maanantai , 26 lokakuu 2020

Koirakiven kierros – 27.9.2020

Miehet 6,1 km
1 Niklas Heikkilä KuUS 19.53
2 Veli-Matti Räsänen JIlves 21.17
3 Ville Häyrinen HeinIs 22.37
4 Markus Rajamäki Kajo-Tri 22.52
5 Marko Ek Mikkeli 36.25

Naiset 6,1 km
1 Salla Riikonen LeppävViri 25.59
2 Netta Tuhkanen RantasalmenU 27.28

M40 6,1 km
1 Antti Käyhty VierJy 22.14
2 Harri Lamminsivu Jyväskylä 23.21
3 Marko Hartonen JoPo 23.49
4 Tomi Mäkelä Pihkaniskat 23.54
5 Pasi Rikkonen Mikkeli 24.13
6 Heikki Turunen LeppävViri 25.29
7 Matti Heimonen Hki 31.10

N40 6,1 km
1 Marjo Snellman Seikkailujuoksi 27.26
2 Lotta Kauppinen MäntyhKisa 28.09
3 Heta Pohjavirta Keuruu 30.19
4 Sonja Ängeslevä Hki 42.06

M50 6,1 km
1 Kimmo Gynther Heinola 22.18
2 Ismo Hyvönen MikkSoutajat 25.21
3 Jouko Tiainen Lahti 26.08
4 Esko Hänninen MikkH 27.01
5 Timo Paakkari KinninK 27.33
6 Jari Ängeslevä Stadi 34.11

N50 6,1 km
1 Liisa Haikonen ESLi 31.09
2 Leena Marttinen MikkK-V 36.40

M60 6,1 km
1 Heino Aalto LahdA 23.46
2 Pertti Kylmälä TeamRetrot 25.50
3 Auvo Kouvo Kuusankoski 26.56
4 Raimo Hartonen Spove 28.58
5 Aulis Laakso Hämeeninna 34.13

N60 6,1 km
1 Sirkka Laakso HämeenlTa 34.55
2 Eila Kemppi HaVo 37.14
3 Tarja Wessman Heinola 40.15

M17 6,1 km
1 Onni Paasonen KinninK 23.37

N17 6,1 km
1 Emilia Eronen Vihti 30.35

Kuntosarja 6,1 km
1 Olavi Hartonen FiskarinU 26.45
2 Samuli Moisander Jkylä 27.09
3 Kirsi Häyrinen Mäntyharju 27.55
4 Aleksi Soininen Lahti 28.08
5 Kari Kivistö Tampere 29.15
6 Ilpo Kakko Mäntyharju 29.16
7 Siru Hartonen Jylä 30.31
8 Markku Juopperi Spove 31.54
9 Eero Siltovuori Koirakivi 35.07
10 Jouni Sormunen Mikkeli 35.21
11 Ella Volanen MäVi 35.57
12 Mikko Kohonen Raittiuseura 36.01
13 Aki Oksanen Hamina 36.43
14 Viivi Ripatti PePo 37.12
15 Merja Ylihärsilä Pihkaniskat 38.42
16 Annukka Soininen Lahti 39.49
17 Timo Ripatti 40.09
18 Birgit Uutela Mäntyharju 41.42
19 Veijo Pulkka Mäntyharju 42.30
20 Sarianne Volanen MäVi 57.35
21 Erja Koskinen KoirakivenNs 59.15
22 Kari Koskinen Hyvinkää 59.20

T13 2,0 km
1 Aino Ahonen HeinIs 7.08

P11 2,0 km
1 Lenni-Jussi Ripatti PePo 7.56
2 Mika Husu Nokia 8.07
3 Touko Käyhty VierJy 9.07

T11 2,0 km
1 Jenni Tuominen LahdA 7.37
2 Iitumaria Kauppinen MäntyhKisa 9.19

P9 2,0 km
1 Niilo Käyhty VierJy 8.30
2 Kaapo Soininen Lahti 8.33
3 Janne Tuominen HeinIs 9.26

T9 2,0 km
1 Aleksandra Leppä Koirakivi 8.51
2 Siiri Kauppinen MäntyhKisa 9.20

P7 1,0 km
1 Veikko Häyrinen HeinIs 4.25
2 Juho Tuominen HeinIs 4.57
3 Jaakko Hyyryläinen MäVi 4.58
4 Eemeli Kauppinen MäntyhKisa 5.40

T7 1,0 km
1 Cecilia Soininen Lahti 6.45

P5 0,3 km
1 Juuso Kohonen MäVi 52
2 Arvi Heimonen Hki 1.05
3 Taisto Heimonen Hki 1.48

T5 0,3 km
1 Enni Häyrinen HeinIs 1.07
2 Senja Häyrinen MäVi 1.07
3 Noora Husu Nokia 1.12

Tarkista myös

Yleisurheilijoille mitaleja Universiadeista – antidoping tuo tulosta

Vuosien 2013, 2017 ja 2019 Universiadien tulosluettelot on uusittu antidoping-työn ansiosta. Kolme suomalaista yleisurheilijaa palkitaan …

Vastaa

X