torstai , 14 marraskuu 2019

Pomarkun maraton – 9.11.2019

Miehet maraton
1 Ville Kangasniemi Unit Lost 3.25.42
2 Jari Huhtala 100mc 3.56.09
3 Asmo Vasu Salo 4.34.42

M40 maraton
1 Miika Lahtela Rauman palomiesurheilijat 3.04.54
2 Marko Isoaho Tampere 3.05.24
3 Janne Männikkö Team Raju 3.11.09
4 Kristian Mäkelä Niinisalo 3.49.53
5 Mika Perkiömäki RC Eemeli 4.16.41

M50 maraton
1 Mika Lempiäinen Turku 3.17.39
2 Petri Kettunen Kuusankosken Urheiluseura 3.39.11
3 Ilmari Rontti 100.fi 3.42.27
4 Mikko Niemi Team Rahola 4.23.04
5 Rami Salminen Team Raju 4.24.46
6 Timo Herrala Nami / Isojoki 4.51.35

M60 maraton
1 Olavi Kuja-Lipasti Häjyt 3.33.00
2 Heikki Järvenpää Parkano 3.37.38
3 Esa Nuottivaara Seinäjoki 4.22.47
4 Juha kemiläinen 100 Maraton Club 4.29.06
5 Raimo Mäkinen APK-maratoonarit 4.38.40
6 Olavi Vähämäki Laihia 4.51.35

Naiset maraton
1 Anne Kuusimäki Tampere Maraton 4.00.59
2 Anni Lappela RC Eemeli 4.16.41
3 Eeva-Maija Siimes Sastamala 5.08.07
4 Heljä Kaipio Lempäälä 5.51.09

N40 maraton
1 Anne Laukkanen Team Manyone 4.11.32
2 Minna Ylivakeri Team Rahola 4.23.05
3 Tatja Koivukorpi-Järvenpää Pori 4.42.36
4 Anja Lammi Siikainen 5.18.57

N50 maraton
1 Katri Saloharju 5.51.03

Miehet puolimaraton
1 Matti Jonkka KU-58 1.17.45
2 Samu Tuomaala Keuruu 1.45.28
3 Jesse Salminen Pori Trail Runners (PTR 1.50.19
4 Vuorisalo Veli-Matti PSY 1.50.34
5 Jussi Kemppainen Lempäälä 1.57.11

M40 puolimaraton
1 Sami Honkala Teivo Stayers 1.25.14
2 Marko Ruuti AAC Haurala 1.31.07
3 Tonu Illaru Vihdin Viesti 1.34.02
4 Petri Haromo Team Raju 1.57.51
5 Jonne Rantanen R&S Oy 2.09.03
6 Ville Mattila 2.39.27
7 Janne Alakoski Mallirakennus Oy 2.39.27

M50 puolimaraton
1 Juha Ylikahri Siikaisten Sisu 1.30.00
2 Hannu Virtanen Kunto-Pirkat 1.30.01
3 Tohni Hannu Tampereen MaratonKluri 1.41.19
4 Seppo Veid Vaasakosken Kuohu 1.43.05
5 Timo Pelto-Piri Mänttä 1.53.02
6 Jyrki Peltomaa LLUJA 2.10.08

M60 puolimaraton
1 Markku Virta Loimaan Leisku 1.30.17
2 Pekka Leppänen Mellillä 1.36.06
3 Aulis Valli APK-Maratoonarit 1.42.49
4 Juhani Kortelahti 1.51.25
5 Orvo Luoma APR-Maratoonarit 2.01.20
6 Erkki Viitikko Karijoki 2.05.56
7 Eino Lipponen Liedon Luja 2.07.35
8 Majamaa Hannu Kankaanpää 2.28.56
9 Kari Koivisto Team Rahola 2.36.39

Naiset puolimaraton
1 Laura Valli Turku 1.41.52
2 Tiina Mäkelä Pori Trail Runners 1.51.15
3 Elisa Lehtikangas Pori 2.01.02
4 Tuija Latva Pori Trail Runners 2.07.56
5 Katja Mäensivu Pomarkku 2.13.04
6 Julie Riitahuhta Pomarkku 2.29.19

N40 puolimaraton
1 Kati Haromo Team Raju 1.55.08
2 Piia Kaaresmaa Pori Trail Runners 1.58.39
3 Taina Rytkönen Nastola 2.25.10

N50 puolimaraton
1 Tiina Kauppila Espoon Tapiot 1.47.40
2 Tarja Ahola Ikaalinen 1.55.10
3 Tuula Vataja KanMara 1.55.30
4 Tuija Lehtonen Liedon Luja 2.07.35

Miehet 10 km
1 Mikko Korpela Kauhajoen Karhu 41.29
2 Elias Jakala Helsinki 51.50
3 Riku Koski Pori 52.27
4 Antti Kovacs Helsinki 57.35
5 Jouni Kock Espoo 1.07.48
6 Timo Nurmela 1.18.01
7 Pauli Arbelius Turenki 1.19.23

M40 10 km
1 Pasi Korpela Kauhajoen Maratoonarit 50.36
2 Juha Ingbeg Iisalmi 55.26
3 Jukka Ruotsinsalo Pomarkku 1.08.28

Naiset 10 km
1 Noora Nieminen Pori 49.55
2 Priska Peltomaa Pomarkku 52.58
3 Elina Peltomaa Pormarkku 52.58
4 Annakaisa Helkamälu Kankaanpää 53.40
5 Satu Lahtela Eurajoki 54.52
6 Siiri Laino Hapua 58.48
7 Heini Viitamäki Rauma 1.00.20
8 Sanna Kivelä Kankaanpää 1.00.35
9 Sallamaria Salokangas 1.01.02
10 Anu Pörsti Preiviikin Kiri 1.10.23
11 Marika Juhola 1.18.02

N40 10 km
1 Sari Koivu Liedon Luja 50.04
2 Johanna Viitamäki Kankaanpää 53.57
3 Reija Leeve Pori Trail Runners 55.20
4 Sirpa Ingbeg Iisalmi 59.42
5 Anne Mallius PNV 1.00.16
6 Susanna Salokangas Hapua 1.04.25
7 Piia Kosola Hämeenkyrö 1.13.23

Tarkista myös

Sondre Nordstad Moen: Kestävyysjuoksijan yksinäisyys

Sondre Nordstad Moen on yksi norjalaisen kestävyysurheilun ihmeistä. Pian 29 vuotta täyttävä Moen voitti kaksi …

Vastaa

X