tiistai , 26 toukokuu 2020

Pohjalainen Hallimaraton ja Puoliska – Mustasaari 29.2.2020

Miehet puolimaraton
1 Otto Domars Kvevlax 1.36.36
2 Janne Santavuori Pori 1.47.50
3 Dominic Travis Kudiabor Kokkola 1.49.55
4 Juha-Matti Siivilä Kokkola 1.51.13

M35 puolimaraton
1 Tuomas Björkbacka Veteli 1.35.1
2 Christoffer Pörn Kvevlax 1.54.41
3 Sami Kurki 1.56.47

M40 puolimaraton
1 Teemu Tikkaoja IK-Maraton 1.33.56
2 Rainer Nygård Kokkola 1.51.05
3 Henri Lahtinen Tampere 1.51.15

M45 puolimaraton
1 Kai-Kristian Vimpari Alanurmon Vire 2.02.21

M50 puolimaraton
1 Veijo Honkaniemi RDS 1.19.20
2 Kimmo Heikkinen FMR 1.30.11
3 Hannu Virtanen Kunto Pirkat 1.31.18
4 Timo Kolkkava Vaajakosken Kuohu 1.36.57
5 Mauno Lementtinen Häjyt 1.38.37
6 Marko Saari Jalasjärvi 1.51.34
7 Antti Siltakoski Ylikiiminki 1.53.04
8 Marko Mattila Vaasa 2.16.40

M55 puolimaraton
1 Eero Pitkämäki JaJa 2.05.39

M60 puolimaraton
1 Christian Fremling Wasa Endurance 1.24.29
2 Kenneth Sundman IK Hellas 1.41.34
3 Timo Maunula Valkeakosken Haka 1.44.33
4 Jaakko Niemi-Aro KaKa Maraton 2.02.21
5 Kari Koivisto Team Rahola 2.28.25
6 Antti Pasto Häjyt 2.29.16

M70 puolimaraton
1 Matti Viita-Aho Lappajärven Veikot 1.59.36
2 Heimo Martikkala Häjyt 2.22.25

M75 puolimaraton
1 Lars Haglund IF Drott 2.09.28
2 Harry Nykvist IF Femman 2.28.53

M80 puolimaraton
1 Mauno Marjomäki 100mc.fi 6.00.54

Naiset puolimaraton
1 Paula Kaksonen Laihia 2.07.42
2 Minna Aro TNT Laihia 2.50.40

N35 puolimaraton
1 Sofia Steiger Tampere 2.19.15

N40 puolimaraton
1 Pia Siltala Laihian Luja 1.41.27
2 Marjo Kahlos Vaasa 2.01.11

N45 puolimaraton
1 Katja Jääskeläinen Helsinki 1.35.57
2 Anna-Leena Strömbäck Kvevlax Idrott 1.45.22

N50 puolimaraton
1 Satu Palomäki Pori 2.07.38

N55 puolimaraton
1 Elli Örvesti Alajoen Junkkarit 1.49.08
2 Hannele Takala Häjyt 2.17.16
3 Christina Aro TNT Laihia 2.50.40

Miehet maraton
1 Juha Laitinen Lapua 2.46.53
2 Sebastian Latvala Vaasan Erotuomarikerho 3.01.47
3 Joonas Juolevi 4.48.05

M35 maraton
1 Antti Palomäki Hellanmaa 4.22.40

M40 maraton
1 Timo Konttinen HOP-HAB Team 3.33.11
2 Ilkka Saari Häjyt 4.47.06

M45 maraton
1 Pasi Sulkanen Helsinki 3.37.15
2 Janne Niemi Kangasala 3.47.52
3 Mika Virkama Kokkola 3.56.44
4 Timo Lappinen Happy Feet 4.14.47
5 Teemu Haukilehto SSU – Triathlon 4.53.44

M50 maraton
1 Veikko Punkka NAMI 3.16.30
2 Petri S Juuti NAMI 3.30.21
3 Hans Fagernäs FMR 3.43.42
4 Kari Haukkala Häjyt 3.45.57
5 Peik Renvall Team Explore 3.47.59
6 Peter Karlsson VPU 3.52.24
7 Timo Tollola Häjyt/100mc.fi 4.02.34
8 Heikki Vehkaoja SSU – Triathlon 4.21.21
9 Vesa Järvenpää 100mc.fi 5.08.31
10 Janne Harakka Punkaharjun Urheilijat 5.27.07
11 Jukka Kalliokoski Häjyt 5.58.03

M55 maraton
1 Ari Lappinen Happy Feet 3.29.31
2 Timo Marjomäki 100mc.fi 4.03.00
3 Timo Herrala NAMI 4.18.37
4 Tarmo Ruotsalainen Nordic Semiconductor 4.46.15
5 Petri Mononen Team Rahola 4.48.10
6 Petri Alkiora POLAMK 5.43.59

M60 maraton
1 Olavi Kuja-Lipasti Häjyt 3.30.06
2 Pekka Murtomäki Häjyt 3.47.31
3 Esa Nuottivaara Seinäjoki 3.59.49
4 Olavi Vähämäki Laihia 4.02.02
5 Heikki Kivelä Kälviän Tarmo 4.25.16
6 Alpo Vornanen Kiuruveden Urheilijat 4.26.51

M65 maraton
1 Jorma Kinnunen Kajaanin Urheilijat 4.08.08
2 Juhani Vuorenmaa Häjyt 4.40.26

M70 maraton
1 Sven-Olof Svarvar Häjyt/100mc.fi 4.13.36
2 Paavo Saari Häjyt 5.02.02
3 Väinö Lappalainen Iisalmen Visa 5.15.04

M75 maraton
1 Kalevi Saukkonen VSVU/100mc.fi 8.57.12

Naiset maraton
1 Marjo Niinimäki Team Rahola 3.58.15
2 Tiia Honkonen Kokkola 4.09.44

N40 maraton
1 Sinikka Kokko JaJa 4.57.36

N45 maraton
1 Terhi Sirviö KPK 24/7 4.52.58
2 Sanna Ylistenniemi Sastamala 5.24.58

N55 maraton
1 Ritva Vallivaara-Pasto Häjyt/100mc.fi 4.21.27
2 Marjo Hutri Häjyt 5.39.16
3 Susanna Hietikko KaKa 6.33.00

N60 maraton
1 Päivi Männistö TU 4.09.46
2 Leena Särkelä Kiuruveden Urheilijat 4.56.45

Tarkista myös

Analyysi 2000-luvun suomalaisesta kestävyysjuoksusta

Suomen Urheiluliiton entinen toimitusjohtaja ja valmennupäällikkö Jarmo Mäkelä on tehnyt analyysejä (lähde: yleisurheilu.fi) suomalaisten yleisurheilijoiden …

Vastaa

X