maanantai , 22 heinäkuu 2019

Koululiikuntaliiton maastot – Vierumäki 16.5.2019

T11 1,5 km
1 Maria Tasa Aseman koulu 5.33
2 Silja Valtola Kalevankankaan koulu 5.46
3 Elina Naumanen Kuvansin koulu 5.48
4 Hilla Tuominen Myllypohjan peruskoulu 5.52
5 Hilma Hyyrynen Viialan koulu 5.56
6 Mona Pasanen Jalkarannan koulu 5.58
7 Alma Laukkanen Vahteron Koulu 6.01
8 Emma Hamina Tolkkisten koulu 6.03
9 Helmi Saxlund Albert Edelfeltin koulu 6.04
10 Petra Pennanen Paloheinän ala-aste 6.05
11 Tara Hautala Riihenmäen koulu 6.11
12 Veera Seppälä Oulunkylän ala-aste 6.13
13 Ronja Turunen Kunnas 6.19
14 Maija Hytönen Hinthaaran koulu 6.21
15 Sabina Luts Albert Edelfeltin koulu 6.23
16 Sanni Sopanen Riihenmäen koulu 6.24
17 Jenni Tuominen Nuoramoisten koulu 6.24
18 Venla Hyvölä Turengin koulu 6.25
19 Maija Harju Turengin koulu 6.26
20 Siru Soininen Mäntymäen koulu 6.26
21 Milla Hirvonen Riihenmäen koulu 6.29
22 Veera Väre Riihenmäen koulu 6.30
23 Belle Bianca Bernard Hepolan koulu 6.31
24 Maija Santanen Turengin koulu 6.33
25 Emilia Kytölä Myllymäen koulu 6.34
26 Salla Vierikko Keskuskoulu 6.35
27 Minea Henriksson Albert Edelfeltin koulu 6.36
28 Elli Mattila Peipon koulu 6.41
29 Maija Pylkkänen Lähemäen koulu 6.42
30 Alissa Vänskä Tolkkisten koulu 6.42
31 Aino Pirhonen Tolkkisten koulu 6.44
32 Peppi Rantakurtakko Albert Edelfeltin koulu 6.44
33 Inka Kuningas Nilakan yhtenäiskoulu 6.46
34 Sofia Sopanen Riihenmäen koulu 6.49
35 Sylvi Häyhä Hinthaaran koulu 6.52
36 Ilona Toivola Sairilan koulu 7.01
37 Sara Ehrnrooth Juvan kirkonkylän koulu 7.04
38 Louna Kankaanpää Hinthaarankoulu 7.05
39 Jessika Lohtari Aurinkovuoren koulu 8.03

P11 1,5 km
1 Joona Soininen Mäntymäen koulu 5.22
2 Sander Wikblom Zacharias Skolan 5.25
3 Sakarja Koivisto Porin Kristillinen koulu 5.28
4 Eetu Muhonen Alakylän koulu 5.32
5 Niklas Hirvilahti Vilniemen koulu 5.36
6 Kasper Redman Renkomäen koulu 5.37
7 Elias Kemppainen Rakokiven koulu 5.39
8 Vilho Hietala Huhtasuon yhtenäiskoulu 5.40
9 Joonas Engblom Tolkkisten koulu 5.41
10 Niilo Kouvalainen Nivan koulu 5.42
11 Niilo Kemppainen Rakokiven koulu 5.47
12 Aarne Hannikainen Herttoniemenrannan ala-asteen k 5.50
13 Tuukka Wilska Albert Edelfeltin koulu 5.50
14 Alex Ahlgren Gammelbacka skola 5.53
15 Eelis Kuparinen Kärpäsen koulu 5.54
16 Oliver Henriksson Albert Edelfeltin koulu 5.54
17 Anton Vainio Vilniemen koulu 5.54
18 Juuso Lapveteläinen Keskuskoulu 5.56
19 Eeli Wright Hepolan koulu 5.57
20 Anton Myrtenblad Huhtisen koulu 6.04
21 Lenni Ala-Krekola Mansikkamäen koulu 6.06
22 Eelis Jauho Parjalan koulu 6.06
23 Markus Acquah Albert Edelfeltin koulu 6.07
24 Jonne Mäkipeura Albert Edelfeltin koulu 6.07
25 Roope Telama Tolkkisten koulu 6.08
26 Leo Kouki Keskuskoulu 6.09
27 Reima Pakkanen Aseman koulu 6.09
28 Eric Rinne Karisto 6.10
29 Luka Aiello Saaren koulu 6.12
30 Topias Nurmi Moision koulu 6.16
31 Jalo Tuomaala Tolkkisten koulu 6.16
32 Arttu Lahti Villähteen peruskoulu 6.16
33 Eemil Kiintola Tehtaanmäen koulu 6.18
34 Ahti Suikki Juvan kirkonkylän koulu 6.19
35 Petja Karjunen Myllypohjan peruskoulu 6.20
36 Vili Kantelinen Monnin koulu 6.25
37 Hannes Nurmi Moision koulu 6.29
38 Leevi Ala-Heikkilä Aurinkovuoren koulu 6.31
39 Leo Ryhänen Päämajakoulu 6.35
40 Kasperi Rinta-Jaskari Parjalan koulu 6.37
41 Eetu Väisänen Myllypohjan peruskoulu 7.13

T13 2,25 km
1 Heidi Paasonen Mäntyharjun Yhtenäiskoulu 8.24
2 Hetaliina Karkiainen Kolhon koulu 8.25
3 Neela Ombati Päämajakoulu 8.26
4 Inka Peltola Linnainmaan koulu 8.28
5 Ronja Kronvall Forsby skola 8.31
6 Marianne Salmi Myllymäen koulu 8.36
7 Helmiina Saarikunnas Kärpäsen koulu 8.47
8 Gisela-Mei Hakkarainen Lintuvaaran koulu 8.49
9 Neela Notkonen Kärpäsen koulu 8.51
10 Christine Kuusisto Keski-Palokan koulu 8.55
11 Tiitu Hjerppe Europaeuksen koulu 9.01
12 Saara Leinonen Kirkonkylän koulu 9.07
13 Alisa Kiiski Peipon koulu 9.09
14 Julia Soitso Keskuskoulu 9.15
15 Sara Koskela Albert Edelfeltin koulu 9.16
16 Opri Jylhä Keskuskoulu 9.17
17 Viliina Sundberg Vuorenmäen koulu 9.21
18 Ruut Eskelinen Saaren koulu 9.28
19 Siiri Mäkelä Sallilan koulu 9.32
20 Meeri Kurttila Rantakylän yhtenäiskoulu 9.39
21 Nanna Hyyrynen Viialan koulu 9.43
22 Nuppu Palm Keskuskoulu 9.45
23 Alisa Parkkonen Lähemäen koulu 9.48
24 Karoliina Hirvelä Paunun koulu 9.48
25 Aino Jokkala Särkijärven koulu 9.48
26 Melissa Liljalehto Keskuskoulu 9.48
27 Viia Vuorikoski Lahden Yhteiskoulu 9.50
28 Aada Rauos Keskustan koulu 9.55
29 Fanni Malinen Anttolan yhtenäiskoulu 9.55
30 Vilja Hautaniemi Jalkarannan koulu 9.57
31 Iiris Pousi Lotilan koulu 9.58
32 Neea Taskinen Riihenmäen koulu 10.01
33 Emma Korpikallio Kalevankankaan koulu 10.03
34 Emilia Patey Hamarin koulu 10.04
35 Inari Uotila Hamarin koulu 10.05
36 Emilia Kiintola Tehtaanmäen koulu 10.08
37 Silja Himanen Juvan kirkonkylän koulu 10.11
38 Elli Taini Jämsänjoen yhtenäiskoulu 10.12
39 Lina Kiviaho Mårtendals Skola 10.13
40 Anni Suominen Myllymäen koulu 10.24
41 Ella Råstedt Mårtendals Skola 10.26
42 Minni Grönlund Huhtisen koulu 10.28
43 Veera Ala-Heikkilä Aurinkovuoren koulu 10.36
44 Sara Suhonen Mansikkamäen koulu 10.36
45 Cecilia Nyman Västersundoms skola 10.50
46 Tiina Toivola Sairilan koulu 11.01

P13 2,25 km
1 Eetu Valtola Kalevankankaan koulu 7.43
2 Otso Miettinen Riihenmäen koulu 7.52
3 Florian Fritzén Katarinaskolan 7.57
4 Jonne Mourujärvi Uotilan koulu 7.59
5 Samuel Pasanen Jalkarannan koulu 8.02
6 Anton Kemppi Syrjälän koulu 8.02
7 Lassi Pärtty Virojoen koulu 8.04
8 Tero Korpi Aurinkolahden peruskoulu 8.05
9 Karri Kuusinen Kantvikin koulu 8.12
10 Konsta Väisänen Myllypohjan peruskoulu 8.12
11 Konsta Manninen Vatialan koulu 8.12
12 Akseli Pesu Nuolialan koulu 8.16
13 Aaro Nieminen Myllymäen koulu 8.18
14 Rasmus Laapas Lukkarin koulu 8.24
15 Paavo Mäntyvaara Kämmenniemen koulu 8.31
16 Rasmus Koponen Winellska skolan 8.32
17 Oskari Huppunen Uotilan koulu 8.40
18 Oliver Sandberg Albert Edelfeltin koulu 8.41
19 Johannes Alarotu Kämmenniemen koulu 8.43
20 Luca Seppänen Nummisten koulu 8.44
21 Olli Lindroos Porin Kristillinen koulu 8.48
22 Oiva Odiah Kevätkummun koulu 8.49
23 Eelis Sahlsten Sakarinmäen koulu 8.51
24 Onni Mäiseli Kirkonkylän koulu 8.53
24 Erik Luokkanen Myllymäen koulu 8.53
24 Lauri Kortejärvi Peipon koulu 8.53
27 Jere Ketonen Riihenmäen koulu 8.55
28 Niilo Mölsä Peipon koulu 8.57
29 Tuomas Kuusinen Kantvikin koulu 9.07
30 Arttu Remes Koskenpään koulu 9.08
30 Konsta Kallioinen Arolan koulu 9.08
32 Emil Kuparinen Kärpäsen koulu 9.09
33 Anttoni Pollari Aurinkovuoren koulu 9.20
34 Jimi Tuomi Villähteen peruskoulu 9.20
35 Lauri Koskinen Villähteen peruskoulu 9.35
36 Samuel Leppänen Arolan koulu 9.38
37 Lauri Alm Sairilan koulu 9.39
38 Kaapo Parkkima Europaeuksen koulu 9.47
39 Antti Isoherranen Vuorenmäen koulu 9.57
39 Iikka Eskelinen Saaren koulu 9.57
41 Timo Koivuniemi Myllypohjan peruskoulu 10.39
42 Matias Palomäki Albert Edelfeltin koulu 11.32

T14 3 km
1 Elma Hannikainen Herttoniemen yhteiskoulu 10.50
2 Selene Rossi Järvenperän koulu 10.53
3 Ea Vuori Ehnroosin koulu 11.03
4 Helmi Karkiainen Vilppulan yhteiskoulu 11.36
5 Heta Virkajärvi Jämsänjoen yhtenäiskoulu 11.43
6 Silva Kemppi Urheilupuiston koulu 11.47
7 Hanna Niskanen Putaan koulu 12.12
8 Pinja Yläharju Puumalan yhtenäiskoulu 12.30
9 Jenni Johnsson Salpausselän peruskoulu 12.46
10 Ellen Ylimartimo Ehnroosin koulu 12.54
11 Iida Piiroinen Leppävaaran koulu 12.57
12 Veera Väisänen Ahtiala 13.18
13 Aura Hakala Pohjois-Tapiolan koulu 13.50
14 Iida-Maria Tuomainen Vääksyn Yhteiskoulu 14.40

P14 3 km
1 Anton Packalen Veikkolan koulu 10.14
2 Konsta Uuttera Kauraslammen koulu 10.17
3 Anssi Mustonen Suolahden yhtenäiskoulu 10.18
4 Akseli Pitkänen Kämmenniemen koulu 10.45
5 Elias Ala-Heikkilä Vääksyn Yhteiskoulu 10.48
6 Eetu Granqvist Salpausselän peruskoulu 10.57
7 Erno Tietäväinen Tietäväisen koulu 11.12
8 Kasper Biskop Hakalahden koulu 11.15
9 Olli Kouvalainen Kiuruveden Yläkoulu 11.17
10 Jyri Säyriö Urheilupuiston koulu 11.20
11 Jimi Rousu Länsipuiston koulu 11.23
12 Rasmus Saarinen Salpausselän peruskoulu 11.26
13 Luukas Hyytiäinen Kiuruveden Yläkoulu 11.32
14 Topi Palviainen Lahden Yhteiskoulu 11.37
15 Roni-Eemil Norrbacka Vääksyn Yhteiskoulu 11.38
16 Jere Simola Suupanniityn koulu 11.41
17 Hugo Laakso Vääksyn Yhteiskoulu 11.43
18 Arno Hautaniemi Seinäjoen yhteiskoulu 11.51
19 Risto-Matti Takatalo Ahtiala 11.59
20 Oliver Suhonen Salpausselän peruskoulu 12.13
21 Eino Haara Pohjois-Haagan yhteiskoulu 12.14
22 Henri Hynnä Säkylän Yhteiskoulu 12.34
23 Miro Heikkilä Donnerska skolan 12.41
24 Eero Ala-Heikkilä Vääksyn Yhteiskoulu 12.42
25 Antti Salminen Vääksyn Yhteiskoulu 12.52
26 Onni Väisänen Vääksyn Yhteiskoulu 12.54
27 Oiva Kasurinen Vääksyn Yhteiskoulu 12.58
28 Unto Kairimo Vääksyn Yhteiskoulu 13.11
29 Elmeri Soininen Vääksyn Yhteiskoulu 13.24
30 Hannes Sahlsten Sakarinmäen koulu 14.27

T16 3 km
1 Nora Kytäjä Tammelan koulukeskus 11.12
2 Petriina Niininen Nokianvirran koulu 11.22
3 Emma Rainio Vaajakosken yhtenäiskoulu 11.31
4 Emilia Tala Pakilan yläaste 11.36
5 Pauliina Koivuniemi Äetsän koulu 11.37
6 Aino Lausniemi Sylvään koulu 11.38
7 Jessica Junkkala Sylvään koulu 11.50
8 Veera Mattila Äetsän koulu 11.54
9 Jenna Maukonen Koulunmäen yhtenäiskoulu 11.55
10 Ida-Sofia Simola Kaurialan koulu 11.56
11 Rita Simola Suupanniityn koulu 12.02
12 Emma Ranta Sääksjärven koulu 12.19
13 Nina Välimäki Sylvään koulu 12.23
14 Ilona Lampila Sylvään koulu 12.24
15 Juulia Tala Pakilan yläaste 12.32
16 Siiri Kejonen Salpausselän peruskoulu 12.37
17 Helmiina Lantta Kalevankankaan koulu 12.38
18 Wilma Karhumaa Salpausselän peruskoulu 12.42
19 Nea Halttunen Vääksyn Yhteiskoulu 12.46
20 Henna Viitala Salpausselän peruskoulu 12.55
21 Essi Hietula Helsingin Uusi Yhteiskoulu 13.04
22 Veera Kuronen Tietäväisen koulu 13.11
23 Krista Manninen Sammon koulu 13.34
24 Inka Remes Kankarisveden koulu 14.06
25 Anni Rajala Pakilan yläaste 14.57
26 Maisa Luukkanen Vaajakosken yhtenäiskoulu 15.17
27 Lotta Mustonen Vaajakosken yhtenäiskoulu 15.22
28 Jessica Oksanen Vääksyn Yhteiskoulu 15.22

P16 3 km
1 Aleksi Rajaniemi Ahtiala 10.21
2 Justus Luonela Ahtiala 10.25
3 Tuomas Ruuskanen Ehnroosin koulu 10.36
4 Otto Vilpponen Vehmersalmen koulu 10.37
5 Eero Rantala Pappilansalmen koulu 10.42
6 Oskari Toivanen Launeen koulu 10.46
7 Jaakko Nyholm Kurkelan koulu 10.51
8 Arsi Tietäväinen Tietäväisen koulu 10.54
9 Vinski Malinen Anttolan yhtenäiskoulu 10.58
10 Topias Zerni Urheilupuiston koulu 11.10
11 Joona Heikkerö Linnajoen yläaste 11.10
12 Juho Virkajärvi Jämsänjoen yhtenäiskoulu 11.15
13 Rasmus Räikkönen Mansikkalan koulu 11.15
14 Vili Väkeväinen Ahtiala 11.20
15 Nuutti Haikola Europaeuksen koulu 11.26
16 Santeri Kortejärvi Pääskytien Koulu 11.29
17 Roope Klemola Ritaharjun koulu 11.55

T19 3,75 km
1 Julia Laitinen Iisalmen Lyseo 14.14
2 Aada Miskala Mikkelin lukio 14.31
3 Venla Marjanen Jämsän lukio 15.31
4 Helmi Vuorimaa Heinolan lukio 15.37
5 Katri Saavalainen Ounasvaaran urheilulukio 16.00
6 Marikki Melkinen Mikkelin lukio 17.20
7 Laura Laitila Seinäjoen koulutuskuntayhtymä S 19.36

P19 3,75 km
1 Leevi kallio Kannaksen lukio 12.28
2 Olli-Pekka Laitila Haminan Lukio 12.55
3 Saku Miettinen Kimpisen Lukio 13.47
4 Niklas Laakso Vääksyn Yhteiskoulun lukio 14.03
5 Justus Seppälä Vääksyn Yhteiskoulun lukio 14.24
6 Samuli Kuusinen Vääksyn Yhteiskoulun lukio 15.03
7 Otto Savola Vääksyn Yhteiskoulun lukio 16.38
8 Sami Marttinen Vääksyn Yhteiskoulun lukio 17.19

Opettajat miehet 3,75 km
1 Sami Nikkilä Äetsän koulu 14.08

Opettajat naiset 3,75 km
1 Riikka Tiisanoja Kolhon koulu 14.38

Tarkista myös

Mustikkasoppa – kotimaisen superkeiton äärellä

Mustikkasoppa on vuosien saatossa antanut voimaa suomalaisille liikunnan harrastajille. Onko perinne sattuma vai piileekö mustikassa …

Vastaa

X