maanantai , 26 lokakuu 2020

Pääkaupunkijuoksu – Helsinki 27.9.2020

Puolimaraton miehet 21,1 km
1 Sander Vaher Rajamäen Rykmentti 1.16.35
2 Antti Järvenpää 1.19.23
3 Pyry Ilmarinen 1.19.29
4 Kalle Rytkönen Team Wassu 1.21.22
5 Ollipekka Kailari 1.23.01
6 Jukka Puolakka 1.24.19
7 Jussi Mäkinen 1.28.02
8 Jukka Palo Team Wassu 1.28.51
9 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 1.32.22
10 Teemu Tukiainen 1.32.32
11 Antto-Iiro Suhonen Team Wassu 1.32.46
12 David Micinski Fish Drinkers 1.33.05
13 Markus Ilmarinen 1.33.48
14 Jere Pantsar 1.33.55
15 Lauri Vesterinen 1.34.39
16 Niko Ruutikainen 1.35.06
17 Mikko Neuvonen 1.35.24
18 Jouni Tervaskanto 1.36.13
19 Tarik Hossain Musta Neliö 1.37.29
20 Antero Kaavi 1.37.40
21 Samuli Reijula 1.37.50
22 Ilmari Kumpula Pienperheyhdistys ry 1.38.10
23 Vesa Mursu 1.39.17
24 Pasi Sarilampi 1.39.25
25 Lauri Supponen 1.41.12
26 Verneri Lehtovirta 1.42.48
27 Ville Kähkönen 1.43.07
28 Heikki Sakari Aavajärvi 1.44.32
29 Mika Tuuhainen 1.44.34
30 Ville Hirvelä Raatamolaiset 1.45.05
31 Timo Wagner 1.45.10
32 Jon Aronniemi 1.45.30
33 Antti Liljeroos Helsingin Kaupungin kulttuurin 1.47.23
34 Antti Piesanen 1.47.25
35 Juuso Nurminen 1.48.29
36 Juha Honkala 1.48.32
37 Vesa Puttonen Aalto 1.48.36
38 Markus Hartikainen 1.52.46
39 Pasi Luukko 1.53.03
40 Juuso Elo 1.54.04
41 Arto Matinen 1.54.16
42 Tomi Kunnamo 1.54.19
43 Jorma Niemelä 1.57.57
44 Jari Laitinen 1.58.13
45 Vili Mustalampi 2.01.13
46 Jere Ruutikainen 2.02.29
47 Aleksi Lilleberg 2.05.01
48 Dan Koivulaakso 2.05.51
49 Oliver Ojala 2.06.32
50 Carlo Abig 2.08.49
51 Paul Kuhalampi 2.10.09
52 Jaakko Heikelä 2.10.13
53 Ahti Valtonen 2.11.56
54 Aarni Korhonen 2.13.12
55 Eero Jussila Long Distance Men 2.14.20
56 Sami Koivistoinen 2.14.39
57 Tommi Heittola 2.17.31
58 Johannes Hellamn 2.17.32
59 Markus-Mikko Kylmälä 2.29.06
60 Jukka Karjaluoto 2.41.49
61 Sauli Maanpää 2.46.51

Puolimaraton miehet 40 21,1 km
1 Jussi Soini 1.23.47
2 Timo Serenius 1.24.53
3 Hannu Manninen 1.25.26
4 Toni Pikkarainen 1.26.19
5 Matti Huttunen 1.27.20
6 Teemu Leppänen Cheetah Consulting 1.27.44
7 Tomi Huttunen 1.27.59
8 Pasi Romppainen 1.28.31
9 Juha Lehtonen 1.30.25
10 Mikko Joensuu 1.31.07
11 Aki Ylitalo 1.31.17
12 Juhana Pakkasmaa 1.32.06
13 Mikko Laukkanen Finnish Marathon Runners 1.34.05
14 Ossi Sippu 1.34.12
15 Mikko Lepistö 1.35.43
16 Jani Kohonen 1.35.46
17 Pontus Kihlman Helsinki 1.36.10
18 Tero Haiko 1.36.28
19 Saku Kirves 1.36.33
20 Mikko Paalumäki 1.37.01
21 Petteri Suominen 1.39.38
22 Rami Heikkilä 1.39.57
23 Sami Kauppinen 1.40.09
24 Samu Salmelin HeSeKeKo 1.40.26
25 Tuomas Hakkarainen 1.40.51
26 Lauri Lindberg 1.41.38
27 Ville Lahtinen 1.42.25
28 Olli-Pekka Pohjola 1.42.27
29 Joni Jantunen Helsinki triathlon 1.42.42
30 Marko Kiiski Someron Esa 1.42.59
31 Lauri Markelin 1.43.37
32 Petteri Hannula 1.43.52
33 Ari Hokkanen 1.44.02
34 Antti Seppä 1.44.39
35 Markku Kilpeläinen Helsingin yliopisto 1.45.11
36 Timo Tavast 1.46.19
37 Markus Majanen 1.50.24
38 Jaakko Jakkila 1.52.19
39 Jukka Salo 1.52.42
40 Jaakko Husari 1.52.51
41 Harri Tuliniemi 1.53.15
42 Matts Rosenberg Stickeludden IK 1.58.06
43 Leo Lehtimäki 1.58.07
44 Ilkka Korhonen 1.58.52
45 Veli-Pekka Seppälä Sala-Gym Lehtikangas 1.58.56
46 Esa Vesterinen 1.59.30
47 Antti Kohonen 2.03.03
48 Kimmo Tyyskä 2.05.00
49 Marko Taskinen 2.05.31
50 Tom Vihonen 2.06.10
51 Jussi Hyvärilä 2.16.10
52 Jouni Teppo 2.19.05
53 Jussi Pirinen 2.31.38
54 Juha Nurmela 3.08.17

Puolimaraton miehet 50 21,1 km
1 Jussi Ahdinkallio Kenttäurheilijat-58 1.29.36
2 Vesa Ruuska 1.32.11
3 Sami Leinonen 1.33.24
4 Juha Menna 1.34.26
5 Ari Ilola 1.36.41
6 Esa Pylvänen 1.38.26
7 Jari Ylänne 1.38.48
8 Tuomas Seppälä 1.39.07
9 Markus Luhtala 1.41.28
10 Ilmo Karila 1.42.49
11 Jouni Nurminen 1.43.27
12 Max Pekkala 1.43.27
13 Mikko Ylönen 1.45.14
14 TOMI Rissanen 1.45.27
15 Jukka Kukkonen Team La Sportiva Finland 1.45.30
16 Pekka Lyytinen 1.45.48
17 Pekka Jääskeläinen 1.46.20
18 Arto Korpinen 1.47.29
19 Juha Tölli 1.47.32
20 Jarmo Valli 1.48.11
21 Antero Aunesluoma 1.48.25
22 Risto Saloranta 1.48.58
23 Jarmo Salonen 1.50.19
24 Juha-Pekka Keränen 1.51.01
25 Ari Lahdenkauppi 1.51.51
26 Olli Suikkanen 1.52.03
27 Suvash Dey 1.53.42
28 Timo Anttila MP Juoksukerho 1.54.41
29 Tapani Mikkola 1.56.37
30 Veli-Pekka Lappalainen 1.58.15
31 Eero Kujansuu 1.58.41
32 Mikael Riska 1.58.56
33 Pekka Järvenpää 1.58.58
34 Tero Manner 1.59.09
35 Janne Kyllönen 1.59.42
36 Pekka Korhonen 1.59.53
37 Juha Pesonen Traktor Espoo 2.01.42
38 Klaus Sellman 2.02.12
39 Kari Elovaara 2.04.09
40 Veli-Matti Vento 2.04.17
41 Hannu Kröger 2.04.22
42 Petri Lauttia 2.04.51
43 Petri Jääsola 2.05.54
44 Mårten Lampen 2.06.18
45 Kenneth Udd SV 2.07.31
46 Pasi Toivanen Tulli 2.08.50
47 Juhani Virolainen 2.09.01
48 Asko Lautamäki 2.09.09
49 Timo Tiainen 2.09.31
50 Timo Perälä Team Tokyo Pocari Sweat 2.10.56
51 Jarmo Huttunen 2.12.09
52 Zahed Iqbal Bangladesh 2.20.04
53 Reima Veijalainen 2.20.06
54 Seppo Kylliäinen 2.22.55
55 Kari Mamia 2.25.41
56 Petri Hammar 2.27.47
57 Bashudave Kundu Nilphamari 2.35.47
58 Mika Seitsonen 2.47.04
59 Aki Lintumäki 2.53.56

Puolimaraton miehet 60 21,1 km
1 Tapio Talvitie Endurance 1.29.49
2 Kari Kinnunen 1.37.02
3 Jouko Peipinen 1.39.34
4 Kari Köninki 1.39.49
5 Antti Korpi Riihimäen K-V 1.42.36
6 Timo Maurula Valkeakosken Haka 1.42.48
7 Peeter Vahi 1.43.15
8 Heikki Koso Kouvola 1.45.23
9 Ismo Lehtinen 1.48.28
10 Klaus Kuusi 1.52.01
11 Hannu Kytölä 1.52.07
12 Ari Kanerva ABB Juoksukerho 1.52.12
13 Hannu Lappalainen 1.53.40
14 Yrjö Kopra 1.53.50
15 Alpo Kumpula 1.53.58
16 Lasse Mikkelsson 1.54.01
17 Kari Hyrkäs 1.54.09
18 Ari Tolvanen 1.55.47
19 Reijo Mylläri 1.57.01
20 Jaakko Pärssinen 1.59.12
21 Markku Viinikka 2.00.00
22 Jukka Lempiäinen 2.00.25
23 Pekka Liukkala 2.00.58
24 Matti Suihkonen 2.01.34
25 Osmo Ojala 2.02.09
26 Pauli Rautanen 2.02.27
27 Tapani Mäkelä Killerit 2.03.10
28 Martti Paju 2.05.06
29 Jouko Tyrkäs 2.05.11
30 Juha Kokko 2.06.10
31 Raimo Hämäläinen 2.06.39
32 Aimo Väisänen 2.06.56
33 Jussi Voima 2.07.12
34 Arto Hälikkä 2.07.53
35 Jarmo Hillebrand 2.08.48
36 Markku Laine 2.09.00
37 Ilkka Kivi 2.09.22
38 Hannu Peltola 2.10.22
39 Juha Sameri 2.12.41
40 Tarmo Pietilä 2.14.45
41 Kimmo Behm 2.14.49
42 Eero Savonen 2.15.56
43 Heikki Jaakkola HJ-ProjectServices 2.16.45
44 Kari Niklander F&S 2.16.54
45 Jaakko Helminen 2.18.52
46 Toni Hägg 2.21.21
47 Markku Sipi 2.22.06
48 Harri Loponen 2.25.14
49 Jukka Vuori 2.25.31
50 Ossi Karjalainen 2.25.49
51 Jukka Pekka Hämäläinen 2.26.11
52 Pekka Ropponen 2.26.40
53 Hannu Saarinen 2.30.00
54 Matti Paananen 2.31.51
55 Pekka Ahlqvist 2.32.34
56 Matti Juhani Virtanen 2.33.37
57 Jussi Heikkinen 2.36.07
58 Markku Tunturi 2.38.35
59 Matti Espo 2.38.44
60 Markku Hirvonen 2.40.26
61 Martin Löfström 2.40.33
62 Esa Rantala 2.43.33
63 Jukka Saksa Helsinki 2.44.45
64 Osmo Kiiski 2.45.31
65 Veikko Långström 2.50.07
66 Osmo Perkamo 2.53.05
67 Jari Elo 2.53.19
68 Kauko Vähä 2.57.01
69 Mikael Lindström 3.04.43
70 Jarmo Savela 3.08.17
71 Ilmo Liukko 3.27.13
72 Eero Aalto 3.33.02
73 Jari Pihlajamäki 3.35.02
74 Risto Viitanen 3.37.19
75 Raimo Stenvall 3.40.20
76 Onni Siltala 3.55.25
77 Matti Huunan-Seppälä 4.03.02
78 Kalevi Vikman 4.18.15

Puolimaraton naiset 21,1 km
1 Kaisa Saarimaa 1.43.09
2 Sanna Supponen 1.47.25
3 Noora Kaasalainen Heltri 1.49.48
4 Johanna Tihreväinen 1.54.46
5 Maria Partanen 2.01.00
6 Saga Luhtala 2.03.04
7 Pauli Keskinen 2.03.11
8 Lena Grönhage 2.03.13
9 Saskia Halminen 2.05.09
10 Tiia-Maria Rauttola 2.05.39
11 Matti Santala AAA ry. 2.06.28
12 Suvi Sorvakko 2.06.34
13 Terhi Harjula 2.10.36
14 Anna Telakivi 2.11.56
15 Aija Rekonen 2.12.58
16 Riikka Kuusisto 2.13.49
17 Ida Kujansuu 2.15.12
18 Maisa Teider 2.16.39
19 Matleena Kuhalampi 2.22.36
20 Niina Simola 2.22.38
21 Kati Juuti 2.23.20
22 Päivi Kemppainen 2.30.13
23 Minna Lepikkö 2.36.14
24 Piia Lepikkö 2.36.15
25 Maria Karjaluoto 2.41.49
26 Juuli Juntura 2.43.10
27 Emilia Rantanen 2.43.15
28 Maritta Maanpää 3.30.12

Puolimaraton naiset 40 21,1 km
1 Minna Kainlauri 1.37.39
2 Sanna Savikkomaa 1.39.27
3 Laura Soininen 1.42.10
4 Heli Hakala 1.42.18
5 Kirsi Korpijärvi 1.43.02
6 Katri Lindroos 1.43.42
7 Ulla Yrjölä 1.48.01
8 Susanna Pehkonen Helsinki 1.48.19
9 Merja Helkelä 1.52.55
10 Johanna Herranen 1.53.40
11 Minna Viljasuo 1.56.08
12 Anne Honkanen 1.56.50
13 Mirva Hilander 1.57.13
14 Maija Afonso Pienperheyhdistys ry 1.58.12
15 Maria Luoma-aho 2.01.19
16 Kirsi Vesterinen 2.01.52
17 Karla Blåfield 2.07.22
18 Etti Kantola 2.08.52
19 Tiiu Tuomi 2.09.03
20 Erika Kähkönen 2.18.52
21 Tuija Myllymäki 2.26.02
22 Satu Muratte 2.27.56
23 Kati Seppänen 2.38.56
24 Marjut Uronen 2.50.57

Puolimaraton naiset 50 21,1 km
1 Nina Ljungqvist-Sarparanta 1.41.12
2 Pirkko Pennala 1.52.47
3 Sonja Klaus 1.52.50
4 Riitta Siltanen 1.56.21
5 Sari Peltonen 1.56.39
6 Anne Rasku 1.58.34
7 Anu Pikkarainen 1.58.44
8 Virpi Palmén 1.58.45
9 Riikka Kaipia 1.59.35
10 Elina Borgenström 2.04.00
11 Heidi Korventausta 2.06.06
12 Marjut Vainio 2.08.09
13 Pirjo Peltomaa 2.09.32
14 Kirsti Siikamäki 2.10.41
15 Heli Mikkola 2.16.54
16 Hanna Lähde 2.19.40
17 Elina Hohde 2.21.42
18 Johanna Oosi 2.32.19
19 Jaana Teider 2.33.19
20 Marjut Kujansuu 2.40.46
21 Terhi Lax 2.40.55
22 Paula Marjasalo 2.50.15
23 Minna Hokkanen 2.55.48

Puolimaraton naiset 60 21,1 km
1 Tarja Hyttinen Vantaa 1.46.27
2 Raili Tonteri 2.10.01
3 Seija Nylund Vantaa 2.23.12
4 Liisa Huunan-Seppälä 3.47.44
5 Terttu Salonen 3.55.25

Vartti miehet 10,5 km
1 Rasmus Palmi HKV 36.03
2 Tomi Kanto 4Runners 39.09
3 Tero Turunen Team Wessman 39.32
4 Antti Perälä Häjyt 39.43
5 Louis Freboeuf 42.35
6 Marko Nummela 45.27
7 Jani Laitinen Laitinen Oy 45.51
8 Seppo Madekivi Merisotakoulu 49.42
9 Kari Lappalainen Finnair Active club 51.08
10 Matti Hänninen 52.05
11 Philippe Arnez Soutuseura SMARK 52.22
12 Ari Nyman 53.21
13 Veli-Matti Qvintus 53.53
14 Ari Rantamaa 55.33
15 Ari Hänninen Kahvakopla 56.41
16 Tuukka Holster 56.44
17 Markku Aaltonen 58.41
18 Raimo Jauhiainen 1.01.34
19 Teemu Laitinen Laitinen Oy 1.01.45
20 Vesa Kokkonen Ruokolahti 1.02.25
21 Timo Laitinen Laitinen Oy 1.04.44
22 Veikka Aaltonen Team Aaltonen of Espoo 1.04.55
23 Ville Mellgren 1.04.56
24 Toivo Venäläinen Vihdin UrheiluVeteraanit ry 1.05.05
25 Petri Tegelberg HUS Urheiluseura 1.06.36
26 Tomi Sinisaari Katiska Ensemble 1.06.38
27 Markku Juusti 1.07.27
28 Antti Tiger 1.07.38
29 Pekka Kotilainen HC HUONOT 1.08.26
30 Arto Kärkkäinen 1.14.37
31 Veikko Miettinen Takapajulan Kisa 1.15.00
32 Kauko Harteva Team Raju 1.15.46
33 Arif Hoque 1.17.03
34 Riz Haque Social Walking 1.18.31

Vartti naiset 10,5 km
1 Minja Mykkänen 47.39
2 Stina Rosqvist 52.42
3 Laura Jernström 53.35
4 Mailis Orakoski 53.53
5 Esko Tolonen Helsinki 54.36
6 Keijo Hämäläinen 57.27
7 Nina Lappalainen Pienperheyhdistys ry 57.52
8 Heidi Määttänen Sairilan Veto 58.40
9 Saila Teinilä 1.00.08
10 Kim Eriksson 1.01.25
11 Pia Pitkänen 1.02.12
12 Jaana Rasimus Pienperheyhdistys ry 1.02.46
13 Laura Venäläinen 1.03.27
14 William Hellberg 1.03.51
15 Simo Riikonen 1.03.54
16 Jukka Wallin 1.03.58
17 Marja-Lisa Laukkonen 1.04.05
18 Raimo Soininen 1.04.20
19 Mari Kahri Pienperheyhdistys ry 1.05.08
20 Heli Kauhanen MasKi 1.06.07
21 Reetta Lavonen YIT Runners 1.06.15
22 Kirsi Juusti 1.06.20
23 Suvi Sankari Soutuseura SMARK 1.06.39
24 Eeva Siljamäki Pienperheyhdistys ry 1.07.19
25 Maiju Grönholm 1.07.24
26 Johanna Tiger 1.07.37
27 Maria Vaalavuo 1.07.59
28 Anne Ojaniemi Pienperheyhdistys ry 1.08.17
29 Sanna Huldén 1.08.51
30 Riikka Aaltonen Team Aaltonen of Espoo 1.09.37
31 Jenni Hynninen 1.09.42
32 Suvi Mäklin 1.09.59
33 Jaana Laurila 1.10.09
34 Jonna Salminen KuUS 1.11.10
35 Petri Ekholm 1.11.58
36 Katri Lepikkö 1.12.26
37 Hanne Juuti DRA Consulting Oy 1.13.03
38 Hanne Puttonen 1.14.16
39 Satu Pitkänen 1.14.42
40 Merja Reunanen 1.16.14
41 Sanna Ristikartano 1.16.23
42 Niilo Parviainen Tsiipakan Sisu 1.18.45
43 Risto Heinonen 1.18.51
44 Juha Kulpakko Helsinki 1.22.08
45 Maarit Sandström 1.23.00
46 Mika Vaaksio 1.23.01
47 Elisabeth Frändilä-Mäkipää 1.27.02
48 Tiina Hollmen 1.27.03
49 Mia Heino 1.27.04

1 1131 Vac 1.57.38

Tarkista myös

Yleisurheilijoille mitaleja Universiadeista – antidoping tuo tulosta

Vuosien 2013, 2017 ja 2019 Universiadien tulosluettelot on uusittu antidoping-työn ansiosta. Kolme suomalaista yleisurheilijaa palkitaan …

Vastaa

X