lauantai , 26 syyskuu 2020

Sherwood Run – Kerava 15.9.2019

Puolimaraton naiset
1 Tanja Koskela Lahela 1.39.13
2 Ida-Emilia Rusanen Turku 1.40.11
3 Tiina Planting Nikkilän Mielisairaala 1.40.40
4 Elsa Airaksinen Helsinki 1.49.29
5 Jenni Valonen Järvenpää 1.53.02
6 Rita Rannet Kerava EST 1.55.22
7 Outi Heistman Keravan Energia 1.58.58
8 Katja Knuuttila Kerava 1.59.56
9 Jaana Kero 2.00.40
10 Mira Pääkkönen Heinola 2.08.18
11 Outi Parkkonen Kerava 2.11.08
12 Soila Sariola Nikkilän Mielisairaala 2.18.54
13 Kristiina Savonsaari Kopse 2.35.15
14 Elina Virtanen Siuntio 2.38.34

Puolimaraton miehet
1 Ilkka Juutilainen Keravan Urheilijat 1.19.58
2 Otso Mäki Porvoo 1.23.56
3 Ville Siljamo FcHH 1.29.45
4 Henri Valkonen Keravan urheilijat 1.31.52
5 Antti Pesonen Keravan Urheilijat 1.39.22
6 Mikko Koistinen Kellokoski 1.44.20
7 Tuomas Pohjolan-Pirhonen Cf Kerava 1.47.23
8 Jani-Juska Kettunen Crossfit Kerava 1.47.54
9 Sami Carlenius 1.53.34
10 Antti Rönkkö Keravan Urjeilijat 1.54.30
11 Mikko Jalovaara Vantaa 1.54.45
12 Markus Johansson Helsinki 1.57.31
13 Sami Laukkanen Forever Kerava 2.00.39
14 Jani Pyökkilehto Kerava 2.02.02
15 Matti Liikka Järvenpää 2.03.22
16 Teemu Evilä Kerava 2.04.16
17 Janne Miettinen Kerava 2.04.34
18 Kalle Ryymin Alppilan punttiveikot 2.10.39

Puolimaraton N50
1 Riitta Boeltzig Heinola 2.06.40

Puolimaraton M50
1 Veijo Tolonen Team Uphill Swimmers 1.30.08
2 Ari Saariniemi Järvenpään Pyöräilijät 1.53.46
3 Petri Virtanen 1.53.56
4 Christian Westerlund Espoo 2.48.50

M18 10 km
1 Veeti Savolainen Keravan Urheilijat 42.51
2 Elias Risku KeU 43.40

N18 10 km
1 Pihla Väisänen Keravan Urheilijat 46.39
2 Nella Daavitsainen Keravan Urheilijat 49.14
3 Noora Daavitsainen Keravan Urheilijat 53.27

Miehet 10 km
1 Tuomas Kaihlavirta Kuohun Karpaasit 34.06
2 Tuomas Hapola Savitaipaleen Urheilijat 35.50
3 Ismo Risku KeU 41.04
4 Arto Levonperä Kerava 41.42
5 Tomi Haarala Kerava 42.47
6 Timo Talvi SSU Seinäjoki 43.12
7 Janne Haapaniemi Kieri ry 44.19
8 Mika Leppänen KU-58 44.23
9 Antti Havulinna 44.51
10 Juha Laitinen Keravan Energia 45.11
11 Juha Kallunki Sallan Karhut 47.11
12 Jussi Turpeenoja Kerava 48.48
13 Eero Karola 49.05
14 Marko Pyhäjärvi Lup Ultraboyz 50.06
15 Petri Kainulainen Kerava 50.19
16 Robert Kettunen Downtown 65 51.52
17 Onur Alakas Herttuan Urheilijat 53.28
18 Ville Isotalo Järvenpää 55.17
19 Tapio Passinen Keravan Urheilijat 1.00.08
20 Heikki Kauma Helsinki 1.01.17
21 Ismo Lindfors Helsinki 1.01.35
22 Markus Ekström 1.03.16
23 Boris Gichev Kerava BGR 1.07.06
24 Juha Kivistö Kerava 1.08.57
25 Arttu Järvi Joensuu 1.19.12
26 Jaska Palomäki Kerava 1.21.39

Naiset 10 km
1 Laura Manninen KU-58 35.53
2 Sandra Riihola Keravan Urheilijat 44.24
3 Elika Kupits Kerava EST 49.12
4 Sevi Pesonen Team_Jumppapirkot 49.30
5 Minttu Nenonen Järvenpää 50.32
6 Mira Kylliäinen Espoo 50.51
7 Säde Siljamo Porvoo 52.43
8 Jannika Herttuainen Kerava 53.20
9 Anne Kaipainen Kerava 54.34
10 Piia Luoto-Kokko Keravan Energia 54.36
11 Merituuli Kerman Juoksujalkavipattaa 57.11
12 Maria Hirn Talma 57.45
13 Saija Havulinna KUY 57.48
14 Kirsi Laukkanen Lahti 57.51
15 Annika Segerstråle-Lötjönen Keravan Energia 57.54
16 Helinä Taavitsainen Juoksujalkavipattaa 59.40
17 Sointu Lampinen Vantaa 59.42
18 Tuuli Lampinen Joensuu 1.02.53
19 Mervi Mänty 1.04.32
20 Anu Raahenmaa Kerava 1.04.44
21 Tiina Ponkilainen 1.05.25
22 Sirpa Jalovaara Vantaa 1.06.16
23 Marilla Anttila Tuusula 1.08.34
24 Hanna Silander Järvenpää 1.09.32
25 Heidi Turunen Kerava 1.09.32
26 Päivi Kainulainen Keravan Energia 1.12.49
27 Emma Raassina Kerava 1.14.41
28 Tuuli Nyman Keravan Energia 1.15.51
29 Sanna Saariniemi Keravan kaupunki 1.19.55
30 Anna Palomäki Kerava 1.21.39
31 Hanna Lampen 1.21.57
32 Jutta Toivanen 1.21.57
33 Sari Reti Espoo 1.34.21

M50 10 km
1 Jukka Lempiäinen Järvenpään Lautu 47.23
2 Kari Valtonen 49.16
3 Teppo Verronen Keravan kaupunki 49.16
4 Mikko Routala LUP Ultraboyz 50.56
5 Eero Kittelä Järvenpään latu 51.43
6 Risto Nupponen Tuusula 53.17
7 Pekka Piiparinen Vantaa 54.26
8 Harri Virtanen Järvenpää 54.34
9 Olli Mäkinen Vantaa 1.03.29
10 Jukka-Pekka Pajuniemi Kerava 1.46.07

N50 10 km
1 Pia Kittelä Järvenpään latu 52.01
2 Helena Eerola Porvoo 54.44
3 Soile Prusi 58.01
4 Kati Nurmola Juoksujalkavipattaa 1.00.42
5 Anneli Lampinen Kerava 1.06.14

Tarkista myös

Ihminen on muutakin kuin tuloksensa

Teksti Marcus Lindqvist  Kuva Daniel Byskata Syömishäiriöt lähes pilasivat Jonna Skrifvarsin terveyden. Nyt hän haluaa, …

Vastaa

X