin Normal People Would Drive 1.04.06
244 Mika Särkioja 1.04.19
245 Janne Juhala 1.04.40
246 Jarkko Aro HeSeKeKo 1.04.59
247 Antti Kuula The Greatest and Best Running Team Ever 1.05.35
248 Janne Reunanen 1.06.12
249 Antti Suuronen Codemate 1.06.21
250 Pertti Hänninen 1.06.59
251 Kari Pöntinen Haagarun.fi 1.07.07
252 Kauko Harteva Taem Raju 1.07.55
253 Timo Mieskylä 1.08.06
254 Sebastian Sandell Sandell Fitness 1.08.16
255 Iikka Kotaja 1.08.25
256 Prabhav Kolekar Kolekar 1.08.45
257 Kimmo Alho 1.08.50
258 Pekka Tiihonen Espoon Tapiot Juoksuklubi 1.09.10
259 Fernando Spano 1.09.22
260 mati hussar 1.09.57
261 Vaibhav Rane 1.09.59
262 Roman Tarabarin 1.10.17
263 Juha Linnanen 1.10.48
264 Alok Mishra Bechtel 1.10.56
265 Carlos Vazquez Garcia Helsinki 1.11.14
266 Sudharshan Masilamani 1.11.45
267 Vaibhav Kolekar Kolekar 1.11.56
268 Jani Myyryläinen 1.11.57
269 Kimmo Enävuo Tahto Trainers 1.13.56
270 Rafel-Eliel Ristikangas BoMentis Oy 1.14.00
271 Sergey Shcherbina 1.14.22
272 Petri Uronen NaPe Team 1.15.04
273 Fernando Trolia Slamic Argentina 1.15.21
274 Juan Trolia Avelli Argentina 1.15.22
275 Vesa Kaukjärvi 1.16.42
276 Ilkka Sipola 1.17.59
277 John Pradeep Manickam 1.18.30
278 Matti Sillanpää 1.19.49
279 JAYAKUMAR SAMBASIVAM 1.23.00
280 MUTHUKUMARASAMY RAVINDRAN 1.23.04
281 Jorma Lindström 1.30.13
282 Srikanth Yarlagadda 1.40.10

Naiset 10 km
1 Maria Söderström Hifk 36.56
2 Soili Kosonen 38.36
3 Virpi Göös Runner’s Club 38.45
4 Saara Malinen Runner’s Club 40.12
5 Lotta Malmivaara 40.48
6 Kaisa Raiski 42.02
7 Julia Silvennoinen Team Noux / Salomon Suunto Trail Team 42.06
8 Anne Lyytinen 42.20
9 Lea Oja Helsinki Triathlon 42.43
10 Sini Saari Tuusulan Ratsastajat 42.44
11 Minna Lahtinen TriathlonSuomi 43.09
12 Laura Jylkkä KU-58 43.10
13 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 43.12
14 Liisa Nokelainen 43.17
15 Leena Mäkäräinen Kenttäurheilijat-58 43.28
16 Riina Kuuselo 43.35
17 Lilja Grönroos Helsingin Juoksijat 43.55
18 Heidi Du Plessis Endurance Ultrarunning Team Finland 43.58
19 Pauliina Hermunen 44.10
20 Heidi Sajo 44.40
21 Mikko Lahti 44.43
22 Julia Vänttinen Triathlon Vantaa 44.50
23 Virpi Taipale Helsingin Juoksijat 45.00
24 Tea Grönfors 45.12
25 Outi Huotari Team Tahto 46.16
26 Maarit Valtonen Muurame 46.21
27 Sanna Lakoma Runner’s Club 46.39
28 Milla Koskenniemi Helsinki United 47.03
29 Ira Malmberg 47.15
30 Wilma Viljanmaa RH Juoksuklubi 47.17
31 Kati Mattsson Helsingin Jyry 47.20
32 Saara Timonen TURKU 47.40
33 Riikka Rask HelTri 47.45
34 Armi Niemelä Runners club 48.14
35 Natalia Gerasina DB SCHENKER 48.39
36 Anna Rundelin 48.58
37 Pernilla Hollmén Porvoo 49.01
38 Virve Kohtaniemi 3sisters_runforfun 49.06
39 Laura Kiuru Pyhtään Kisa 49.24
40 Artemis Filippou 49.29
41 Petra Rautavuoma 50.11
42 Kristiane Width PACER 50.12
43 Teija Maamela 50.15
44 Johanna Lehtipuu 50.23
45 Saralotta Engblom 50.44
46 Saarastiina Nurmela 50.47
47 Helen Talviste 51.14
48 Kirsi Niemi 51.20
49 Sanna Ilmarinen LUU 51.23
50 Anna Nykyri 51.29
51 Katri Svahnström Espoo 51.30
52 Jaana Miettinen 51.36
53 Suvi Baloch 51.59
54 Tuula Majander 52.01
55 Pinja Hietanen PACER 52.10
56 Kirsi Koukku 52.11
57 Helena Eerola 52.13
58 Assi Aalto 52.15
59 Oona Uutela 52.21
60 Hilkka-Liisa Mieho Helsingin Juoksijat 52.22
61 Tanja Sillanpää 52.42
62 Sanna Reunanen Sports & Sparkling 52.54
63 Senja Kuokkanen 53.00
64 Kaija Purhonen Lahtisport 53.05
65 Paula Kosonen 53.27
66 Heljä Franssila Katiska Ensemble 53.33
67 Pipsa Ilola La Torrefazione 53.36
68 Jenni Katajarinne 53.50
69 Camilla Lohenoja Vantaanjoen Vaara 53.54
70 Taija Nurminen Espoo 54.05
71 Erna Grönroos 54.11
72 Pinja Toivanen Tampere 54.19
73 Suvi Haavisto Helsinki 54.23
74 Nicole Hunt 54.23
75 Milla Sallinen 54.30
76 Johanna Haiko 54.33
77 Paula Haikonen 54.33
78 Päivi Vartia HSL 54.35
79 Taina Torniainen Helsingin Juoksijat 54.41
80 Annamari Heimonen Eduhouse Oy 55.03
81 Katja Järvenpää 55.06
82 Ulla-Maija Nurmi 55.39
83 Johanna Kenttälä 55.43
84 Petra Karjalainen Helsinki 55.46
85 Noomi Kojo 55.50
86 Emma Ilona Suni Sarvaston Salamat 56.09
87 Sanna Ryhänen Runner’s High Maraklubi 56.16
88 Kariliis Liiskmaa Samba Trail Running Club 56.24
89 Tiina Rönnberg Kirkkonummi 56.27
90 Annika Karlsson 56.30
91 Tia Laipaik Kirkkonummi 56.33
92 Elisa Ranta 56.38
93 Ella Maisonlahti 56.42
94 Hailley Felter 56.50
95 Maria Väisänen 56.50
96 Maria Vahuri MRC Helsinki 56.57
97 Riikka Näveri BoMentis Oy 57.07
98 Darja Hukkanen 57.11
99 Elise Tykkyläinen 57.36
100 Anna Wotherspoon Picnic Group 57.40
101 Milla Salonen 57.41
102 Mona Penttinen 57.48
103 Kristiina Huttunen Helsinki 57.55
104 Eeva-Maria Suuronen Simmis Wanda 57.56
105 Kiira Löfberg 58.00
106 Lani Hartikainen DtGtB 58.02
107 Terhi Aunila KPK 24/7 58.06
108 MINNA JUVONEN Kympin Lapset 58.11
109 Tatiana Susi 58.24
110 Maija Antila 58.28
111 Anni Kanto Espoo 58.29
112 Sari Tuominen 58.37
113 Mia Numminen KPK 24/7 58.38
114 Svetlana Dembitskaya Helsinki 58.43
115 Henriette Kristianssen 58.52
116 Susanna Norvio Turun Urheiluliitto 58.52
117 Essi Eranka 58.53
118 Paulina Vihavainen AJ -17 59.12
119 Inkeri Lindeman 59.14
120 Carin Göthelid 59.15
121 Stella Löfström 59.17
122 Christel Lehtinen 59.18
123 Anna Lagerroos Turku 59.18
124 Sari Uusheimo Legs Miserables 59.20
125 Niina Rosti 59.22
126 Micaela Rautiainen 59.24
127 Evelyn Uustalu 59.29
128 Tiina Perälä 59.33
129 Veera Välikangas 59.34
130 Iris Hyyrynen 59.36
131 Pia Moltubak 59.36
132 Senja Sirkeinen 59.38
133 Tiina Korjus 59.44
134 Noora Kuronen PACER 59.47
135 Mari Pajamo 59.55
136 Satu Matero Runner’s Club Helsinki 59.56
137 Mervi Rintala Varte Lahti Oy 1.00.02
138 Mervi Juuti 1.00.03
139 Sanna Heikkinen PACER 1.00.05
140 Heli-Marie Palmiste 1.00.15
141 Emilia Talvisaari Helsinki 1.00.18
142 Tanja Malo 1.00.18
143 Eva Pasquier 1.00.20
144 Eija Airas 1.00.21
145 Liisa Maalder 1.00.26
146 Susanna Björkbacka 1.00.31
147 Kirsi Hämäläinen LUM 1.00.44
148 Riitta Järvenpää Ryhmä Rämä 1.00.44
149 Tiina Henriksson Runner’s High Juoksuklubi 1.00.50
150 Linnea Laitinen 1.00.58
151 Tiia Valtonen 1.01.00
152 Amanda Aalto 1.01.02
153 Outi Jalovaara Kirkkonummi 1.01.12
154 Aivi Käba 1.01.39
155 Iida Orispää 1.01.41
156 Nina Liimatta 1.01.53
157 Marleen Wierenga 1.01.55
158 Monika Milczarek 1.01.55
159 Annukka Loikkanen 1.01.58
160 Ninni Niiranen 1.02.00
161 Iiris Jaakkola 1.02.00
162 Eeva Mörsky 1.02.00
163 Anu Raahenmaa 1.02.02
164 Henriikka Aalto 1.02.03
165 Niina Nenonen 1.02.09
166 Eveline Vandewalle 1.02.13
167 Janina Backlund Alman juoksukoulu 1.02.17
168 Eve Laitinen 1.02.25
169 Nea Hänninen Suomen Pankin Urheiluseura 1.02.26
170 Janita Jokelainen 1.02.29
171 Kati Pystynen Olvi 1.02.33
172 Irene Molina 1.02.38
173 Jasmin Ovaskainen 1.02.40
174 Susanna Tilli 1.02.46
175 Roosa Väisälä 1.02.46
176 Sini Tuviala 1.02.50
177 Mari Toppari 1.02.53
178 Nicole Renwall-Iivonen 1.02.58
179 Sanni Sarelma 1.03.18
180 Noora Pumpanen 1.03.22
181 Soile Vesikko-Pouta Juoksun wuoksi 1.03.24
182 Julia Suni 1.03.29
183 Hanna Kautiainen 1.03.29
184 Maria Shcherbina 1.03.36
185 Anna Marjanen Alma Median juoksukoulu 1.03.42
186 Francine Tchoumi 1.03.42
187 Linda Ottensmann Vantaa 1.03.46
188 Camilla Ylisela Espoo 1.04.03
189 Päivi Eskonlahti 1.04.05
190 Mehdina Pitarevic 1.04.10
191 Kadi Randmaa 1.04.16
192 Claire Shaw 1.04.16
193 Olesia Iaskevich 1.04.22
194 VIktoriia Shubina 1.04.26
195 Anne Lehikoinen Helsingin kaupunki 1.04.27
196 Inna Kaluhina Vantaa 1.04.28
197 Virve Sihvola 1.04.31
198 Anne Mäkelä 1.04.40
199 Anu Kärkkäinen 1.04.46
200 Kristiina Lampinen 1.04.55
201 Ulla Purmonen 1.04.57
202 Elli Laine 1.05.00
203 Kerttu Sauk 1.05.01
204 Isabella Rantala 1.05.13
205 Julia Asplund 1.05.15
206 Linda Hellman Helsinki Triathlon ry 1.05.18
207 Seija Ikonen 1.05.23
208 Milka Salo 1.05.33
209 Karoliina Grönlund The Greatest and Best Running Team Ever 1.05.34
210 Anna Cadia 1.05.36
211 Piia Manninen 1.05.41
212 Mari Malinen 1.05.42
213 Veera Heinonen 1.05.42
214 Zuzana Jindrova 1.05.46
215 Minni Marttinen-Forsman LeMi 1.05.51
216 Riitta Puskala 1.05.54
217 Ida Qvarnström 1.05.54
218 Anna Riijärvi 1.06.00
219 Laura Riijärvi 1.06.02
220 Riitta Heinonen 1.06.06
221 Marja Järvinen 1.06.16
222 Milla Hakuli 1.06.26
223 Soile Prusi Helsingin Juoksijat 1.06.30
224 Anna Anisimova 1.06.31
225 Terhi Leppänen 1.06.33
226 Tuija Metsäaho Helsinki 1.06.33
227 Tiina Allinniemi 1.06.42
228 Iris Rasenberg Espoon Tapiot 1.06.51
229 Kirsi-Marja Peräkylä 1.06.59
230 Pia Valkama 1.07.05
231 Maarit Mielikäinen 1.07.10
232 Pia Lindén 1.07.10
233 Erja Saario 1.07.30
234 Mari Luukkonen 1.07.31
235 Catherine Räikkä 1.07.31
236 Minna Leinonen 1.07.36
237 Marja Arminen 1.07.36
238 Karoliina Vierjoki-Väätäinen 1.07.45
239 Anna Lehtinen 1.07.45
240 Elina Takala Alma Median juoksukoulu 1.07.50
241 Lena Nyström-Puska 1.07.53
242 Merja Harteva 1.07.56
243 Kaisa Sauk 1.07.57
244 Nella Kosonen 1.08.01
245 Kristi Saard 1.08.04
246 Elina Rinne 1.08.04
247 Jenni Maksimainen 1.08.05
248 Pipsa Paalama-Ernvall Espoo 1.08.12
249 Juulia Makkonen 1.08.16
250 Mia Sandell Sandell Fitness 1.08.16
251 Katariina Jämsä 1.08.17
252 Kaisa Deacon 1.08.26
253 Heli Kähkönen Kallion lukio 1.08.36
254 Elise Lemaire 1.08.38
255 Lotta Lassila 1.08.49
256 Heidi Kerbs 1.08.50
257 Marjo Luusuaniemi 3sisters_runforfun 1.08.52
258 Meri Salomaa 1.09.09
259 Hilla Toivanen Nokia 1.09.29
260 Hanna Forsten 1.09.35
261 Noora Silventoinen 1.09.44
262 Eeva-Leena Perttula Helsinki 1.09.44
263 Namrata Kavde 1.09.53
264 Janika Tansakanen PACER 1.10.06
265 Merja Niemi KPK 24/7 1.10.17
266 Anu Koutuaniemi Helsinki 1.10.25
267 Erika Kuosa 1.10.42
268 Suvi Liimatainen 1.10.42
269 Piia Lindroos Alman juoksukoulu 1.10.43
270 Tarja Stålberg 1.10.50
271 Terje Kroon 1.11.14
272 Veronika Hokkanen Studio Be U 1.11.15
273 Sari Auvinen 1.11.40
274 Miia Myyryläinen 1.11.56
275 Karin Akrong Springflickona 1.12.17
276 Aija Leinonen 1.12.22
277 Maija Puromies Helsinki 1.12.25
278 Kristina Tarson VANTAA 1.12.41
279 Oona Uppman 1.12.45
280 Kati Hiltunen 1.13.12
281 Sanna Jäppinen Alman juoksukoulu 1.14.08
282 Piia Lampela 1.14.10
283 Katja Boman-Hartonen 1.14.27
284 Jessica Vähämaa ATV Runners Club 1.14.28
285 Jaana Andrews 1.14.34
286 Nathalie Huber NaPe Team 1.15.03
287 Emmi Kuva 1.15.10
288 Pia Sjögren Triathlon Suomi 1.15.41
289 Pia Holmberg KRG 1.15.41
290 Ona Sjögren 1.15.41
291 Pauliina Jalonen 1.15.56
292 Petra Reimi 1.16.02
293 Sari Lehtonen 1.16.42
294 Päivi Toivola 1.16.42
295 Joanna Vivolin 1.16.56
296 Mia Le 1.17.04
297 Bandana Karki 1.17.28
298 Heidi Velasco Helsinki 1.18.03
299 Natalie Shcherbina 1.18.06
300 Niina Summerford 1.18.07
301 Eveliina Häggqvist Helsinki 1.18.41
302 Kamonwan Butkhrut 1.19.22
303 Laura Lindeman 1.19.32
304 Claudia Lincopan- Honkamäki 1.19.34
305 Pinja Harjunpää PACER 1.19.36
306 Tiina Alahäivälä 1.20.23
307 Pauliina Rissanen-Sjöberg Helsinki 1.21.34
308 Eeva Reunanen 1.21.43
309 Salla Karima 1.21.50
310 Jonna Helenius 1.22.02
311 Johanna Hedvik 1.22.03
312 Emine Arapkirli 1.22.26
313 Hanna-Leena Heikkilä HYVINKÄÄ 1.23.57
314 Ann-Elisabeth Vuorinen 1.26.13
315 Liina Penttinen 1.27.46
316 Nina Kimmo 1.27.48
317 REIJA FAGER 1.28.16
318 Rukshna kapadia Helsinki 1.29.42
319 Pratibha Kolekar Kolekar 1.32.59
320 Piia Nurkka PACER 1.33.05
321 Victoria Ristikangas Bomentis Oy 1.33.29
322 Marjo-Riitta Ristikangas Bomentis Oy 1.34.29
323 Bhawna Sharma 1.38.52
324 Ninna Venäläinen 1.42.20

Muut 10 km
1 Louise Chua 1.04.20

Tarkista myös

Yleisurheilijoille mitaleja Universiadeista – antidoping tuo tulosta

Vuosien 2013, 2017 ja 2019 Universiadien tulosluettelot on uusittu antidoping-työn ansiosta. Kolme suomalaista yleisurheilijaa palkitaan …

Vastaa

X