maanantai , 30 marraskuu 2020

Tulokset

marraskuu, 2020

  • 28 marraskuun

    Rehtimaraton Warkaus – 28.11.2020

    Maraton 1 Hanna Torvinen Hammaslahti 4.35.58 2 Minna Matikainen Os Päivinen Imatra 5.05.39 3 Jyri Karine Ruokolahti 5.05.39 4 Janne Harakka Punkaharjun urheilijat 5.05.39 5 Elke Nykänen Varkaus 5.05.39 6 Jari Tiimo Joutseno 5.59.45

    Lue lisää »
  • 28 marraskuun

    Radioaseman talvijuoksusarja – Pori 28.11.2020

    Pojat 4 km 1 Jesse Souko Pori 20.31 Miehet 6 km 1 Elias Viitakoski Porin Tarmo 24.00 2 Markku Männistö APK-maratoonarit 26.46 3 Jari Niinisalo Pori 33.41 Naiset 6 km 1 Terhi Männistö Nakkilan vire 30.41 2 Anna Koivumäki Ulvila 30.49 3 Mari Kartano Ulvila 38.01 Miehet 10 km 1 Markus Pörsti TT-Talli 43.10 2 Henri-Pekka Solala Pori 44.20 3 …

    Lue lisää »
  • 25 marraskuun

    Petrin maraton – Kangasala 25.11.2020

    Naiset maraton 1 Iina Puskala 100mc NAMI 5.10.55 2 Jaana Lehtinen 100mc NAMI 5.18.30 3 Nina Hyvönen Team Rahola 5.30.27 Naiset 22 km 1 Minna Kellomäki NAMI 2.52.00 Miehet maraton 1 Mikko Perttula 100mc 4.01.10 2 Jarmo Leander 100mc NAMI 4.31.58 3 Pauli Kuosmanen NAMI 4.49.33 4 Pekka Rutanen 100mc 5.17.01 5 Markku Lauste 100mc NAMI 5.35.33 5 Petri S …

    Lue lisää »
  • 24 marraskuun

    Nyyttärimaraton – Helsinki 24.11.2020

    Maraton 1 Aarno Lehtola 3.43.04 2 Veikko Ollila 4.17.08 3 Pia Auvinen 4.34.22 4 Jani Riekkinen 4.37.17 5 Suvash Dey 4.42.06 6 Ritva Vallivaara-Pasto 4.42.24 7 Minna Hänninen 4.49.01 8 Marko Halmeenpää 5.03.51 9 Peter Friis 5.07.46 10 Petri Perttula 5.24.48 11 Hans Mannstén 5.58.05 12 Paula Perttula 6.01.39 13 Tenho Lauri 6.07.38 Raimo Mäntymäki 6.07.38 15 Johannes Olijslager 6.21.13

    Lue lisää »
  • 22 marraskuun

    Paloheinämaraton – Helsinki 22.11.2020

    Maraton miehet 1 Aarno Lehtola 100mc.fi 3.39.12 2 Lasse Salminen Pakilan Puuskuttajat 3.45.29 3 Mikael Laine SVP Strategy Cargotec Corporation 3.48.54 4 Jouko Laatikainen Kalevin Siipi-Veikot 3.50.26 5 Mikko Perttula Hämeenkoski 3.52.15 6 Janne Saarinen 100mc.fi 3.55.38 7 Osmo Liimatainen Jyväskylä 3.56.34 8 Lauri Laasonen KU-58 4.24.22 9 Miikka Bäckström Leppävaaran Sisu 4.24.41 10 Veikko Ollila Häjyt 4.26.07 11 Jari …

    Lue lisää »
  • 21 marraskuun

    Teivocup – Ylöjärvi 21.11.2020

    Miehet 5 km 1 Suna Jussi Tampere 16.18 2 Syrjälä Teppo TP 17.11 3 Hopeasalo Lassi TeSt 17.14 4 Kuisma Joonas TeSt 17.24 5 Niemi Janne Janakkalan Jana 17.27 6 Pryjma Fryderyk IkNV 17.29 7 Alajoutsi Jasper Koovee 17.41 8 Kero Samuli VsV 17.58 9 Okka Lassi triVAteam 17.59 10 Niemi Aki TeSt 18.02 11 Jokinen Joel TT226 18.15 12 …

    Lue lisää »
  • 21 marraskuun

    Kinkkujuoksu – Leppävirta 21.11.2020

    M60 3,6 km 1 Martti Semi LepU 17.54 M65 3,6 km 1 Hannu Kauppinen RRR 15.52 2 Markku Tuhkanen LeVi 23.17 M70 3,6 km 1 Teuvo Juutilainen LepU 17.13 NV M65 3,6 km 1 Timo Pulkkinen VarkInv 30.12 Miehet kuntosarja 3,6 km 1 Markku Kiljander KuoRe 18.10 Naiset 3,6 km 1 Siiri Virransola RRR 16.12 N55 3,6 km 1 Birgi …

    Lue lisää »
  • 21 marraskuun

    Hassen hölkkämaraton – Helsinki 21.11.2020

    Maraton 1 Palenius Juha 3.58.22 2 Björn Raoul 4.22.16 3 Karhapää Marko 4.23.22 4 Mäntylä Kati 4.23.51 5 Knaapila Kimmo 4.25.57 6 Rask Kari 4.28.28 7 Pajuniemi Elina 4.34.35 8 Vierinen Anna 4.44.12 9 Halmeenpää Marko 4.48.37 10 Mäntylä Risto 5.15.10 11 Friis Peter 5.18.53 12 Isolauri Hannu 5.34.42 13 Honkonen Hannes 6.19.24 14 Mannstén Hans 6.26.38 Puolikas 1 Madekivi …

    Lue lisää »
  • 21 marraskuun

    100mc -maraton – Honkajoki 21.11.2020

    Naiset maraton 1 Elina Junnila 3.35.01 2 Ritva Vallivaara-Pasto 4.39.45 3 Pirjo Halmes 4.49.40 3 Mervi Silvola 4.49.40 3 Päivi Männistö4.49.40 Miehet maraton 1 Olavi Kuja-Lipasti 3.32.52 2 Veikko Punkka 3.43.19 3 Raimo Mäkinen 4.33.37 4 Timo Tollola 4.37.15 5 Kari Haukkala 4.39.10 6 Esa Nuottivaara 4.42.41 7 Juha Kemiläinen 4.46.27 8 Timo Herrala 4.48.14 9 Vesa Järvenpää 4.56.03 9 …

    Lue lisää »
  • 21 marraskuun

    Pukinsalmen maraton – Turku 21.11.2020

    Puolimaraton naiset 1 Katri Hujala Team Raju 1.47.01 2 Aila Arell Team Raju 1.47.03 3 Elina Pohjavirta VeloSalo 1.52.47 4 Riitta Siltanen 1.53.45 5 Suvi Laaksonen 1.54.26 6 Riikka Jalonen Turku 1.55.01 7 Anna Hillgren Team Raju 1.56.57 8 Mirva Soon Team Raju 1.56.57 9 Tarja Grönlund Team Raju 2.01.14 10 Julia Viljanen Helsinki 2.13.34 11 Pia Fagerlund Houtskär Trail …

    Lue lisää »
  • 21 marraskuun

    Radanvarren puolimaraton – Helsinki, Mäkkylä-Ilmala 21.11.2020

    Miehet puolimaraton 1 Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö 1.06.22 2 Aki Nummela Runner’s High 1.08.28 3 Oscar Holmström Finska Lenkkaresällskapet 1.10.24 4 Konsta Kajan 1.17.03 5 Timo Nikula Runner’s Club 1.17.11 6 Timo Saloranta B12 – Powerwalking Group 1.17.13 7 Aapo Kinnunen Runner’s Club 1.18.06 8 Jukka Nurminen Viipurin urheilijat 1.18.28 9 Mikko Talvensaari 1.19.03 10 Tuomas Hyttinen 1.19.19 11 Tommi …

    Lue lisää »
  • 18 marraskuun

    Petrin maraton – Kangasala 18.11.2020

    Naiset maraton 1 Ritva Vallivaara-Pasto 100mc 4.45.58 2 Outi Hämäläinen NAMI 5.27.17 Naiset 15 km 1 Tytti Eromäki-Heino NAMI 1.50.17 Miehet maraton 1 Mikko Perttula 100mc 4.09.10 2 Veikko Punkka 100mc NAMI 4.48.14 3 Pekka Rutanen 100mc 5.25.11 4 Hannu Hämäläinen NAMI 5.27.17 5 Markku Lauste 100mc NAMI 5.45.00 5 Timo Pyykkönen 100mc NAMI 5.45.00 5 Petri S Juuti 100mc …

    Lue lisää »
  • 17 marraskuun

    Nyyttärimaraton – Helsinki 17.11.2020

    Maraton 1 Veikko Ollila 4.46.53 2 Martti Moilanen 4.46.53 3 Suvash Dey 4.54.20 4 Marko Halmeenpää 5.00.28 5 Peter Friis 5.26.51 6 Hans Mannstén 6.16.29 7 Johannes Olijslager 6.19.25 8 Tenho Lauri 7.01.45 9 Lauri Laasonen 7.01.45 10 Raimo Mäntymäki 7.01.45

    Lue lisää »
  • 15 marraskuun

    Joensuu Night Run 12h – 14.–15.11.2020

    (325,336 m hallirata, tulokset kilometrejä) Miehet 12 h 1 Tomi Ronkainen M Ultra Sisu 125,905 2 Tapio Talvitie M60 Endurance 124,901 3 Jukka Marjola M 116,691 4 Olli Suorsa M40 Northern Trail Runners 112,078 5 Markus Ilva M40 Team Rahola 109,785 6 Antti Eronen M45 Ultra Sisu 107,499 7 Mika Eskola M45 107,435 8 Jari Kaukua M45 105,412 9 Simo …

    Lue lisää »
  • 15 marraskuun

    Forssan Lehden puistojuoksu- ja kävely – Forssa 15.11.2020

    1 kierros, km 1 Tuomola Juha 22.32 2 Virta Markku 23.45 3 Suomi Tyko 24.36 4 Koskenoja Juha 25.07 5 Pennanen Alisa 27.53 6 Toivonen Teija 28.07 7 Laaksonen Aleksi 28.23 8 Julkunen Tero 28.30 9 Mertanen Mariikka 28.53 10 Tynkkynen Esko 29.32 11 Tynkkynen Mirjam 29.32 12 Pyykkö Erika 29.57 13 Alho Kimmo 29.59 14 Laitinen Panu 32.00 15 …

    Lue lisää »
  • 15 marraskuun

    Nyyttärimaraton – Helsinki 15.11.2020

    Maraton 1 Mikko Perttula 4.02.17 2 Veikko Ollila 4.22.52 2 Elina Pajuniemi 4.22.52 4 Kari Rask 4.29.20 5 Marko Halmeenpää 4.59.32 6 Peter Friis 5.08.15 7 Risto Mäntylä 5.10.00 8 Petri Perttula 5.51.05 9 Hans Mannstén 6.02.03 10 Paula Perttula 6.05.15 11 Tenho Lauri 6.15.02 12 Petri Alkiora 6.17.20

    Lue lisää »
  • 14 marraskuun

    Rovaniemen talvijuoksusarja – 14.11.2020

    Naiset 5 km 1 Johanna Peiponen RoLa 16.54 2 Essi Määttä RDS 23.10 N40 5 km 1 Ilona Mikkola RDS 23.52 N55 5 km 1 Hely Taskila Kolari 24.25 2 Rauni Jokelainen Arctic Triatlon 26.19 N60 5 km 1 Jaana Leminen-Lahdenperä Arctic Triatlon 26.09 2 Lilja Hiltunen AMC 30.45 Miehet 5 km 1 Ossi Peltoniemi RDS 16.06 2 Pauli Mäkelä …

    Lue lisää »
  • 14 marraskuun

    Paloheinämaraton – Helsinki 14.11.2020

    Miehet maraton 1 Aarno Lehtola 100mc.fi 3.36.20 2 Harri Holma Nokia Marathon Team 3.45.03 3 Teemu Huusko Duracellular 3.45.03 4 Juha Palenius EsTa 3.48.18 5 Seppo Mäenpää 100mc.fi/Häjyt 3.52.02 6 Antti Räisänen Espoo 4.13.16 7 Juha Kemiläinen Endurance 4.15.49 8 Jani Riekkinen Häjyt 4.15.52 9 Veikko Ollila Häjyt 4.23.38 10 Lauri Laasonen KU-58 4.30.16 11 Matti Hyytinen Helsinki 4.38.09 12 …

    Lue lisää »
  • 14 marraskuun

    Joutsenon omatoimimaraton – 14.11.2020

    Maraton 1 Kari Kinnunen Joutsenon Kullervo 2.58.28 2 Elke Nykänen Häjyt/Varkaus 4.21.59 3 Maarit Kivimäki Kestävyyttä Pintakaasulla 24/7 4.45.28 4 Heikki Koskinen Lappeenranta 4.50.00 5 Tiina Pellinen Joutsenon Kullervo 4.54.38 5 Jaakko Lehtonen Joutsenon Kullervo 4.54.38 7 Jari Tiimo Joutseno 5.38.50

    Lue lisää »
  • 14 marraskuun

    Välimerenkierroshölkkä – Leppävirta 14.11.2020

    M35 6 km 1 Hazar Zubair Sorsakoski 35.07 M50 6 km 1 Tommi Leinonen VaaKu 21.39 M60 6 km 1 Veikko Myyryläinen Raippa Team Mikkeli 25.49 2 Martti Semi LepU 28.25 M65 6 km 1 Timo Pulkkinen VarkInv 44.30 Naiset 6 km 1 Senni Virransola RRR 23.47 2 Pinja Luostarinen Varkaus 44.30 N30 6 km 1 Laura Kinnunen Leppävirta 32.14 …

    Lue lisää »
  • 14 marraskuun

    Kankaanpään talvijuoksusarja – 14.11.2020

    Miehet 5 km 1 Lassi Hopeasalo Teivo Stayers 16.45 2 Jesse Salminen Pori Trail Runners 21.08 M40 1 Juha Nyyssönen KylVe 16.39 2 Teppo Syrjälä Tampereen Pyrintö 16.43 3 Sami Honkala Teivo Stayers 18.33 4 Janne Peltonen Tuusula 19.27 5 Santtu Kuosmanen Teivo Stayers 20.33 6 Harri Uusitalo Vatajankosken sähkö 23.06 7 Pasi Hiltunen Vatajankosken sähkö 23.19 M50 1 Kari …

    Lue lisää »
  • 14 marraskuun

    Keski-Suomen Talvijuoksusarja – Jyväskylä 14.11.2020

    Miehet 5 km 1 Mikko Hirvonen Joensuun Kataja 16.28 2 Juho Savolainen Joensuun Kataja 16.44 3 Roni Tirkkonen Joensuun Kataja 16.46 4 Otto Vilpponen Joensuun Kataja 16.54 5 Jussi Huuskonen JKU 17.04 6 Luukas Kontro JKU 17.06 7 Valtteri Konttinen JKU 18.34 8 Kasper Ekonoja JKU 20.33 9 Onni Venäläinen Stamina TC 20.36 10 Ville Kangas Vaajakosken Kuohu 20.41 11 …

    Lue lisää »
  • 14 marraskuun

    AKTIA-maantiecup – Vantaa Hakunila 14.11.2020

    Miehet 10,0 km 1 Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö 29.48 2 Wilho Hautala Lahden Ahkera 29.55 3 Joonas Harjamäki Helsingin kisaveikot 31.27 4 Tommi Hytönen Nurmijärven yleisurheilu 31.32 5 Eero Saleva Helsingin Kisaveikot 31.43 6 Oscar Holmström Helsinki 31.46 7 Jukka Kero Turun Urheiluliitto 32.30 8 Reto Ramseier T Länggasse Bern (SUI 32.39 9 Walte Hautala Lahden Ahkera 33.07 10 Gavin …

    Lue lisää »
  • 11 marraskuun

    SohvaBoikotti – Espoo 11.11.2020

    Miehet 5 km 1 Lehtinen Joonas Turun Urheiluliitto 16.32 2 Halme Tomi Finnish Marathon Runners 17.19 3 Barta Alex 17.55 4 Kulpakko Pekka Espoon Tapiot 18.02 5 Luoma Eero 18.47 6 Luokola Kalle Downtown 65 19.44 7 Etholen Aleksi Downtown 65 20.54 8 Alakuijala Lauri b00t 21.21 9 Harja Lasse 21.35 10 Hyvönen Matias 21.56 11 Harja Onni 12v. 22.26 …

    Lue lisää »
  • 11 marraskuun

    Petrin maraton – Kangasala 11.11.2020

    Naiset maraton 1 Eeva-Liisa Hotakainen NAMI 4.24.59 2 Iina Puskala 100mc NAMI 5.28.14 Miehet maraton 1 Mikko Perttula 100mc 3.56.00 2 Veikko Punkka 100mc NAMI 4.06.02 3 Pauli Kuosmanen NAMI 4.10.55 4 Pasi Aarnilähde NAMI 4.21.54 5 Markku Lauste 100mc NAMI 5.52.47 5 Timo Pyykkönen 100mc NAMI 5.52.47 5 Petri S Juuti 100mc NAMI 5.52.47 8 Petri Alkiora 100mc 6.51.49

    Lue lisää »
  • 10 marraskuun

    Nyyttärimaraton – Helsinki 10.11.2020

    Maraton 1 Aarno Lehtola 3.40.50 2 Suvash Dey 4.47.26 3 Marko Halmeenpää 4.58.30 4 Peter Friis 5.16.53 5 Hans Mannstén 6.18.06 6 Johannes Olijslager 6.19.12 7 Tenho Lauri 6.27.15 8 Raimo Mäntymäki 6.27.15

    Lue lisää »
  • 9 marraskuun

    100mc- maraton – Loimaa 9.11.2020

    Maraton miehet 1 Erkki Halkivaha 100mc.fi 4.21.54 2 Jorma S Tiiri 100mc.fi 4.57.06 3 Pertti Kalliola FMR 4.57.06 4.Kalevi Saukkonen 100mc.fi 8.19.35 Maraton naiset 1 Ritva Vallivaara-Pasto 100mc.fi 4.33.32 Varttimaraton miehet 1 Usko Lind Nurmijärvi 2.06.44

    Lue lisää »
  • 8 marraskuun

    Nyyttärimaraton – Helsinki 8.11.2020

    Maraton 1 Aarno Lehtola 3.36.41 2 Mikko Perttula 3.46.32 2 Teemu Huusko 3.46.32 4 Janne Saarinen 3.47.20 5 Jani Rintamäki 3.57.43 6 Katja Jokela 4.02.55 7 Janne Uusitalo 4.14.23 8 Jani Riekkinen 4.14.56 9 Kari Rask 4.20.04 10 Miikka Bäckström 4.26.49 11 Veikko Ollila 4.29.00 11 Elina Pajuniemi 4.29.00 13 Sirpa Partinen 4.44.00 13 Hanna Vauhkonen 4.44.00 15 Matti Tanskanen …

    Lue lisää »
  • 8 marraskuun

    Andi Maraton – Salo 8.11.2020

    Maraton 1 Reijo Ronnila Heinolan isku 2.55.38 2 Eki Laitila VSVU Turku 3.42.08

    Lue lisää »
  • 7 marraskuun

    KOMIA Talvijuoksusarja – Seinäjoki 7.11.2020

    Miehet 10 km Hannu Kellokoski VetU 37.39 Kimmo Niska Lapua 43.01 Naiset 10 km T Tuovila 47.26 Jaana Perälä-Haapa-Aho Seinäjoki 59.56 Suvi Jaakkola Seinäjoki 59.56 Pojat 15 Samuel Kiviharju Ilmajoen Kisailijat 7.23 Tytöt 15 Ilona Takala Alajärven Ankkurit 8.07 Tytöt 13 Venla Viinonen SHS 9.09 Tytöt 11 Kerttu Rajala SHS 9.39 Pojat 11 Peetu Mäkinen 9.46 Tytöt 9 Minttu Patana …

    Lue lisää »
X