maanantai , 26 lokakuu 2020

Pm-maastot – Rauma 20.9.2020

Miehet 6 km maastojuoksu
1 Joonas Hytönen RaumU 21.21
2 Jouko Mahlamäki LauttLu 21.54

P15 3 km maastojuoksu
1 Taneli Salminen NoormNo 11.42

P14 3 km maastojuoksu
1 Tino Knuutila KanksLei 10.36
2 Lauri Lehtisaari NoormNo 12.29
3 Alex Karjalainen RaumU 13.07

P13 2 km maastojuoksu
1 Aleksi Ahlfors RaumU 11.10

P12 2 km maastojuoksu
1 Konsta Saari KiukKi 8.31
2 Sakarja Koivisto NoormNo 8.50
3 Robert Saarela RaumU 9.06
4 Sakari Mäkelä LauttLu 9.10
5 Oula Kuusiluoma ParkU 9.12
6 Juuso Alasmaa KiukKi 9.39
7 Manuel Ojala RaumU 9.43
8 Elias Ruusuvuori NoormNo 10.01
9 Eemil Oksanen ParkU 10.10
10 Kalle Kyösti ParkU 10.23
11 Aapo Manner NoormNo 10.53
12 Valtteri Lehtonen KiukKi

P11 1,5 km maastojuoksu
1 Arttu Rantala NakkVire 5.56
2 Kasper Naski NakkVire 6.05
3 Onni Unkuri NakkVire 6.07

P10 1,5 km maastojuoksu
1 Oliver Mikkola NakkVire 6.25
2 Daniel Huppunen KokemKV 6.35
3 Jami Nummi KiukKi 6.54
4 Olli Tenho NoormNo 7.36
5 Rasmus Majuri KiukKi 8.36
6 Onni Ojala KiukKi

P9 1 km maastojuoksu
1 Eemeli Poussu NoormNo 3.36
2 Jesper Kumpula KyläsKa 3.41
3 Jaakko Hynnä SäkU 3.55
4 Frans Olbert PorinYU 3.59
5 Santeri Mäkelä LauttLu 4.02
6 Veikka Saari KiukKi 4.23
7 Kristian Ketonen KiukKi 4.24
8 Johannes Ruusuvuori NoormNo 4.31
9 Ilmari Paasikas KiukKi 4.36

N19 4 km maastojuoksu
1 Ellinoora Tuominen RaumU 16.37
2 Susanna Palomäki NakkVire 19.15

N17 4 km maastojuoksu
1 Vilma Pere EurRai 15.18
2 Aino Manner NoormNo 17.57
3 Inari Harjunmaa LauttLu 18.29

T14 3 km maastojuoksu
1 Netta Nieminen VammsVoi 12.42
2 Aino Anttila NakkVire 13.26

T13 2 km maastojuoksu
1 Hilla Tenho NoormNo 9.06
2 Emilia Palomäki NakkVire 9.22
3 Siiri Mäkelä LauttLu 9.43

T12 2 km maastojuoksu
1 Kerttu Anttila NakkVire 9.55
2 Liina Laine LauttLu 9.58
3 Inka Kuusiluoma ParkU 10.04
4 Venla Saari KiukKi 10.11
5 Oona Heino ParkU 10.12
6 Ilona Nordman RaumU 11.24
7 Netta Nummi KiukKi 11.29
8 Veera Hakala ParkU 11.59
9 Ronja Niemenmaa ParkU 12.43
10 Ida Luotonen PorinYU 13.26
11 Janni Majuri KiukKi 14.03

T11 1,5 km maastojuoksu
1 Anni Rohila RaumU 6.15
2 Essi Kinnanen VammsVoi 6.27
3 Fanni Harju NakkVire 6.45
4 Fanni Jylhä NoormNo 6.49
5 Elea Nieminen NakkVire 6.50
6 Jenny Sköld NakkVire 9.20

T10 1,5 km maastojuoksu
1 Miila Niittynen NoormNo 6.44
2 Sofia Lahdenperä UlvST 6.57
3 Niina Paasikas KiukKi 7.17
4 Ilona Äärelä NakkVire 7.35

T9 1 km maastojuoksu
1 Mette Häkkinen PunkalKu 3.40
2 Milja Anttila NakkVire 3.44
3 Siiri Välimäki NoormNo 3.48
4 Neea Haapio NakkVire 3.56
5 Alissa Naski NakkVire 4.02
6 Susanne Koivisto NoormNo 4.03
7 Miia Kallio NoormNo 4.04
8 Kerttu Olin KiukKi 4.09
9 Vilma Lehtonen KiukKi 4.13
10 Julia Sköld NakkVire 4.15
11 Victoria Yli-Kärkelä ParkU 4.16
12 Karla Koivisto ParkU 4.17
13 Minttu Hellsten RaumU 4.19
14 Silvia Lankila ParkU 4.35
15 Aada Laksi KiukKi 4.43

Tarkista myös

Yleisurheilijoille mitaleja Universiadeista – antidoping tuo tulosta

Vuosien 2013, 2017 ja 2019 Universiadien tulosluettelot on uusittu antidoping-työn ansiosta. Kolme suomalaista yleisurheilijaa palkitaan …

Vastaa

X