maanantai , 26 lokakuu 2020

SM-maastot – Kurikka 27.9.2020

Miehet 10 km
1 Antti Ihamäki Alajärven Ankkurit 31.22
2 Frédéric Tranchand Turun Toverit 31.30
3 Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö 31.41
4 Arttu Vattulainen Joensuun Kataja 32.00
5 Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 32.17
6 Jaakko Piesanen Saarijärven Pullistus 32.28
7 Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat 32.29
8 Miika Tenhunen Nivalan Urheilijat 32.32
9 Aki Nummela Helsingin kisa-veikot 32.46
10 Victor Lövdal Vasa IS 32.51
11 Ali Abdulrahman Turun Urheiluliitto 33.00
12 Fredric Portin Vasa IS 33.05
13 Juho Ylinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 33.19
14 Björn Sandler IK Falken 33.25
15 Aku Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 33.26
16 Juuso Hakala Turun Urheiluliitto 33.28
17 Mikko Patana Seinäjoen Seudun Urheilijat 33.29
18 Jukka Kero Turun Urheiluliitto 33.34
19 Henrik Goesch Turun Urheiluliitto 33.45
20 Jonathan Kilpelä Jyväskylän Kenttäurheilijat 33.46
21 Antti-Pekka Niinistö Lahden Ahkera 33.49
22 Matti Rauma Turun Urheiluliitto 33.50
23 Jan Kaas Gamlakarleby IF 33.52
24 Miika Takala Jyväskylän Kenttäurheilijat 33.57
25 Darby Thomas Turun Urheiluliitto 34.12
26 Mika Sällinen Gamlakarleby IF 34.22
27 Joonas Harjamäki Helsingin kisa-veikot 34.43
28 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 34.46
29 Jukka Salo Karkkilan Pojat 34.53
30 Jaakko Kero Turun Urheiluliitto 35.25
31 Markus Hämäläinen Espoon Tapiot 35.28
32 Antti Kartano Ilmajoen Kisailijat 35.40
33 Konsta Puutio Gamlakarleby IF 35.48
34 Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto 35.54
35 Matti Uusitalo Kuivasjärven aura 36.13
36 Joonas Kuisma Teivo Stayers 36.40
37 Eero Markkila Kurikan Ryhti 38.35
Jonatan Lindqvist Larsmo IF DNF
Andras Pauko Jyväskylän Kenttäurheilijat DNF
Jani Ylisaukko-Oja Rovaniemen roadrunners DNF

Naiset 10 km
1 Johanna Peiponen Rovaniemen Lappi 35.49
2 Janica Rauma Turun Urheiluliitto 36.55
3 Nina Chydenius Gamlakarleby IF 37.02
4 Taru Häyrinen Mikkelin Kilpa-Veikot 37.03
5 Oona Kettunen Karhulan Katajaiset 37.50
6 Mira Tuominen Forssan Salama 37.58
7 Aino Niemi Turun Urheiluliitto 38.15
8 Katri Niemistö Jyväskylän Kenttäurheilijat 38.16
9 Saara Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 38.23
10 Suvi Selvenius Helsingin kisa-veikot 39.06
11 Marie Sippus IF VOM 39.42
12 Alexandra Enlund Vasa IS 39.56
13 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 40.03
14 Anna-Elina Heikkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 40.05
15 Natalia Nylund Lahden Ahkera 40.24
16 Anna Vuorimaa Turun Urheiluliitto 40.48
17 Anne Rajaniemi Lahden Ahkera 41.47
Annemari Kiekara Pudasjärven Urheilijat DNF

Miehet 4 km
1 Hannu Granberg Lahden Ahkera 11.36
2 Eero Saleva Helsingin kisa-veikot 11.40
3 Ossi Kekki Lahden Ahkera 11.44
4 Martti Siikaluoma Lahden Ahkera 11.48
5 Panu Jantunen Helsingin kisa-veikot 11.49
6 Otto Kaario Jyväskylän Kenttäurheilijat 11.54
7 Samu Mikkonen Joensuun Kataja 11.56
8 Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö 11.58
9 Samuli Hussa Limingan Niittomiehet 11.58
10 Leevi Keronen Lempäälän kisa yleisurheilu 11.59
11 Aki Nummela Helsingin kisa-veikot 12.04
12 Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö 12.04
13 Miika Tenhunen Nivalan Urheilijat 12.06
14 Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 12.12
15 Mikko Hirvonen Joensuun Kataja 12.13
16 Joni Virkkala Gamlakarleby IF 12.14
17 Jussi Eskola Jyväskylän Kenttäurheilijat 12.15
18 Aleksi Kivelä Lempäälän kisa yleisurheilu 12.16
19 Kari Poutiainen Limingan Niittomiehet 12.16
20 Juho Ylinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 12.16
21 Ali Abdulrahman Turun Urheiluliitto 12.20
22 Harri Hietamäki Vasa IS 12.21
23 Henrik Goesch Turun Urheiluliitto 12.24
24 Tuomas Puputti IF Raseborg 12.27
25 Jaakko Leinonen Ylikiimingin Nuijamiehet 12.27
26 Juuso Hakala Turun Urheiluliitto 12.31
27 Jesse Laukkarinen Helsingin kisa-veikot 12.32
28 Niklas Lainto Turun Urheiluliitto 12.34
29 Joakim Träskelin Vasa IS 12.36
30 Tuomas Aho Limingan Niittomiehet 12.50
31 Björn Sandler IK Falken 12.53
32 Joona Sointu Lempäälän kisa yleisurheilu 12.53
33 Joonas Harjamäki Helsingin kisa-veikot 12.54
34 Matti Rauma Turun Urheiluliitto 12.54
35 Jussi Raittinen Kurikan Ryhti 12.54
36 Darby Thomas Turun Urheiluliitto 12.59
37 Teppo Syrjälä Tampereen Pyrintö 13.01
38 Otto Loukkalahti IF Raseborg 13.03
39 Robert Hagström Gamlakarleby IF 13.05
40 Joonas Hytönen Rauman Urheilijat 13.09
41 Pauli Mäkelä Kälviän Tarmo 13.10
42 Jussi Huuskonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 13.11
43 Olli Toivola Joensuun Kataja 13.25
44 Juha Järvelä Kurikan Ryhti 13.27
45 Antti Ranta-Aho Vasa IS 13.30
46 Lasse Minkkinen IF Raseborg 13.35
47 Eero Vuollet Posion Pyrintö 13.41
48 Mathias Hall Vasa IS 13.45
49 Roope Hyvärinen Rauman Urheilijat 13.48
50 Samuli Mattila Hämeenlinnan tarmo 14.05
51 Robert Kengo IF Nykarlebynejden 14.23
52 Asmo Ahola Endurance Ultrarunning 15.12

Joukkuekilpailu miehet 4 km
1 Lahden Ahkera 8
2 Helsingin kisa-veikot 18
3 Jyväskylän Kenttäurheilijat 43
4 Tampereen Pyrintö 57
5 Turun Urheiluliitto 58
6 Limingan Niittomiehet 58
7 Lempäälän kisa yleisurheilu 60
8 Joensuun Kataja 65
9 Turun Urheiluliitto 2 88
10 Vasa IS 96
11 IF Raseborg 108

Naiset 4 km
1 Sara Kuivisto Borgå Akilles 13.26
2 Kaisa Tyni Pyhtään Yritys 13.43
3 Sandra Eriksson IK Falken 13.45
4 Maija Sianoja Vammalan seudun Voima 13.47
5 Moona Latvala Helsingin kisa-veikot 14.10
6 Oona Kettunen Karhulan Katajaiset 14.11
7 Janica Rauma Turun Urheiluliitto 14.13
8 Mona Jäppinen Helsingin kisa-veikot 14.15
9 Satu Rautiainen äänekosken urheilijat 14.17
10 Kaisa Honkaharju Kälviän Tarmo 14.26
11 Jenny Patana Seinäjoen Seudun Urheilijat 14.27
12 Mira Tuominen Forssan Salama 14.30
13 Iida Haataja Oulun Pyrintö 14.32
14 Roosa Hämäläinen Kälviän Tarmo 14.34
15 Johanna Sällinen Turun Urheiluliitto 14.36
16 Suvi Selvenius Helsingin kisa-veikot 14.44
17 Oona-Mari Hakulinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.50
18 Veronica Kengo IF Nykarlebynejden 15.12
19 Venla Mäkäräinen Kuopion Reipas 15.14
20 Viivi Lankinen Turun Urheiluliitto 15.17
21 Veronika Virtapohja Tampereen Pyrintö 15.20
22 Elisa Sihvola Viipurin Urheilijat 15.25
23 Päivi Knutar Kälviän Tarmo 15.55
24 Jenni Lautiala Salon Vilpas 16.23
25 Pihla Tiilikainen Viipurin Urheilijat 16.58
26 Camilla Niemi Viipurin Urheilijat 18.07
Emma Jalkanen Borgå Akilles DNF

Joukkuekilpailu naiset 4 km
1 Helsingin kisa-veikot 29
2 Turun Urheiluliitto 42
3 Kälviän Tarmo 47
4 Viipurin Urheilijat 73

M22 6 km
1 Konsta Hämäläinen Joensuun Kataja 17.33
2 Mika Kotiranta Joensuun Kataja 17.38
3 Wilho Hautala Lahden Ahkera 17.46
4 Remi Lindholm Lovisa Tor 18.11
5 Kevin Lindholm Lovisa Tor 18.28
6 Kevin Sandell IK Falken 18.46
7 Samu Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 18.50
8 Ville Vakkila Lovisa Tor 19.13
9 Tuukka Mäkinen Lauttakylän Luja 19.15
10 Leevi Kallio Lahden Ahkera 19.16
11 Markus Kasanen Joensuun Kataja 19.18
12 Lassi Vuorinen IF Raseborg 19.34
13 Atte Nokka Oripään Vesa 20.01
14 Lassi Kuva Lahden Ahkera 20.12
15 Antton Koivisto Kenttäurheilijat -58 20.15
16 Juho-Kusti Sivosavi Turun Weikot yleisurheilu 20.17
17 Elias Kortelainen Joensuun Kataja 20.33
18 Jaakko Kotajärvi Limingan Niittomiehet 20.43
19 Miikka Ojala Kenttäurheilijat -58 20.54
20 Marko Alasaukko-Oja Kenttäurheilijat -58 21.12
21 Eetu Luoma Limingan Niittomiehet 21.25
22 Nuutti Pirhonen Turun Weikot yleisurheilu 22.36
23 Joose Nurmela Limingan Niittomiehet 23.02
24 Alijan Danish Kurikan Ryhti 26.15

Joukkuekilpailu M22
1 Joensuun Kataja 14
2 Lovisa Tor 17
3 Lahden Ahkera 27
4 Kenttäurheilijat -58 54
5 Limingan Niittomiehet 62

N22 4 km
1 Heidi Kuuttinen IF KRAFT 14.07
2 Sara-Elise Ruokonen Kuusjoen Humu 14.12
3 Emma Katajalaakso Kannuksen Ura 14.18
4 Reetta Joronen Savonlinnan Riento 14.30
5 Cecilia Österblad Vasa IS 14.34
6 Siiri Rainio Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.35
7 Heini Ikonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.39
8 Veera Mensonen Maaningan Mahti 14.54
9 Venla Ranta Lempäälän kisa yleisurheilu 15.03
10 Andrea Lilja Vasa IS 15.04
11 Anna Hyvärinen Turun Urheiluliitto 15.04
12 Aino Kuljukka Lahden Ahkera 15.11
13 Mona Af Forselles Rekolan Raikas 15.32
14 Kaarina Lehtonen Hyvinkään Seudun Urheilijat 15.43
15 Sara Kivenmäki Kuortaneen Kunto 15.45
16 Helena Knaapi Vasa IS 15.50
17 Helmi Vuorimaa Lahden Ahkera 16.09
18 Marika Aarnio Turun Weikot yleisurheilu 16.14
19 Heidi Haapamäki Jyväskylän Kenttäurheilijat 16.27
20 Lotta Penttinen Espoon Tapiot 16.43
21 Heidi Plit Espoon Tapiot 17.41
22 Henriikka Mälkönen Espoon Tapiot 17.49
23 Ilona Pulkkinen Turun Weikot yleisurheilu 18.36
24 Evelina Ojaniittu Turun Weikot yleisurheilu 18.39

Joukkuekilpailu N22 4 km
1 Vasa IS 31
2 Jyväskylän Kenttäurheilijat 32
3 Espoon Tapiot 63
4 Turun Weikot yleisurheilu 65

M19 6 km
1 Eemil Helander Jyväskylän Kenttäurheilijat 17.26
2 Walte Hautala Lahden Ahkera 18.13
3 Oskari Kangasniemi Ikaalisten Urheilijat 18.23
4 Tuure Haapanen Turun Urheiluliitto 18.29
5 Alexander Ståhlberg IF VOM 18.36
6 Veikka Saren Someron Esa 18.42
7 Niko Putkinen Karhulan Katajaiset 18.45
8 Matias Mononen Lahden Ahkera 18.50
9 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 18.52
10 Ville Lehtoniemi Porvoon Urheilijat 19.10
11 Oskari Lepistö Liedon Luja 19.15
12 Rasmus Krogell Kenttäurheilijat -58 19.16
13 Juho Savolainen Joensuun Kataja 19.22
14 Petteri Mattila Kauhajoen Karhu 19.32
15 Johannes Helander Limingan Niittomiehet 19.37
16 Onni Mäkelä Kälviän Tarmo 19.51
17 Ville-Valtteri Salonen Nokian Urheilijat 19.56
18 Pyry Suojanen Turun Urheiluliitto 20.05
19 Roni Tirkkonen Joensuun Kataja 20.22
20 Eemeli Kumara Laihian Luja 20.36
21 Veeti-Valtteri Soikkeli Oulun Pyrintö 20.40
22 Santeri Leikas Jurvan Urheilijat 20.51
23 Onni Ikonen Hankasalmen Hanka 20.56
24 Veikko Huuskonen Posion Pyrintö 21.36
25 Junnu Korvenpää Kenttäurheilijat -58 21.45
26 Valtteri Luomala Kauhavan Wisa 21.47
27 Mikko Korpela Kauhajoen Karhu 21.57
28 Johannes Ehrs IF VOM 23.18
29 Okko Tiilikainen Viipurin Urheilijat 24.03
Santtu Heikkinen Lempäälän kisa yleisurheilu DNF
Oskari Jacobsson Keravan Urheilijat DNF
Juuso Hava Kenttäurheilijat -58 DNF
Mustafe Muuse Turun Urheiluliitto DNF

Joukkuekilpailu M19 6 km
1 Joensuun Kataja 41

N19 4 km
1 Nathalie Blomqvist IK Falken 13.30
2 Lotta-Maria Maine Lauttakylän Luja 14.22
3 Pinja Kotinurmi Lahden Ahkera 14.23
4 Janette Vänttinen Porvoon Urheilijat 14.32
5 Lotta Tarvainen Joensuun Kataja 15.00
6 Aada Miskala Mikkelin Kilpa-Veikot 15.08
7 Katariina Kärkkäinen Iisalmen Visa 15.29
8 Liisa Raasakka Espoon Tapiot 15.36
9 Enni Katajalaakso Kannuksen Ura 15.38
10 Milla Ala-Lahti Lempäälän kisa yleisurheilu 16.19
11 Sara Niittyviita Lahden Ahkera 16.33
12 Elna Rikkinen Lahden Ahkera 16.51
13 Nea Kytäjä Lempäälän kisa yleisurheilu 17.52
14 Miisa Mäkelä Espoon Tapiot 18.15
15 Aino Eno Lauttakylän Luja 18.20
16 Susanna Palomäki Nakkilan Vire 18.50
17 Tuuli Mäkinen Lauttakylän Luja 19.45
18 Pinja Lehtinen Lempäälän kisa yleisurheilu 20.50
Alisa Virtanen Jyväskylän Kenttäurheilijat DNF
Laura Laitila Jalasjärven Jalas DNF

Joukkuekilpailu N19 4 km
1 Lahden Ahkera 26
2 Lauttakylän Luja 34
3 Lempäälän kisa yleisurheilu 41

M17 4 km
1 Leonard Markén IF VOM 12.34
2 Aaron Häggman IF VOM 12.40
3 Karlos Kemppaala Viipurin Urheilijat 12.42
4 Aleksi Rajaniemi Lahden Ahkera 12.42
5 Otto Vilpponen Joensuun Kataja 13.03
6 Jimi Alastalo Pyhäselän Urheilijat 13.09
7 Aarni Eijs Salon Vilpas 13.14
8 Justus Luonela Lahden Ahkera 13.19
9 Benjamin Tasa Vehkalahden Veikot 13.24
10 Joel Vuohtoniemi Viipurin Urheilijat 13.25
11 Aarre Paukkeri Limingan Niittomiehet 13.33
12 Miki Niemensivu Rauman Urheilijat 13.36
13 Pietari Jussinmäki Halsuan Toivo 13.38
14 Niklas Moilanen Kuivasjärven aura 13.42
15 Atte Taipale Vetelin Urheilijat 13.43
16 Elias Marjamäki Tampereen Pyrintö 13.44
17 Veikko Korpikallio Mikkelin Kilpa-Veikot 13.52
18 Juuso Honkanen Nastolan Naseva 14.02
19 Jacob Smeds IF VOM 14.03
20 Juho Seppälä Seinäjoen Seudun Urheilijat 14.03
21 Otto Hirvilampi Ähtärin Urheilijat 14.08
22 Jussi Raasakka Espoon Tapiot 14.10
23 Elmeri Kero Turun Urheiluliitto 14.15
24 Elias Mäkinen Tampereen Pyrintö 14.18
25 Niko Mikkola Porin Yleisurheilu 14.20
26 Jakob Ehrs IF VOM 14.22
27 Joona Heikkerö Porvoon Urheilijat 14.24
28 Miska Koponen Viipurin Urheilijat 14.38
29 Emil Huomo Oulun Pyrintö 14.39
30 Kasper Lindeberg Lahden Ahkera 14.59
31 Patrik Järvinen Tampereen Pyrintö 15.04
32 Teemu Pihlajamäki Lapuan Virkiä 15.14
33 Christoffer Ingman IF Raseborg 16.51
Eemeli Katajalaakso Kannuksen Ura DNF

Joukkuekilpailu M17 4 km
1 IF VOM 22
2 Viipurin Urheilijat 41
3 Lahden Ahkera 42
4 Tampereen Pyrintö 71

N17 4 km
1 Nelli Viskari Valkealan Kajo 14.33
2 Vilma Pere Euran Raiku 14.40
3 Ronja Koskela Kuivasjärven aura 14.51
4 Nora Kytäjä Lempäälän kisa yleisurheilu 14.55
5 Elsa Torvinen Lempäälän kisa yleisurheilu 14.57
6 Petriina Niininen Nokian Urheilijat 14.58
7 Venla Saari Jyväskylän Kenttäurheilijat 15.00
8 Emilia Tala Viipurin Urheilijat 15.00
9 Venla Häkkinen Joensuun Kataja 15.08
10 Melissa Kykyri Kälviän Tarmo 15.09
11 Emma Ranta Lempäälän kisa yleisurheilu 15.14
12 Iiris Helander Jyväskylän Kenttäurheilijat 15.24
13 Muska Sanden Salon Vilpas 15.27
14 Ella Sorvisto Kuivasjärven aura 15.32
15 Kiia Paavola Jyväskylän Kenttäurheilijat 15.37
16 Emma Hietaranta Lappeenrannan Urheilu-Miehet 15.43
17 Carla Jalkanen Borgå Akilles 15.47
18 Jenni Ojala Pohjan Koitto 15.50
19 Meeri Korhonen Kuivasjärven aura 16.05
20 Maija Virtanen Eurajoen Veikot 16.11
21 Nea Niemi Porvoon Urheilijat 16.19
22 Veera Helkama Salon Vilpas 16.21
23 Vilma Sorvisto Kuivasjärven aura 16.30
24 Saimi Lupala IF Raseborg 16.37
25 Enni-Sofia Saari Ylivieskan Kuula 16.44
26 Frida Häggkvist IF KRAFT 16.47
27 Anni Mylläri Heinolan Isku 16.56
28 Emma Syväoja Lappeenrannan Urheilu-Miehet 17.01
29 Aino Tengvall Rekolan Raikas 17.12
30 Henna Viitala Lahden Ahkera 17.25
31 Helmi Köykkä Rekolan Raikas 17.35
32 Rosa Niittyviita Lahden Ahkera 18.02
33 Juulia Tala Viipurin Urheilijat 18.21
34 Anna-Maj Vierikko Rekolan Raikas 18.38
35 Helmiemilia Malin Heinolan Isku 19.03
36 Hilja Rautkoski Heinolan Isku 19.16
37 Krista Virtanen Hämeenlinnan tarmo 19.45
38 Taika Nurro Rekolan Raikas 20.34
39 Viivi Värilä Heinolan Isku 21.24
Sini Rahkonen Polvijärven Urheilijat DNF

Joukkuekilpailu N17 4 km
1 Lempäälän kisa yleisurheilu 20
2 Jyväskylän Kenttäurheilijat 34
3 Kuivasjärven aura 36
4 Rekolan Raikas 94
5 Heinolan Isku 98

P15 4 km
1 Luukas Kontro Jyväskylän Kenttäurheilijat 13.08
2 Eetu Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 13.14
3 Anssi Mustonen Koiviston Kipinä 13.26
4 Anton Packalen Helsingin kisa-veikot 13.34
5 Kasper Björkbacka Vetelin Urheilijat 13.41
6 Joona Heiskanen Kenttäurheilijat -58 13.45
7 Henri Säisä Iisalmen Visa 13.47
8 Oliver Nordberg IF KRAFT 13.50
9 Santtu Heiskanen Kenttäurheilijat -58 13.54
10 Juho Hyyryläinen Vaalan Karhu 13.55
11 Noah Sjöblom IF Femman 14.00
12 Rasmus Laapas Nurmijärven Yleisurheilu 14.01
13 Eero Ranta Lempäälän kisa yleisurheilu 14.09
14 Florian Fritzén IF Raseborg 14.14
15 Oliver Asikainen Helsingin kisa-veikot 14.15
16 Joonatan Hämäläinen Sulkavan Urheilijat -41 14.21
17 Josue Perez Rosello Kenttäurheilijat -58 14.24
18 Jimi Rousu Gamlakarleby IF 14.28
19 Melker Wikblom IF Nykarlebynejden 14.31
20 Jaakko Siltala Helsingin kisa-veikot 14.36
21 Isak Finskas IF Femman 14.37
22 Lauri Kilpeläinen Piikkiön Kehitys 14.37
23 Samuel Pasanen Lahden Ahkera 14.37
24 Eelis Kuusjärvi Lempäälän kisa yleisurheilu 14.38
25 Tero Korpi Kenttäurheilijat -58 14.39
26 Patrik Rautiainen äänekosken urheilijat 14.39
27 Noa Korhonen Oulun Pyrintö 14.45
28 Armas Uusitalo Oulun Pyrintö 14.47
29 Arno Hautaniemi Seinäjoen Seudun Urheilijat 14.50
30 Iisakki Jussinmäki Halsuan Toivo 14.54
31 Samuel Kiviharju Ilmajoen Kisailijat 14.56
32 Veeti Savolainen Keravan Urheilijat 14.56
33 Niilo Mölsä Porvoon Urheilijat 14.56
34 René-Peter Vuorio Maarian Mahti 15.00
35 Lauri Hiisvirta Vaasan Vasama 15.02
36 Matias Mällinen Oulun NMKY.n Urheilijat 15.07
37 Santtu Aho Kaustisen Pohjan-Veikot 15.10
38 Jussi Raudaskoski Oulun Pyrintö 15.11
39 Oliver Metsälä Seinäjoen Seudun Urheilijat 15.27
40 Valtteri Partanen Karhulan Katajaiset 15.29
41 Mika Kärkkäinen Kauhavan Wisa 15.40
42 Lauri Nokkala Lappeenrannan Urheilu-Miehet 15.45
43 Topi Raunio Kyrön Voima 15.47
44 Valtteri Kinnunen Ylämaan Pyrkijät 15.52
45 Aleksi Hauhia Seinäjoen Seudun Urheilijat 15.56
46 Eeli Tohmola Oulun Pyrintö 15.59
47 Niilo Kotiranta Ylämaan Pyrkijät 16.02
48 Sisu Peltoniemi Kaustisen Pohjan-Veikot 16.06
49 Jesse Salo Lempäälän kisa yleisurheilu 16.06
50 Anton Sabel IF Femman 16.42
51 Ville Korhonen Keravan Urheilijat 16.56
Roni-Eemil Norrbacka Asikkalan Raikas DNF

Joukkuekilpailu P15 4 km
1 Kenttäurheilijat -58 32
2 Helsingin kisa-veikot 39
3 IF Femman 82
4 Lempäälän kisa yleisurheilu 86
5 Oulun Pyrintö 93
6 Seinäjoen Seudun Urheilijat 113

T15 4 km
1 Elma Hannikainen Helsingin kisa-veikot 14.29
2 Heidi Paasonen Mikkelin Kilpa-Veikot 14.39
3 Saana Lappalainen Seinäjoen Seudun Urheilijat 14.47
4 Sissi Oikkonen Lapin Lukko 14.50
5 Selene Rossi Espoon Tapiot 14.55
6 Eva Peltopuro Vantaan Salamat 15.03
7 Miina Kilpeläinen Viipurin Urheilijat 15.07
8 Enni Tammilehto Espoon Tapiot 15.18
9 Helmi Karkiainen Keuruun Kisailijat 15.26
10 Sini-Minea Saarikoski Keravan Urheilijat 15.26
11 Tiitu Hjerppe Lappeenrannan Urheilu-Miehet 15.40
12 Wilma Hjerpe IF Femman 15.41
13 Pinja Yläharju Puumalan Viri 15.52
14 Venla Virrantuomi Helsingin kisa-veikot 15.53
15 Riikka Jokinen Joensuun Kataja 15.57
16 Annika Koistinen Turun Urheiluliitto 15.57
17 Sofia Rinne Lahden Ahkera 15.59
18 Sirja Tyystjärvi Vähänkyrön Viesti 16.01
19 Emma Korhonen IF Femman 16.01
20 Sini Hietamäki Seinäjoen Seudun Urheilijat 16.24
21 Eveliina Kujala Limingan Niittomiehet 16.33
22 Aida Koivisto Evijärven Urheilijat 16.38
23 Veera Väisänen Lahden Ahkera 16.39
24 Aino Anttila Nakkilan Vire 16.42
25 Linnea Kero Turun Urheiluliitto 16.44
26 Netta Nieminen Vammalan seudun Voima 16.47
27 Meeri Kurttila Mikkelin Kilpa-Veikot 16.52
28 Signe Jakobsson IF Nykarlebynejden 17.00
29 Sara Parviainen Nurmijärven Yleisurheilu 17.01
30 Katarina Krapf Helsingin kisa-veikot 17.01
31 Maija Oksa Viialan Valtti 17.04
32 Linda Hyöty Malax IF 17.06
33 Emma Korpikallio Mikkelin Kilpa-Veikot 17.15
34 Emilia Reinikainen Kalajoen Junkkarit 17.19
35 Viia Vuorikoski Lahden Ahkera 17.23
36 Ella Huuskonen Kurikan Ryhti 17.24
37 Ella Rajamäki Turun Urheiluliitto 17.34
38 Jenna Vakkilainen Vantaan Salamat 17.37
39 Aava Lajunen Vantaan Salamat 17.38
40 Ilona Pelli Mikkelin Kilpa-Veikot 17.45
41 Tilde Stråka IF Nykarlebynejden 18.10
42 Ella Tuomaala Vähänkyrön Viesti 18.10
43 Olivia Kumara Vähänkyrön Viesti 18.21
44 Johanna Häggkvist IF KRAFT 19.11
45 Noora Niininen Espoon Tapiot 19.27
46 Venla Koivula Laihian Luja 19.40
47 Ellen Immonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 20.31
Ronja Orivuori Viipurin Urheilijat DNF
Milla Utriainen Kaustisen Pohjan-Veikot DNF
Nataliya Rozhnova Viipurin Urheilijat DNF
Oona Saarimäki Ähtärin Urheilijat DNF
Minea Näsi Seinäjoen Seudun Urheilijat DNF

Joukkuekilpailu T15 4 km
1 Helsingin kisa-veikot 45
2 Espoon Tapiot 58
3 Mikkelin Kilpa-Veikot 62
4 Lahden Ahkera 75
5 Turun Urheiluliitto 78
6 Vantaan Salamat 83
7 Vähänkyrön Viesti 103

Tarkista myös

Yleisurheilijoille mitaleja Universiadeista – antidoping tuo tulosta

Vuosien 2013, 2017 ja 2019 Universiadien tulosluettelot on uusittu antidoping-työn ansiosta. Kolme suomalaista yleisurheilijaa palkitaan …

Vastaa

X