maanantai , 26 lokakuu 2020

Noormarkun puolimaraton ja Oravakymppi – 19.9.2020

Naiset kuntovitonen
1 Elsa Kukko 25.07
2 Sofia Peltomaa 25.14
3 Kaisa Ylhäinen 27.14

Naiset 10 km
1 Silvia Luup Rastikarhut 42.49
2 Paula Nurmi Ulvila 45.42
3 Priska Peltomaa Pomarkku 46.30
4 Erica Partanen UPS 46.56
5 Anna Väisänen Hirveereenitsemppiryhmä 48.16
6 Annika Mäkinen 51.18
7 Tarja Tuomainen 51.59
8 Merja Sätilä-Merta 52.18
9 Riitta Pöysti 54.16
10 Tatja Koivukorpi-Järvenpää Porin Soutajat Ry 54.52
11 Elina Lehtikangas KPK24/7 54.53
12 Emilia Tuomainen Noormarkku 55.55
13 Johanna Ranta Kokemäki 56.53
14 Satu Palomäki Noormarkku 57.16
15 Leena Rissanen 57.16
16 Sirpa Rosti Kaarinan juoksuklubi 1.09.52
17 Tuuli Vidlund TT Treenitehdas 1.16.51

Naiset puolimaraton
1 Marika Kuusisto Vallan Suunta 2.02.19
2 Katja Tamsi Kauhajoen Karhu 2.05.52
3 Ellen Brenner Korsholm Crusaders 2.13.38

N40 puolimaraton
1 Terhi Halonen Kunto-Pirkat 1.38.58
2 Suvi Holmberg TT Treenitehdas 2.03.48
3 Elina Sillanpää Valmet Keke 2.13.45

N50 puolimaraton
1 Mariikka Mertanen Loimaan kaupunki 1.52.23
2 Kati Närvänen 2.15.11
3 Birgit Kynäslahti 2.18.54

N60 puolimaraton
1 Merja Laihonen PUV 2.18.42

Miehet kuntovitonen
1 Armas Tamminen Perhon Kiri 24.19
2 Harri Larinaho 30.30

Miehet 10 km
1 Ali Abdulrahman TuUL 32.37
2 Markus Heino PoKu 40.59
3 Juha-Matti Hautaniemi PorinTa 41.32
4 Veli-Pekka Koivisto KRIK Finland 42.17
5 Jari Isoviiki 44.35
6 Jarkko Riitahuhta HSU 49.24
7 Lauri Sorvali 49.31
8 Heikki Pärssinen 50.56
9 Vesa Lehtinen 51.23
10 Janne Inberg 51.23
11 Pasi Korpela NoormNo 53.26
12 Kai Pihlajamäki JäJä 54.03
13 Marko Vidlund TT Treenitehdas 54.53
14 Julle Storberg 55.06

Miehet puolimaraton
1 Huugo Honkasalo Team Honkasalo 1.23.10
2 Jukka Leppimäki Eura-Kauttuan Urheilijat 1.38.40
3 Kasperi Raitala NoormNo 1.41.45
4 Robin Nylund Pensala UF 1.45.25
5 Jarmo Lapinniemi 1.45.33
6 Mikko Tamsi Kauhajoen Karhu Maraton 1.46.48
7 Joel Myllyniemi NiiVU 1.50.52
8 Topias Salminen NoormNo 1.51.37
9 Juha Vasama Pori 2.09.48

M40 puolimaraton
1 Sami Honkala Teivo Stayers 1.24.19
2 Mikko Setälä PorinTa 1.26.49
3 Juha Souko Spiidi.Net 1.28.33
4 Jarno Maimonen Teivo Stayers 1.28.59
5 Tuomo Tuomisto Metsätyöt Tuomisto 1.30.43
6 Jarkko Rännäli Ulvila 1.32.38
7 Petri Harju APK-Maratoonarit 1.34.47
8 Jarkko Leminen Rauma 1.38.48
9 Ville Ojala 1.42.36
10 Marko Toivo Musta Neliö 1.47.56

M50 puolimaraton
1 Jaakko Jäntti TT Treenitehdas 1.40.09
2 Samu Grönman Piikkiön Kehitys 1.49.13

M60 puolimaraton
1 Aulis Valli APK-Maratoonarit 1.38.11
2 Timo Saari Y2-maraton 1.46.18
3 Orvo Luoma APK-Maratoonarit 1.52.27
4 Kari Koivisto Team Rahola 2.13.09

Tarkista myös

Yleisurheilijoille mitaleja Universiadeista – antidoping tuo tulosta

Vuosien 2013, 2017 ja 2019 Universiadien tulosluettelot on uusittu antidoping-työn ansiosta. Kolme suomalaista yleisurheilijaa palkitaan …

Vastaa

X