keskiviikko , 22 toukokuu 2019

Tulokset

toukokuu, 2019

  • 21 toukokuun

    Self-Transcendence – Vaasa 21.5.2019

    Miehet 2 mailia 1 Otto Domars 12.07 2 David Brännskär 12.15 3 Peter Östman 13.21 4 Kennet Grönkvist 8.16 (1 maili)

    Lue lisää »
  • 19 toukokuun

    Paloheinämaraton – Helsinki 19.5.2019

    Miehet maraton 1 Roope Kuitunen Vantaa 3.36.00 2 Aki Honkasalo Team Kannelkylä 3.39.01 3 Anssi Reponen Korson Kengurut 4.19.19 4 Marko Halmeenpää 100mc.fi 4.34.05 5 Pekka Rutanen 100mc.fi 4.46.52 6 Matti Tanskanen Korson Kengurut 5.17.44 7 Raimo Mäntymäki Aaton Latu 5.31.12 8 Johannes Olijslager Häjyt 6.07.12 9 Petri Alkiora Polamk 6.30.51 10 Kalevi Saukkonen VSVU 8.01.07 Naiset puolimaraton 1 Helen …

    Lue lisää »
  • 19 toukokuun

    Tavastkenkä-hölkkä – Pyhäntä 19.5.2019

    Miehet 11 km 1 Eero Tolonen Rokuan Ryhti 44.48 M40 4,5 km 1 Tuomas Koistinen Ii 17.39 M45 4,5 km 1 Heikki Karttunen Pattijoki 19.32 M50 4,5 km 1 Jouko Helenius Pulkkilan Ponsi 20.11 2 Jari Kamula Siikalatvan Urheilijat 21.24 3 Terho Kemppainen Kajaani 22.04 M55 4,5 km 1 Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 17.38 2 Martti Ahistus Nivalan Urheilijat 19.08 …

    Lue lisää »
  • 19 toukokuun

    Forssan lehden puistojuoksu – Forssa 19.5.2019

    5,8 km 1 Manni Marko 22.29 2 Hämäläinen Eero 24.01 3 Elovaara Harri 25.24 4 Tynkkynen Esko 25.28 5 Koskenoja Juha 25.34 6 Turtola Armi 25.44 7 Ojanen Anu 26.55 8 Jaakkola Timo 27.34 9 Tynkkynen Mirjam 27.39 10 Rosenbaum Ragnar 28.12 11 Mutikainen Markus 28.29 12 Manderbacka Sanna 28.36 13 Nummila Noora 28.39 14 Kaunisharju Jyrki 28.48 15 Aaltonen …

    Lue lisää »
  • 19 toukokuun

    Kokkola Ultra Run – 18.-19.5 2019

    6 h  1 Team Liikevoima Liikevoima 85.890 m 2 Heine Kærsgaard Laursen Danish Team Iau 6 H 75.997 m 3 Bouchra Lundgren Eriksen Danish Team Iau 6 H 75.403 m 4 Merja Honkonen-Pohjonen Häjyt 67.808 m 5 Christina Aarestrup Shifris Danish Team Iau 6 H 65.875 m 6 Helle Borup Jehs Nissen Danish Team Iau 6 H 65.655 m 7 …

    Lue lisää »
  • 19 toukokuun

    Hitå Kymppi – Sipoo 19.5.2019

    Miehet 10 km 1 Wickholm Jörgen OK Trian 40.17 2 Harju Kim Helsinki Triatlon 40.57 3 Lindberg Lukas Vahisös 44.56 4 Perälä Antti Häjyt 45.09 5 Sundström Mikael Vahisös 48.15 6 Liukkonen Eetu Borgĺ Akilles 48.44 7 Liukkonen Leevi Borgĺ Akilles 49.26 8 Martin Patrik UFK 49.55 9 Martin Tobias UFK 50.59 10 Karlĺ Mathias OK Trian 51.18,5 11.01 11 …

    Lue lisää »
  • 19 toukokuun

    Nummen hölkkä – Lohja 19.5.2019

    Naiset 5 km 1 Sussi Lehtonen Lik 30.12 2 Tuija Vilppola Tuomilinna 34.33 3 Tiina Hildén JäPa 45.35 4 Helena Tapper TUVALK 52.57 Naiset 11 km 1 Saara Nikander LUU 43.58 2 Hanna Kolulahti – 75.37 P12 5 km 1 Eelis Kauppila Esbo IF 26.35 Miehet 5 km 1 Tapio Rautell ViVi 22.39 2 Arto Arvola Järvenpää 27.42 3 Timo …

    Lue lisää »
  • 18 toukokuun

    Kaltimon kilpajuoksu – Eno 18.5.2019

    25 km 1 Asikainen Aaro 1.58.57 2 Solonen Joni 2.08.48 3 Väkevä Antti KarSU 2.18.23 4 Jormanainen Jari Ultra Sisu 2.21.47 5 Pimiäinen Mika Joensuu 2.24.34 6 Nyyssönen Marko Karjalan Uimarit Triathlon 2.25.34 7 Kiiskinen Antti 2.31.16 8 Taskila Markus 2.31.47 9 Tiirikainen Samuli Joen Suunta 2.33.04 10 Laukkanen Jarkko 2.40.58 11 Toivanen Jukka Kuusiston Jylhä 2.42.34 12 Toivanen Maarit …

    Lue lisää »
  • 18 toukokuun

    Pm-maastot – Kiuruvesi 18.5.2019

    Naiset 4 km 1 Veera Mensonen Maaningan Mahti 15.31 N17 4 km 1 Essi Kuittinen Leppävirran Viri 18.17 N19 4 km 1 Julia Laitinen Iisalmen Visa 15.41 2 Miia Ruhkanen Kuopion Reipas 16.53 3 Aada Föhr Nilsiän Nujakka 18.22 4 Eveliina Räisänen Kuopion Reipas 18.58 5 Riina Niskanen Nilsiän Nujakka 19.46 N40 4 km 1 Tarja Viertorinne Kiuruveden Urheilijat 18.24 …

    Lue lisää »
  • 18 toukokuun

    Speul polkujuoksun mestaruuskilpailu – Leppävirta 18.5.2019

    Miehet 4,7 km 1 Kauko Rissanen Vesanto 19.08 2 Jaime Huerta LepU 19.55 3 Vesa Oinonen Leppävirta 20.13 M60 4,7 km 1 Martti Semi LepU 24.19 2 Jukka Portimojärvi SuoVa 38.88 M65 4,7 km 1 Teuvo Juutilainen LepU 23.46 2 Ari Hulkkonen LepU 25.54 NV 65 4,7 km 1 Timo Pulkkinen VarkInv 38.05 N19 4,7 km 1 Senni Virransola RRR …

    Lue lisää »
  • 18 toukokuun

    Helsinki City Running Day – Helsinki 18.5.2019

    Miehet maraton 1 Robert Kimaru Magut Kenya KEN M 2.27.09 2 Getinet Mele Gedamu Ethiopia ETH M 2.27.39 3 Henri Ansio Finnish Marathon Runners M 2.27.57 4 Valentin Harwardt Germany GER VfL Wolfsburg M40 2.31.04 5 Aki Nummela Helsinki Half Marathon 8.6.2019 M 2.35.44 6 Stuart Farmer Great Britain GBR Fulham Running Club M40 2.42.22 7 Joona Tuikka Ramboll Espoo …

    Lue lisää »
  • 18 toukokuun

    Terwahölkkä ja -maraton – Oulu 18.5.2019

    Miehet 10 km 1 Jarkko Paukkeri Limingan Niittomiehet 34.25 2 Markku Kouva Maxlactate proteam 36.15 3 Tatu Korhonen Limingan Niittomiehet 37.25 4 Tuomas Jaako Kaulinpää 38.25 5 Erkki Vähäsöyrinki Nivalan Urheilijat 38.36 6 Jouni Heikkilä Lapparin Löntystäjät 38.46 7 Sami Välimaa Rovaniemen Roadrunners 39.28 8 Marco Halonen KLH 39.48 9 Aki Seipäjärvi Sweco Rakennetekniikka Oy 40.42 10 Jarno Kinnunen Kemi …

    Lue lisää »
  • 18 toukokuun

    Sappee Upphill Run – Pälkäne 18.5.2019

    Miehet 5 km 1 Kalle Linnasaari TuUl 20.42 2 Aki Niemi luomuakin.fi 21.47 3 Taavi Nyström Hämeenlinnan tarmo 22.42 4 Juho Veikkolainen Haka Ski 23.25 5 Mikael Klasila 30.01 6 Ranta Sakari YU-team 31.55 7 Jussi Klasila Pälkäneen Lukko 33.13 M45 5 km 1 Kari Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 24.12 2 Esa Vankka FMR 28.56 3 Tommi Tarkiainen 30.09 4 Matti …

    Lue lisää »
  • 18 toukokuun

    Tampere Park Run – 18.5.2019

    Yleinen 5 km 1 Pasi Huhtala 17.27 2 Markus Välimäki 17.48 3 Jani Argillander 19.09 4 Tapani Koskinen 19.19 5 Petri Marttila 19.31 6 Anni Antikainen 19.31 7 Mika Videnoja 19.54 8 Juha Jalonen 20.53 10 Jorma Ojen 21.18 11 Александр Баранов 21.34 12 Mikko Nivala 21.37 13 Sampsa Sipilä 22.04 14 Simo Lahtinen 22.28 15 Christine Mcginn 22.46 16 …

    Lue lisää »
  • 17 toukokuun

    Harrbåda-hölkkä – Kokkola 17.5.2019

    Miehet 9,5 km 1 Oscar Högnabba Team Högnabba 34.36 2 Samuli Nieminen West Coast Ultra Runners 35.08 3 Jussi Isokoski Kannuksen Ura 38.56 M50 9,5 km 1 Max Pesola Si-Su 37.41 2 Jarmo Liedes Kälviän Tarmo 39.22 3 Kristian Lindqvist Hob-Hab 42.57 4 Alf Svenfelt Öja 43.18 5 Johnny Backman Si-Su 43.28 6 Jyrki Mäkelä Kokkola 45.13 7 Petri Wikström …

    Lue lisää »
  • 16 toukokuun

    Koululiikuntaliiton maastot – Vierumäki 16.5.2019

    T11 1,5 km 1 Maria Tasa Aseman koulu 5.33 2 Silja Valtola Kalevankankaan koulu 5.46 3 Elina Naumanen Kuvansin koulu 5.48 4 Hilla Tuominen Myllypohjan peruskoulu 5.52 5 Hilma Hyyrynen Viialan koulu 5.56 6 Mona Pasanen Jalkarannan koulu 5.58 7 Alma Laukkanen Vahteron Koulu 6.01 8 Emma Hamina Tolkkisten koulu 6.03 9 Helmi Saxlund Albert Edelfeltin koulu 6.04 10 Petra …

    Lue lisää »
  • 16 toukokuun

    Littoistenjärven ympärijuoksu – Kaarina 16.5.2019

    8,5 km 1 Haapanen Tuure 28.12 2 Vainio Eero-Matti 30.46 3 Suojanen Pyry 31.03 4 Kalajoki Iivo 32.19 5 Lempiäinen Mika 32.30 6 Sällinen Johanna 32.48 7 Laakso Janne 32.58 8 Heinonen Ilkka 33.04 9 Nummi Ilari 33.33 10 Rivala Tomi 33.41 11 Boman Matti 33.49 12 Laakkonen Janne 34.13 13 Malmi Jarmo 34.24 14 Suoyrjö Jussi 34.42 15 Ovaska …

    Lue lisää »
  • 15 toukokuun

    Nyyttärimaraton – Helsinki 15.5.2019

    Maraton 1 Katja Jokela 4.17.02 2 Janne Saarinen 100mc 4.22.13 3 Marko Halmeenpää 100mc 4.24.01 4 Ritva Vallivaara-Pasto 100mc 4.37.29 5 Raimo Mäntymäki Aaton Latu 5.12.04 6 Hans Mannsten Häjyt 5.31.25

    Lue lisää »
  • 15 toukokuun

    Polkujuoksukisa – Espoo 15.5.2019

    Miehet 11,4 km 1 Snickars Caj 57.58 2 Jungell Jacob 59.17 3 Suominen Manne 1.02.44 4 Nuojua jussi 1.05.06 5 Pätäri Simo 1.06.37 6 Schönberg Christer 1.06.43 7 Liinanotko Hemmo 1.12.27 8 Palkama Mikko 1.12.27 9 Isomäki Marko 1.13.32 10 Ruti Marko 1.13.37 11 Amnell Jan Gustav 1.13.37 12 Grönfors Jarkko 1.16.10 13 Teerenhovi Antti 1.20.52 14 Manninen Otto 1.21.10 …

    Lue lisää »
  • 14 toukokuun

    Self-Transcendence – Vaasa 14.5.2019

    Miehet 2 mailia 1 Antti Ranta-aho 10.41 M60 1 maili 1 Jouko Ranta-aho 8.42

    Lue lisää »
  • 14 toukokuun

    Inov-8 Trail Cup – Tampere 14.5.2019

    Miehet 7 km 1 Mikko Knuuttila Nouski 24.43 2 Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat 25.42 3 Teemu Eerola Tampereen Pyrintö 25.58 4 Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö 26.40 5 Jussi Salo Kangasala SK 26.48 6 Pekka Itävuo Sajaniemen Sonnit 27.25 7 Mikko Harju Tampereen Hiihtoniilot 27.29 8 Jonne Pitkänen Tampereen Pyrintö 27.59 9 Kimmo Lajunen Tampereen Hiihtoniilot 28.07 10 Jani Nissinen Valmet …

    Lue lisää »
  • 12 toukokuun

    Runoshölkkä – Turku 12.5.2019

    Miehet 12 km 1 Joakim Björklind GIF 46.56 2 Mika Lempiäinen 47.41 3 Jarmo Valli Suvituulitiimi 58.52 4 Jarkko Savolainen TaRu 59.07 M45 6 km 1 Jarmo Malmi 24.32 2 Erkki Laitila VSVU 24.57 3 Tom Kuusela 26.13 4 Tero Mäkinen 27.19 5 Kari Kantola Saana-Veikot 31.26 6 Jorma Tiiri 33.14 7 Timo Viitala 34.12 8 Mika Reinikainen Åbo IFK …

    Lue lisää »
  • 12 toukokuun

    Hassen Tervasaari-hölkkämaraton – Helsinki 11.5.2019

    Maraton 1 Mäenpää Seppo 3.39.13 2 Palenius Juha 4.07.52 3 Halmeenpää Marko 4.24.02 4 Pajuniemi Elina 4.27.57 5 Hänninen Minna 4.28.23 6 Riekkinen Jani 4.30.22 7 Uusitalo Janne 4.53.08 8 Ranta Kari 5.01.40 9 Björn Raoul 5.16.49 10 Honkonen Hannes 5.22.18 11 Mannstén Hans 5.38.23 12 Olijslager Johannes 6.18.45 Puolikas 1 Nevalainen Auvo 1.58.06 2 Pulli Kari 2.24.13 Vartti 1 …

    Lue lisää »
  • 12 toukokuun

    Paloheinämaraton – Helsinki 12.5.2019

    Miehet maraton 1 Teemu Huusko Duracellular 3.42.37 2 Mikko Perttula Hämeenkoski 3.54.56 3 Marko Halmeenpää 100mc.fi 4.28.33 4 Raimo Mäntymäki Aaton Latu 5.00.46 5 Kalevi Saukkonen VSVU 7.55.13 Matti Huotari Häjyt DNF Miehet puolimaraton 1 Jani Lehtola 1.39.19 2 Jouni Jaakkonen Häjyt 2.12.37 Naiset 3/8-maraton 1 Päivi Rönkkö MänVe 1.39.31 Miehet varttimaraton 1 Kari Pulli Friskis&Svettis 1.05.57 Miehet 1/8-maraton 1 …

    Lue lisää »
  • 11 toukokuun

    Enäjärven puolimaraton – Ojakkala 11.5.2019

    Miehet 1 Jukka Salo 1.17.25 M reittiennätys 2 Timo Saloranta 1.24.56 3 Ivan Kalashnikov 1.30.07 4 Niko Rytsä 1.49.27 5 Antti-Pekka Aalto 2.18.08 6 Tuomas Sievänen 2.24.28 6 Ilkka Rikkinen 2.24.28 Miehet 40 1 Niklas Tylli 1.31.56 2 Pertti Arola 1.36.23 3 Jani Saarinen 1.38.57 4 Arto Lähdesmäki 1.43.21 5 Jori Silfverberg 2.01.24 6 Mika Kriikku 2.20.15 Miehet 50 1 …

    Lue lisää »
  • 11 toukokuun

    Andi-maraton – Salo 11.5.2019

    Neljännesmaraton 1 Leonid Tsernisev Loimaa 1.09.00 2 Andi Mwegerano SALiYY Salo 1.11.00 1/8-maraton 1 Miska Mwegerano SALiY Salo 35.00

    Lue lisää »
  • 11 toukokuun

    Karhunmäki-hölkkä – Lapua 11.5.2019

    Puolimaraton miehet 1 Juha Laitinen Lapua 1.15.22 2 Teppo Laitala 1.34.55 3 Antti Palomäki Lapua 1.51.07 4 Kai-Kristian Vimpari Alanurmon Vire 1.57.24 5 Risto Vähämäki Lapuan Virkiä 2.06.22 6 Ari Myllyniemi Laihia 2.21.57 7 Puolimaraton Miehet 50 8 Esa Nuottivaara Häjyt Seinäjoki 2.04.38 9 Erkki Kytönen Seinäjoki 2.06.07 10 Puolimaraton Naiset yleinen 11 Tuula Hyrsky Kauhava 2.02.05 12 Kirsi Isoaho …

    Lue lisää »
  • 11 toukokuun

    Sisu X-Trail – Lapinjärvi 11.5.2019

    Naiset 10 km 1 Ruut Uusitalo Helsinki 51.00 2 Pauliina Wirman Pennalan Dynamo 1.04.01 3 Anne Niinimaa Askolan Urheilijat 1.05.12 4 Virpi Metso Valkeala 1.05.13 5 Sofia Nordgren Lyceiparkens skola 1.06.35 6 Piia Vaittinen Helsinki 1.08.47 7 Eeva Jousi Nurmijärvi 1.09.06 8 Ingrid Gustafs Loviisa 1.09.15 9 Eevamari Lehtonen Turku 1.09.39 10 Anna Ahlberg Porvoo 1.10.18 11 Hanna Lindholm Östnylands …

    Lue lisää »
  • 11 toukokuun

    Yyteri maraton – Pori 11.5.2019

    Miehet maraton 1 Olli Heinonen Helsinki 3.10.32 2 Mikko Tiistola FMR 3.24.20 3 Ville Kangasniemi Unit Lost 3.30.42 4 Teemu Kekola Ihoden Kiri 3.50.40 M40 maraton 1 Valtteri Arstila FMR 2.51.11 2 Michael Howard TREMK 3.10.00 3 Kari Malmikoski Turku 3.31.38 4 Markku Männistö APK-Maratoonarit 3.31.49 5 Pasi Karlsson APK-Maratoonarit 3.39.57 6 Matti Riekki 3.58.58 7 Risto Mäntylä Rock Kuunkajo …

    Lue lisää »
  • 11 toukokuun

    Antin maastomaraton – Kauhajoki 11.5.2019

    Maraton naiset 1 Hanna-Mari Tuomisto Häjyt 4.07.31 2 Laura Sinikallas Lapin Salama 4.36.44 3 Mari Järvinen Team Rahola 5.00.05 4 Jaana Lehtinen NAMI 5.05.08 5 Susanna Hietikko KaKa Maraton 7.37.36 Maraton miehet 1 Marko Paukkola Viasveden Maratonklubi 3.42.10 2 Olavi Kuja-Lipasti Häjyt 4.02.11 3 Peter Karlsson Vaasan poliisiurheilijat 4.09.43 4 Veikko Punkka 4.11.28 5 Timo Herrala Iivarinkylän Pyrkivä 4.49.50 6 …

    Lue lisää »
X