maanantai , 26 lokakuu 2020

Pm-maastot – Jämsä 20.9.2020

P15 3 km maastojuoksu
1 Patrik Rautiainen ÄänekU 10.04

P13 2 km maastojuoksu
1 Lauri Lakanen JyväskKU 7.03
2 Aapo Kuronen KaipVi 7.15
3 Sauli Kovanen JyväskKU 7.57

P12 2 km maastojuoksu
1 Eemil Saari JyväskKU 7.09
2 Vilho Hietala JyväskKU 7.18

P11 1,5 km maastojuoksu
1 Joonatan Kulmala JyväskKU 6.10
2 Miska Hokajärvi ViitVie 6.28
3 Onni Erkkilä JyväskKU 6.33
4 Milo äYrämö JyväskKU 6.53
5 Niilo Hämäläinen JyväskKU 7.07

P10 1,5 km maastojuoksu
1 Kasper Ekonoja JyväskKU 6.02
2 Herkko Heikkinen JyväskKU 6.04
3 Kasperi Möttönen JyväskKU 7.12
4 Jiri Hokkanen JyväskKU 7.18
5 Juho Suonsaari JyväskKU 7.24
6 Aaron Kärkkäinen JyväskKU 8.55
7 Samuli Kihlman JyväskKU 9.03

P9 1 km maastojuoksu
1 Nuutti Hietala JyväskKU 4.19
2 Paavo Hämäläinen JyväskKU 4.43
3 Jonne Palsinajärvi KaipVi 5.02
4 Joona Soiluaho ÄänekU 5.31
5 Elias Tiisanoja KeurKi 5.54

Naiset 4 km maastojuoksu
1 Sara-Elise Ruokonen KuusjHu 14.30
2 Satu Rautiainen ÄänekU 14.32
3 Viivi Lankinen TuUL 15.40
4 Reetta Lakanen JyväskKU 16.42

T15 3 km maastojuoksu
1 Karoliina Hirvelä JämsI 11.50
2 Ellen Immonen JyväskKU 13.53

T13 2 km maastojuoksu
1 Hetaliina Karkiainen KeurKi 7.16
2 Ellen Aho KaipVi 8.25
3 Elli Taini KaipVi 8.46
4 Ella Hyppölä KaipVi 9.16
5 Nea Koppeli JyväskKU 9.21

T12 2 km maastojuoksu
1 Olivia Puranen JyväskKU 7.38
2 Erika Parkkonen JyväskKU 7.55
3 Eleonora Levaniemi KaipVi 8.40
4 Taru Kautto SuolU 9.04
5 Sofia Sauvala JyväskKU 9.22
6 Nelli Flyktman KaipVi 9.28
7 Ella Nyholm KaipVi 12.14

T11 1,5 km maastojuoksu
1 Iida Tamminen KaipVi 6.49
2 Enni Mustaparta JyväskKU 6.50
3 Anna Haapakoski KaipVi 6.52
4 Lydia Aho KaipVi 6.57
5 Ella Roimela JyväskKU 6.58
6 Peppi Soiluaho ÄänekU 7.27

T10 1,5 km maastojuoksu
1 Saimi Muhonen JyväskKU 6.54
2 Juliana Sivill JyväskKU 7.09
3 Venla Vienola JyväskKU 7.10
4 Julia Puranen JyväskKU 7.16
5 Petra Rautiainen ÄänekU 7.29
6 Kiira Kahilainen JyväskKU 8.33
7 Inka Rautiainen JyväskKU 9.11

T9 1 km maastojuoksu
1 Hilla Ruokostenpohja KaipVi 4.24
2 Mirella Lundell JyväskKU 4.30
3 Emilia Salonen KaipVi 4.31
4 Valpuri Heikkinen JyväskKU 4.35
5 Pinja Vienola JyväskKU 4.44
6 Iida Taini KaipVi 4.53
7 Eerika Hokajärvi ViitVie 5.21
8 Lilja Lakanen JyväskKU 5.25
9 Alisa Äyrämö KuorevKä 5.30

Tarkista myös

Yleisurheilijoille mitaleja Universiadeista – antidoping tuo tulosta

Vuosien 2013, 2017 ja 2019 Universiadien tulosluettelot on uusittu antidoping-työn ansiosta. Kolme suomalaista yleisurheilijaa palkitaan …

Vastaa

X