keskiviikko , 18 syyskuu 2019

Lassen Hölkkä – Myrskylä 8.9.2019

46. Lassen Viren hölkkä juostiin Myrskylässä 8.9.2019.

Naiset puolimaraton
1 Juuti Sari Kenttä urheilijat -58 1.32.23
2 Uuttu Satu Kenttäurheilijat-58 1.34.19
3 Alestalo Laura Kantele 1.43.07
4 Lehtinen Nina FC Pink Ladies 1.44.08
5 Pölönen Riitta Enon Kisa-Pojat 1.47.58
6 Kaljulaid Kersti Viro 1.52.29
7 Gunaropulos-Vilenius Maria Koskenkylä 1.54.16
8 Satu 1.59.17
9 Lahdensuo Virpi Salo 2.11.36
10 Willandt Hilma Vantaa 2.13.32
11 Vesikko-Pouta Soile Juoksunwuoksi 2.22.29
12 Henriksson Tiina Sipoo 2.29.48

Puolimaraton N40
1 Manninen Laura Espoo 1.17.35
2 Nurmi Seija Kerkkoon Urheilijat 1.39.10
3 Lindroos Katri Kymen Urheiluveteraanit 1.42.44
4 Grönqvist-Lönnström Marlene Borgå 1.44.02
5 Ek Tanja Porvoon urheilijat 1.44.25
6 Peltola Päivi Lahti 1.48.56
7 Äikää Päivi Mäntsälä 1.50.34
8 Aherto Mervi Lahti 1.51.20
9 Kuikka Noora Pukkila 1.52.39
10 Hämäläinen Kirsi Juoksun Wuoksi 1.52.48
11 Koskela Sisko Porvoon Urheilijat 1.53.18
12 Söderholm Anja Triathlon Vantaa ry 1.55.15
13 Lyytikäinen Elina Reijola 1.55.48
14 Hovilehto Tuija Porvoon urheilijat 1.58.42
15 Reima Satu Lahti 2.04.51
16 Ala-Kahrakuusi Anne Järvenpää 2.05.02
17 Martikainen Reetta Hollola 2.05.54
18 Hinttaniemi Jonna Pernå Kamraterna 2.08.14
19 Pakarinen Anna 2.11.00
20 Kettumäki Kati Lahti 2.11.19
21 Vuorenmaa Laura Ryttylä 2.15.37
22 Ihalainen Marja LuLi 2.17.33
23 Rönnberg Eeri-Mari KU-58 2.29.48

Miehet puolimaraton
1 Nordman Axel Akilles Ski Team 1.20.29
2 Ronnila Reijo Heinolan Isku 1.20.52
3 Törnroos Peter Isnäs 1.26.14
4 Lukkarinen Tuomo Järvenpää 1.28.00
5 Lindberg Lukas Sibbo-Vargarna Classic Team 1.29.01
6 Haarala Tomi Kerava 1.35.41
7 Haapea Tuomo Espoo 1.40.40
8 Vainikka Hannu Epex Oy 1.42.33
9 Mattila Kari Sea Golf Rönnäs 1.43.02
10 Anttila Markus Heinola 1.43.13
11 Viita Topi Epex Oy 1.44.06
12 Mattila Tapani Nellimin Pyry 1.46.15
13 Rassadkin Kalle Viro 1.52.29
14 Schmidt Kaarel Viro 1.52.29
15 Virolainen Matti Helsinki 1.52.29
16 Oksanen Marko Kellokoski 1.54.31
17 Rantanen Riku 1.54.43
18 Leppämäki Janne Vantaa 1.54.59
19 Laaksonen Waltteri Pukaro 1.58.21
20 Horppila Petri Lahti 2.11.51

Puolimaraton M40
1 Juuti Petri KU-58 1.17.08
2 Järri Marko Tampere 1.24.23
3 Lönnström Kim Borgå AKilles Ski Team 1.31.05
4 Malmikoski Kari Turku 1.32.26
5 Lauren Tomi Porvoo 1.33.07
6 Vesterinen Timo Vantaa 1.41.46
7 Reima Jani VauhtiSport 1.43.14
8 Nordman Patrik Hutte Ström Snail Runners 1.49.53
9 Lehtinen Lauri Late Bloomers 1.50.25
10 Lehtomäki Jarmo Herkkules 1.50.26
11 Mäkynen Juhani Vaasa 2.03.52

Puolimaraton M50
1 Flink Mika Espoo 1.24.18
2 Uusitalo Jari Porvoon Urheilijat 1.24.34
3 Oinas Kimmo Kiljava 1.26.44
4 Kovanen Mikko Mäntsälä 1.30.15
5 Parviainen Jari Kuusankosken Urheiluseura 1.32.32
6 Masalin Vesa-Matti Porvoon Urheilijat 1.33.37
7 Knuutti Jarkko KUV 1.34.11
8 Koskela Eero Askola 1.34.55
9 Pekonen Jari Porvoon Urheilijat 1.38.52
10 Kalliomäki Marko Turku 1.42.24
11 Kouhia Reijo RIL-Run 1.43.58
12 Salokannel Ossi Tiilijärven Tyhmäurheilijat 1.45.21
13 Liekkola Markku Elimäen Vauhti 1.47.28
14 Kuhanen Tapnai Lahden Ahkera 1.47.28
15 Monaco Danilo 1.50.15
16 Högström Tom MyMy 1.52.39
17 Himanka Jarmo Finntriathlon Masters 1.52.45
18 Niemi Veikko Anjalan Liitto 1.53.02
19 Lammela Miika Käpylän kollit 1.56.15
20 Kamaja Jari Lahti 1.56.28
21 Joutsenjärvi Jyrki Iitti 1.56.49
22 Alho Kimmo Riihimäki 2.05.34
23 Taavitsainen Marko SaPa Äijät 2.15.31
24 Kiviluoma Risto RIL-Run 2.27.34

Puolimaraton M60
1 Aalto Heino Hollola 1.30.52
2 Kärkkäinen Heimo Lahden Ahkera 1.32.36
3 Rintala Hannu Hippoksen maratonkerho Jyväsky 1.35.46
4 Muuronen Juhani Orimattila 1.39.01
5 Lång Eino Hyvinkään Seudun Urheilijat 1.41.59
6 Koso Heikki Kouvola 1.43.06
7 Kouvo Pekka Meku Metsäkylän Kurssi 1.44.41
8 Viertola Esa Turku 1.58.05
9 Sola Ismo Naantalin kaupunki 1.59.02
10 Räty Pekka Luhtapohja 2.04.44
11 Hovilehto Martti Porvoo 2.19.46

Miehet 10,3 km
1 Niinistö Antti-Pekka Lahden Ahkera 32.57
2 Lappalainen Lauri Team Wassu 34.31
3 Hämäläinen Markus Espoon Tapiot 35.45
4 Putkinen Niko Karhulan Katajaiset 37.12
5 Gustafsson Joachim Gammelby 37.13
6 Nordman Amos Akilles Ski Team 38.05
7 Laine Ville Nastolan Naseva 39.31
8 Tiisanoja Pasi If Sibbo-Vargarna 39.39
9 Mikkelä Jari Hämeenkoski 40.48
10 Rissanen Aki Hieronta-Center Heslinki 40.54
11 Alden Jan Porvoon Urheilijat 41.24
12 Lindberg Niko Porvoon Urheilijat 41.45
13 Penttinen Teo Lahden Ahkera 42.25
14 Jordas Björn Lapinjärven Urheilijat 43.59
15 Lindstedt Jarno Kingsway Cycling Team 44.25
16 Weckman Anton Mickelspiltom 44.35
17 Kettunen Petri Kuusankosken Urheiluseura 44.37
18 Heikkerö Peter Porvoon Urheilijat 45.22
19 Wirman Teemu Artjärven Ahjo 45.52
20 Holm Markus Myrskylän Myrsky 45.52
21 Vickholm Hannes Lapinjärven Urheilijat 46.32
22 Korpi Mika Runners Club 46.39
23 Pylvänen Esa Koria 46.52
24 Jäppinen Pertti Porvoonurheilijat 47.35
25 Haarala Joni Lappeenranta 47.41
26 Pirjola Vesa Ohkolan Oka 47.47
27 Laaksonen Jukka Ypäjä 47.52
28 Vaahto Eero HPS, Helsinki 48.31
29 Nieminen Jari Padasjoen yritys 48.33
30 Mickos Elvis LuLi 48.49
31 Hämäläinen Tuukka Hamina 49.36
32 Vickholm Einar Lapinjärven Urheilijat 49.55
33 Bürkland Erkki Suomen koiravaljakkoharrastaja 50.07
34 Zitting Antti Helsinki 50.20
35 Konto Timo Porvoo 50.33
36 Timonen Kari Helsinki 50.33
37 Martin Markus G-V Kondis Sipoo 51.00
38 Jaakkola Vesa Lahti 51.16
39 Harjula Pentti Harjula Running Team 51.29
40 Eklund Johan Jyväskylä 51.51
41 Parikka Lasse 51.56
42 Kauppila Antti Helsinki 51.58
43 Virtanen Ahti Kukkila 52.21
44 Rajala Esa Tampereen Maratonklubi 52.40
45 Kangas Hannu Riihimäki 52.56
46 Lindqvist Pekka RaKaS / Lappeenranta 52.59
47 Kauppila Risto Myrskylä 53.01
48 Koivunen Jaakko Tampere 53.02
49 Ijäs Joakim Helsinki 53.07
50 Huttunen Ilpo Kerava 53.11
51 Karppinen Marko IWE Expert Service 53.14
52 Heljös Janne Myrskylä 53.18
53 Polvinen Villiam G-V Kondis Sipoo 53.23
54 Niemi Juha Iitin Pyrintö 53.23
55 Oikarinen Tuomo Juhani 53.24
56 Kyllönen Joona Lahti 53.30
57 Törnblom Tobias Liljendal IK 53.34
58 Isotalo Markus Järvenpää 54.21
59 Mehtonen Lauri Heinolan Isku 54.39
60 Tomminen Paavo Lahti 55.07
61 Nurmela Ismo Riihimäki 55.08
62 Kömper Tiit Viro 55.12
63 Pihlajamäki Ilkka Orimattila 55.38
64 Linden Pekka SAVONLINAN PALLOKERHO (SaPKo) 55.52
65 Minn Meelis Viro 55.58
66 Lindberg Christer Sibbo Vargarna Classic Team 56.17
67 Korhonen Henri Uskelan Urhot 56.42
68 Vilén Saku LAHTI 56.58
69 Ollikainen Juha Kanerva Atletko 57.27
70 Kulonsivu Toni 57.32
71 Tolonen Lasse Myrskylän Myrsky 57.39
72 Törhönen Teuvo Porvoo 57.47
73 Kivistö Tuomas BussiPro Oy 58.00
74 Hietalahti Mikko Porvoo 58.50
75 Räihä Timo Lahti Poika 59.06
76 Nivala Mika Järvenpää 59.14
77 Oksanen Timo Hankasalmi 59.56
78 Bäckman Tor Porvoon NMKY 1.00.27
79 Tonill Heikki Wihuri 1.00.52
80 Hämäläinen Antti Myrskylä 1.00.54
81 Pekkola Timo Lahti 1.00.57
82 Salminen Klaus Porvoo 1.01.51
83 Mälkki Simo Orimattila 1.01.55
84 Nordman Albert Hutte Ström Snail Runners 1.02.25
85 Luojukoski Ville Virenoja 1.02.27
86 Pöllänen Kauko Lahden Ahkera 1.02.28
87 Didriksson Per Åland 1.02.38
88 Voima Jussi Jyväskylä 1.02.51
89 Liekola Pekka Lahti 1.03.17
90 Martin Jan-Joel G-V Kondis Sipoo 1.03.24
91 Sallinen Emil Helsinki 1.03.42
92 Vuori Pekka Hang Loose Runners 1.03.47
93 Myrtenblad Raimo Porvoo 1.05.03
94 Huhta Kalervo (Kale) Järvenkiertäjät ry Järvenpää 1.05.40
95 Virtanen Soini Vihdin Viesti 1.05.41
96 Kuosa Jari Orimattila 1.06.17
97 Ollinen Seppo Lahti Sport 35 1.06.20
98 Vuorinen Sam 1.07.08
99 Krigsman Timo Myrskylän Myrsky 1.07.43
100 Törnblom Tage liljendal ik 1.07.58
101 Graeffe Petri Järvenpää 1.08.52
102 Hiltunen Risto Vantaa 1.09.05
103 Kaakinen Mika Riihimäki 1.09.36
104 Kautto Pekka Jyväskylä 1.11.05
105 Laakkonen Risto Helsinki 1.15.31
106 Vainio Ahti 1.17.00
107 Laine Markku 1.18.41
108 Alanne Hannu Myrskylän Myrsky 1.22.39
109 Mäkinen Pekka Riihimäen Kiista-Veikot 1.39.44

Naiset 10,3 km
1 Mononen Ilona Janakkalan Jana 42.50
2 Mertanen Johanna KarhU 44.02
3 Lönnström Melissa Borgå Akilles Ski Team 45.35
4 Korpi Maarit Isokyrö 45.59
5 Riihola Sandra Keravan Urheilijat 46.35
6 Mertanen Annika KarhU 46.39
7 Paronen Nella Karhulan katajaiset 46.42
8 Majaniemi Anne Triathlon Suomi 47.45
9 Niemi Janna Iitin Pyrintö 47.51
10 Kiiski Ada Porvoon Urheilijat 48.21
11 Daavitsainen Nella Kerkkoon Urheilijat 51.03
12 Pöysti-Räsänen Maiju Hollolan urheilijat -46 51.04
13 Rajala Marita Lahti Sport/Orimattila 51.24
14 Nenonen Minttu Järvenpää 52.22
15 Daavitsainen Noora Kerkkoon Urheilijat 52.40
16 Jonuks Ly Tallinna, Estonia 52.43
17 Siltanen Riitta Jyväskylä 53.20
18 Kuokkanen Jonna Jyväskylä 53.51
19 Lukkari Ella Vantaa 54.37
20 Miettinen Hilla 55.19
21 Romppanen Tanja Nurmes 55.22
22 Heinsalu Triin Viro 55.23
23 Boberg Maria PK 56.04
24 Vickholm Maria LuLi 56.17
25 Mertaen Ulla Kotka 58.06
26 Haarala Suvi Porlammi 58.38
27 Siilivask Merike Helsinki 58.41
28 Pohjavirta Ronja 59.18
29 Kokkonen Merja Hämeenlinna 1.00.03
30 Monaco Soila 1.01.15
31 Ekman Petra Pernå 1.01.34
32 Nieminen Minna Padasjoki 1.01.35
33 Helander Maiju Helsinki 1.01.44
34 Runsala Inna Porvoo 1.02.22
35 Kotisalo Eija Lappeenranta 1.02.26
36 Blom Aino Järvenpää 1.02.32
37 Sirenius Linnea Asikkala 1.03.02
38 Miettinen Tea Mäntsälä 1.03.55
39 Värilä Viivi Heinolan ISku 1.04.48
40 Nivala Maria 1.04.51
41 Pöysti-Bakir Karoliina Lahti 1.05.04
42 Saarnio Salli Helsinki 1.06.28
43 Pykäläinen Maria Hyvinkään Juoksijat 1.06.46
44 Kovalainen Eija Jyväskylä 1.07.03
45 Kyllönen Eija Lappila 1.07.07
46 Hänninen Nea Myrskylän Myrsky 1.07.26
47 Hänninen Ada Myrskylän Myrsky 1.07.27
48 Vilppola Tuija Tuomilinna 1.07.30
49 Flykt Katja Myrskylä 1.08.05
50 Ollila Anne Pukkila 1.10.08
51 Rautakoski Suvi Myrskylä 1.11.03
52 Meronen Päivi Orimattila 1.11.17
53 Viljaniemi Leena MyMy 1.13.13
54 Vesala Inka Jyväskylä 1.14.12
55 Pitkänen Tuula Hypy Triathlon 1.17.40
56 Hartikka Regina 1.18.41
57 Virtanen Terhi Nummela 1.24.51

Puolimaraton kuntosarja
1 Erola Johnny LIK 1.38.51
2 Rauhala Kimmo Orimattila 1.42.31
3 Tammela Jan KPK24/7 1.43.32
4 Kukkonen Timo Lahti 1.46.24
5 Huovinen Marko Asikkala 1.46.53
6 Häkkinen Jarmo Porvoo 1.47.23
7 Backman Esko orimattilan jymy 1.51.29
8 Andersson Nicke Tuomilinna 1.53.36
9 Savolainen Timo Tuusula, Paijala 1.54.57
10 Rantalainen Marjut Pukkila 1.55.39
11 Sulonen Matti Mäntsälä 1.57.13
12 Kuoppala Mikko FC Kapina/Mäntsälä 1.57.38
13 Nyholm Anders Isnäs,Käldö 1.58.56
14 Partanen Mika Klaukkala 1.59.58
15 Hämäläinen Keijo 2.00.51
16 Romo Voitto Lahti 2.03.05
17 Pääkkönen Mira Heinola 2.04.31
18 Siirola Sami Lahti 2.05.21
19 Hiltunen Nina Mäntsälä 2.05.36
20 Virta Harri Helsinki 2.06.51
21 Haapatalo Patrik Askola 2.07.49
22 Taiviola Päivi Herrala 2.13.19
23 Häggman Jere porvoo 2.20.29
24 Ollikainen Samuli tmi so saneeraus 2.20.29
25 Kallio Kirksi Pyhtää 2.22.29
26 Törönen Päivi 2.26.52
27 Törönen Raikko 2.26.53
28 Taiviola Jarkko Herrala 2.29.48
29 Oksanen Harri Tuusula 2.34.47

Pojat 10 1 km
1 Rinne Eric Lahden Ahkera 3.41
2 Nuutinen Eelis Lahti 3.43
3 Rinne Matias Lahti 3.44
4 Seppänen Eemeli Porvoo 3.44
5 Stenbäck Cristian KingsWay cycling team 3.46
6 Viren Edvin Myrskylän Myrsky 3.48
7 Korhonen Julius 4.01
8 Ahlgren Anton LuLi 4.02
9 Kozul Miko Vantaa 4.11
10 Honkonen Eetu MyMy 4.13
11 Pentinlehto Jesse Lahden Ahkera 4.14
12 Westman Niilo Myrskylän Myrsky 4.18
13 Soiramo Luka Porvoon Urheilijat 4.20
14 Tirri Väinö MyMy 4.23
15 Tirri Eemeli MyMy 4.28
16 Leiramo Alex Porvoon Urheilijat 4.30
17 Taiviola Aleksi Herrala 4.37
18 Löfqvist Julius Myrskylän Myrsky 4.42
19 Vepsäläinen Aapo Myrskylän Myrsky 4.42
20 Nieminen Knut Myrskylän Myrsky 4.44
21 Holm Topias Myrskylä 4.44
22 Huppunen Aamos Iitin Pyrintö 4.48
23 Hänninen Noa Myrskylän Myrsky 4.48
24 Mäkinen Onni Jyväskylä 5.09
25 Tuominen Janne Heinolan Isku 5.12
26 Tuominen Juho Heinolan Isku 5.21
27 Lund August LuLi 5.37
28 Taiviola Oskari Herrala 5.41
29 Virta Vili Myrskylä 6.07
30 Rauhala Konsta MyMy 6.10
31 Mäntyharju Eetu Espoo 6.32
32 Vickholm Oskar Luli 6.47

Tytöt 10 1 km
1 Tuominen Jenni Lahden Ahkera 3.49
2 Ahlgren Amanda Porvoon urheilijat 3.57
3 Mäittälä Maiju Porvoon Urheilijat (Askola) 4.05
4 Kuningas Inka Keiteleen Nuju 4.08
5 Jokkala Enni Porvoon Urheilijat 4.12
6 Juures Siiri Artjärven Ahjo 4.17
7 Korhonen Heidi Myrskylä Myrsky 4.22
8 Simola Linnea Artjärven Ahjo 4.23
9 Ikävalko Janette Pukkilan Vesa 4.25
10 Alhola Meiju Orimattilan Jymy/ Orimattila 4.26
11 Vickholm Enni Lapinjärven Urheilijat 4.26
12 Vickholm Sanni Porvoon urheilijat 4.35
13 Korpi Mira KU-58 4.38
14 Myrtenblad Ada Porvoon urheilijat 4.45
15 Peltola Sara Vehmaisten Urheilijat 4.49
16 Huppunen Hulda Iitin Pyrintö 4.49
17 Virta Elli Myrskylä 4.54
18 Pekko Lahja Artjärven Ahjo 4.58
19 Knoop Sini Porvoon Urheilijat / Porvoo 5.01
20 Hyrske Suvi Orimattila 5.02
21 Kovalainen Emma Jyväskylä 5.09
22 Kousa Emma Myrskylän Myrsky 5.09
23 Kauppinen Ella MyMy 5.15
24 Eskelinen Viivi Enon Kisa-Pojat 5.16
25 Wirman Ilona Artjärven Ahjo 5.19
26 Lukkarinen Lotta Myrskylän Myrsky 5.28
26 Lassenius Nala Porvoon Urheilijat 5.28
28 Eskelinen Vivian Enon Kisa-Pojat 5.35
29 Kyytinen Aili Mäntsälä 5.49
30 Rauhala Lily MyMy 5.57
31 Jordas Clara Lapinjärven Urheilijat 6.00
32 Eklund Alma Jyväskylä 6.02
33 Leppäkoski Jenny Porvoo 6.17

Pojat 12 1 km
1 Ahlfors Aleksi Rauman Urheilijat 3.03
2 Mickos Elvis Luli 3.07
3 Autio Eetu Karhulan Katajaiset 3.14
4 Vickholm Einar Lapinjärven Urheilijat 3.19
5 Saarikoski Samuli Keravan Urheilijat 3.23
6 Redman Kasper Lahden hiihtoseura 3.25
7 Ahlgren Alex Porvoon urheilijat 3.27
8 Lund Rasmus Luli 3.29
9 Myrtenblad Anton Porvoon urheilijat 3.31
10 Juures Oskari Artjärven Ahjo 3.37
11 Koskinen Aku Hämeenlinnan Tarmo 4.05
12 Jordas Erik Lapinjärven urheilijat 4.09
13 Saarikoski Santeri Keravan Urheilijat 4.22
14 Eskelinen Vili Enon Kisa-Pojat 4.52
15 Rikman Wille Porvoo 4.55

Tytöt 12 1 km
1 Peltola Inka Vehmaisten Urheilijat 3.02
2 Lindstedt Pinja Porvoon Urheilijat 3.04
3 Kiiski Alisa Porvoon urheilijat 3.29
4 Jokkala Aino Porvoon Urheilijat 3.42
5 Stenbäck Isabella KingsWay cycling team 3.48
6 Niemi Iiris Iitin Pyrintö 3.51
7 Honkonen Mona Myrskylän Myrsky 3.54
8 Flink Mia Espoon Tapiot 4.03
9 Ahlgren Edit LuLi 4.04
10 Hänninen Ina Myrskylän Myrsky 4.09
11 Suurnäkki Kajsa Myrskylän Myrsky 4.09
12 Mäittälä Miisa Porvoon urheilijat (Askola) 4.12
13 Huppunen Martta Iitin Pyrintö 4.13
14 Burchina Elizaveta Lappeenrannan Urheilumiehet 4.16
15 Niemi Hertta Iitin Pyrintö 4.16
16 Pekko Helmi Artjärven Ahjo 4.31
17 Hämeenkorpi Helva Porlammi 4.51
18 Simola Alexandra Artjärven Ahjo 4.59

Pojat 14 1 km
1 Savolainen Veeti Keravan Urheilijat 3.05
2 Korpi Tero KU-58 3.07
3 Mölsä Niilo Porvoon Urheilijat 3.19
4 Kinnunen Andreas Hyvinkää 3.23
5 Heino Rasmus MyMy 3.35

Tytöt 14 1 km
1 Kronvall Ronja Borgå Akilles Ski Team / 3.08
2 Salmi Marianne Mäntsälän Urheilijat 3.09
3 Jordas Ellen LuLi Lapinjärven Urheilijat 3.22
4 Rinne Sofia Lahden Ahkera 3.32
5 Koskela Sara Porvoon Urheilijat 3.33
6 Niemi Kerttu Iitin Pyrintö 3.34
7 Hänninen Nea Myrskylän Myrsky 3.39
8 Knoop Suvi Porvoon Urheilijat / Porvoo 3.59
9 Kiiski Anni Porvoon Urheilijat 3.59

Patikkasarja 6,6 km
1 Syrjänen Veeti LHS Lahti 32.50
2 Hietanen Eljas Kerkkoon Urheilijat 33.21
3 Marjaniemi Jouni Hailuoto 34.27
4 Lehtonen Olavi Rajamäki 34.34
5 Viren Edvin Myrskylän Myrsky 37.14
6 Kozul Toma Pakkalan Åalloseura 37.15
7 Kozul Miko Pakkalan Palloseura 37.15
8 Kallunki Leena Kajaanin Urheilijat 38.42
9 Kiljander Markku Kuopio 38.58
10 Viren Susanna Myrskylän Myrsky 39.20
11 Kozul Johanna Vantaa 39.21
12 Nordman Aron Hutte Ström Snail Runners 39.47
13 Strömsten Kenneth Ryttylä 39.55
14 Kyytinen Kimmo Mäntsälä 40.13
15 Korhonen Heidi Myrskylä Myrsky 41.31
16 Holm Matias Myrskylä 41.44
17 Anttila Otto MyMy 41.47
18 Bukovski Venla Vantaa 42.13
19 Bukovski Lev Vantaa 42.48
20 Fredriksson Nina-Maria Loviisa 43.00
21 Meyer Lars Akilles ski-team 43.18
22 Nordman Clara Akilles Ski Team 43.22
23 Karvonen Teuvo PU 43.25
24 Kinnari Harriet Loviisa 43.33
25 Myrtenblad Isa Porvoo 43.36
26 Kononen Risto Saaren Ilves Mäntsälä 43.38
27 Erlund Elof Uf Kamraterna 43.59
28 Hartikainen Pirjo Puumala 44.05
29 Räihä Timo 44.19
30 Haapanen Pertti Helsingin Moottoripyöräilijäke 44.29
31 Nevanpää Tapani Veikkola 45.08
32 Virtanen Miisa Myrskylän Myrsky 45.26
32 Westman Miina Myrskylän Myrsky 45.26
34 Högström Sanni Myrskylän Myrsky 45.26
35 Honkonen Mona Myrskylän Myrsky 45.28
36 Runsala Janne Porvoo 45.48
37 Suurnäkki Kajsa Myrskylän Myrsky 45.52
38 Kyyhkynen Mika Myrskylä 46.24
39 Hänninen Ina Myrskylän Myrsky 46.42
40 Anttila Taru 47.18
41 Arbelius Pauli Turenki 47.51
42 Viksten Jens Lahti 48.31
43 Pullinen Jussi Valkeakoski 48.53
44 Närvä Minna Valkeakoski 48.54
45 Simola Heidi Artjärven Ahjo 49.30
46 Wickholm Tom 50.04
47 Sainio Reijo Helsinki 50.06
48 Kulpakko Juha Helsinki 50.11
49 Löfqvist Ellen Myrskylän Myrsky 50.13
49 Henriksson Elli Myrskylän Myrsky 50.13
51 Rekola Alex Lahti 50.43
52 Rekola Matti Lahti 50.44
53 Mykkänen Eija 50.46
54 Jokinen Sami Loviisa 51.21
54 Jokinen Liisa Loviisa 51.21
56 Eräpalo Tiina Ruotsinpyhtään Kisailijat 51.35
57 Kuusniemi Minna Orimattila 51.37
58 Mäkelä Veikko 52.18
59 Mäkelä Miika 52.41
60 Tamminen Tanja Heinola 52.45
61 Halonen Kari Hyvinkää 53.37
62 Andersson Henry Askola 53.58
63 Lindqvist Ulla RaKaS / Lappeenranta 54.03
64 Pekkala Maritta Porvoo 54.28
65 Koistinen Pauli Kirkkonummi 54.32
66 Mäkelä Taavi 54.59
67 Myrttinen Minna myrskylä 55.11
68 Haavisto Iines lahti 55.12
69 Mäkelä Susanna 55.26
70 Lehonmaa Aulis Hamarin Elo, Porvoo 55.51
71 Karttunen Veikko VAEVASET KOEVET 55.59
72 Niemi Katri Herkkules 56.34
73 Ijäs Jyrki Helsinki 56.46
74 Martikainen Timo Puumala 57.03
75 Kreijula Niira Myrskylän Myrsky 57.03
76 Pasanen Hannu Sulkavan Urheilijat 57.03
77 Söderholm Tiina Herkkules 57.11
78 Ollikainen Hannu Tuusula 57.18
79 Puronen Toivo Orimattila 57.24
80 Björkman Gunnar Sipoo 57.34
81 Ollikainen Jukka Tuusula 57.43
82 Tois Akseli Leppävaaran Pallo 58.04
83 Tukonen Lasse Lahti 58.09
84 Arbelius Liisa Turenki 58.15
85 Bukovski Ilona Vantaa 58.50
86 Tapanainen-Bukovski Riitta Vantaa 58.53
87 Heinsaari Tinja Herkkules 58.56
88 Sirkiä Esa KUIVANTO 58.58
89 Tuominen Seppo MyMy 58.58
90 Keinänen Toimi Myrskylän Myrsky 59.12
91 Schulz Kai Syväjärven Pullistus Myrskylä 59.12
92 Thomander-Linden Helena TUUSULA 1.00.16
93 Almark Anniina Lahti 1.00.56
94 Kuusela Kaapo Porvoo 1.01.02
95 Laamanen Vesa vantaa 1.01.18
96 Utrio Janne Haukilahden Työväen Ampujat 1.01.21
97 Viren Nisse Myrskylän Myrsky 1.01.23
98 Lauren Peter 1.01.34
99 Pöllänen Suvi Orimattila 1.01.55
100 Enberg Reino Porvoo 1.02.27
101 Rajala Erja 1.02.37
102 Enberg Pirjo Porvoo 1.02.51
103 Hinttaniemi Keijo Pernå Kamraterna 1.03.13
104 Boberg Peter Pernå Kamraterna 1.03.14
105 Wickholm Pia 1.03.14
106 Laurinen Antti Pukkila 1.05.01
107 Leps Piia Myrskylän Savu 1.05.36
107 Saarela Aulis HPV 1.05.36
109 Röpelinen Merisa Myrskylän Savu 1.05.36
110 Leps Lilia Myrskylän Savu 1.05.36
111 Matsur Tiiu Myrskylän Savu 1.05.37
111 Leps Tuomas Myrskylän Savu 1.05.37
113 Savolainen Hanne Myrskylän Savu 1.05.37
114 Turunpää Veikko Myrskylän Savu 1.05.39
115 Kreijula Miila Askola 1.05.55
116 Koivunen Pekka Asklla 1.05.56
117 Tois Jan Haukilahden Työväen Ampujat 1.06.03
118 Tois Eva MLL Tapiola 1.06.04
119 Ullbrand Maria-Helena Portugali 1.06.47
120 Lähdemäki Jari Myrskylän Myrsky 1.06.49
121 Laurinen Marita Pukkila 1.07.34
122 Karjalainen Maritta Hollola 1.07.34
123 Hokkanen Hannu Koskenkylä/Loviisa 1.08.02
124 Aho Marjaana Porvoo 1.08.17
125 Kaja Kaie Myrskylän Savu 1.08.19
126 Lind Usko Nurmijärvi 1.08.20
126 Lillemäe Priit Myrskylän Savu 1.08.20
128 Modenius Carita Myrskylän Savu 1.08.21
129 Hämäläinen Sirkka Orimattila 1.09.04
130 Korhonen Hannele Myrskylän Myrsky 1.10.07
131 Savolainen Maria Porvoo 1.10.14
132 Stolt Tanja Porvoo 1.10.15
133 Karttunen Tuula Team Raju 1.11.08
134 Harju Jarmo Turun Valpas 1.11.08
135 Mäkinen Anni 1.11.22
136 Tukonen Maija Myrskylä 1.11.23
137 Savaja Eija Helsinki 1.11.41
138 Salomaa Aino Myrskylän Myrsky 1.12.06
139 Mielonen Kari 1.12.54
140 Dufva Auni Virolahden Sampo 1.13.05
141 Dufva Eero Virolahden Sampo 1.13.07
142 Thomlinson Bill Helsinki 1.13.48
143 Thomlinson Tuula Helsinki 1.13.48
144 Nikkanen Ville Myrskylän Savu 1.22.08
145 Passilahti Anita Hyvinkää 1.36.11
146 Heikura Otto Hyvinkää 1.36.15
147 Äyräväinen Anni Myrskylä 1.47.28
148 Setälä Tuula MyMy 1.47.28

Tarkista myös

Ehjän kauden resepti – harjoituskuorman optimointi

Harjoituskuorman optimointi on yksi vaikeimmista asioista harjoitusohjelman suunnittelussa. Kunnon kehitys halutaan maksimoida, mutta toisaalta välttää …

Vastaa

X