maanantai , 26 lokakuu 2020

Kohnan lenkki – Eura 26.9.2020

Miehet yleinen 9,8 km
1 Toni Tainio Euramet Oy 42.35
2 Eero Rantala Atlas Fysio 42.47
3 Juhana Siivonen Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 43.02
4 Markus Pörsti TT Talli 43.50
5 Juho Palonen Euramet Oy 44.15
6 Jyrki Isomäki Viitamäen Veto 47.05
7 Eero Lammela 47.18
8 Tapio Rantavalli Lattomeren Laaka ry 47.34
9 Pyry Suomala Helsinki Roller Derby 48.28
10 Aleksi Peltola 52.12
11 Janne Kokkonen Kyröskosken Pärske 1.03.54

Naiset yleinen 9,8 km
1 Anni-Kaisa Mäkipää Hiisirasti 41.30
2 Paula Nurmi 44.23
3 Laura Sinikallas Lapin Salama 46.47
4 Leena Kivi Harjavalta 47.19
5 Anne-Mari Torpo Asema Fysioterapia 47.56
6 Kati Haromo Team Raju 48.06
7 Riina Tainio Euramet Oy 48.30
8 Noora Kivikko LHS 49.33
9 Maria Kartano 51.28
10 Heidi-Maria Jokinen 53.09
11 Evelina Kiiski LC-Kiukainen 54.34
12 Annika Kiiski LC-Kiukainen 55.55
13 Jaana Rantavalli Lattomeren Laaka ry 59.48

Miehet 50 9,8 km
1 Tommi Leinonen Vaajakosken kuohu 39.02
2 Jari Väkiparta 40.15
3 Juha Jokinen Hakalan metalli Oy 42.03
4 Kari Niemi TT Talli 45.12
5 Jari Saari Team Raju 45.32
6 Ari Väliniemi Vasaraisten Isku 46.21
7 Asko Kokkonen Vampulan Urheilijat 47.34
8 Ismo Ahonkivi TT Talli 49.43
9 Timo Lehtonen TT TALLI 50.47
10 Panu Niemi 50.58
11 Kari Kantola Saana-Veikot 52.18
12 Timo Lehtimäki TT TALLI 52.46
13 Ville Kauppi Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 53.27
14 Mikko Knuutila Panelian Raikas 1.00.58

Naiset 50 9,8 km
1 Anne Saari LähiTapiola 50.13
2 Minna Hauhia Ikaalisten Urheilijat 51.32
3 Seija Norrgård 52.41
4 Sari Jokinen 53.09
5 Johanna Ranta Kokemäki 55.43
6 Irma Lehtinen 1.01.50

Miehet hölkkäsarja 9,8 km
1 Jussi Simberg Saarenmaa 42.33
2 Aki Rintamaa 47.11
3 Rami Lehtonen 47.18
4 Jarkko Malén 47.26
5 Timo Torpo Asema Fysioterapia 47.57
6 Rauno Tuomi TT Talli 48.51
7 Janne Nurmi 51.28
8 Jussi Westergård Lähitapiola Lännen 52.37
9 Iiro Kauppi Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 53.05
10 Tuomas Paavilainen Panelian Hiekkapuhallus Oy 53.15
11 Santeri Ruotsalainen 53.34
12 Timo Rauhala Team Uotila 54.14
13 Jarno Heino Panelian Hiekkapuhallus Oy 54.16
14 Pauli Sinivuori 54.48
15 Aurio Samuli 57.00
16 Mauri Stenberg 57.37
17 Petri Tuomisto Panelian Kone OY 57.55
18 Oskari Aurio 59.31
19 Harri Larinaho 1.00.07
20 Jyri Huppunen TT Talli 1.01.47
20 Daniel Huppunen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu 1.01.47
22 Niko Poikulainen 1.02.37
23 Mika Lepistö TT Talli 1.03.03
24 Juuso Pörsti 1.03.45
25 Vesa-Matti Knuutila Eurofinnmet Oy 1.04.04
26 Ilkka Vanhatalo Eurofinnmet Oy 1.07.49
27 Marko Ruohonen Eurofinnmet Oy 1.15.37

Naiset hölkkäsarja 9,8 km
1 Tanja Matikka Hirveereenitsemppiryhmä 53.25
2 Sanna Rauhala Team Uotila 54.56
3 Marika Kuusisto Vallan Suunta 55.09
4 Nina Skinnari 58.53
5 Satu Karonen Lapin Salama 59.04
6 Johanna Malmi Euran kunta 59.46
7 Sanna Salonen 1.00.16
8 Sofia Väliviita Panelian Raikas 1.01.29
9 Laura Bohm Naantalin VG-62 1.03.45
10 Taina Kynäsniemi Eurofinnmet Oy 1.03.53
11 Pihla Bohm Naantalin VG-62 1.04.47
12 Jaana Eloranta 1.05.25
13 Nina Österman Rymättylän Soihtu ry 1.06.39
14 Mirva Leino 1.07.52
15 Kaisu Kokkonen 1.07.52
16 Salla Lähteenmäki Rymättylän Soihtu ry 1.10.17
17 Mervi Lavonen-Bohm Rymättylän Soihtu 1.10.18
18 Maija Puolakanaho Rymättylän Soihtu ry 1.10.18
19 Sari Vanhatalo Eurofinnmet Oy 1.15.37

Tytöt/Pojat 12 1,6 km
1 Akseli Väkiparta 7.25
2 Alina Perttu 7.52

Tytöt/Pojat 10 1,6 km
1 Juho Westergård Harjavallan Jymy 8.24
2 Katri Väkiparta 9.12
3 Lorelai Salonen 10.05
4 Kaapo Heine 10.38
5 Jarno Heine 10.40
6 Lotta Leino 11.48

Tytöt/Pojat 8 0,8
1 Aapo Lammela 2.54
2 Alex Tainio Euramet Oy 2.55
3 Tarmo Sinikallas Rauma 3.48
4 selma Myllykoski 3.58

Tytöt/Pojat 6 0,8
1 Milana Tainio Euramet Oy 3.31
2 Leliana Salonen 3.59
3 Helmi Määttänen 4.07

Tarkista myös

Yleisurheilijoille mitaleja Universiadeista – antidoping tuo tulosta

Vuosien 2013, 2017 ja 2019 Universiadien tulosluettelot on uusittu antidoping-työn ansiosta. Kolme suomalaista yleisurheilijaa palkitaan …

Vastaa

X