maanantai , 30 marraskuu 2020

Tulokset

syyskuu, 2020

  • 27 syyskuun

    Pääkaupunkijuoksu – Helsinki 27.9.2020

    Puolimaraton miehet 21,1 km 1 Sander Vaher Rajamäen Rykmentti 1.16.35 2 Antti Järvenpää 1.19.23 3 Pyry Ilmarinen 1.19.29 4 Kalle Rytkönen Team Wassu 1.21.22 5 Ollipekka Kailari 1.23.01 6 Jukka Puolakka 1.24.19 7 Jussi Mäkinen 1.28.02 8 Jukka Palo Team Wassu 1.28.51 9 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 1.32.22 10 Teemu Tukiainen 1.32.32 11 Antto-Iiro Suhonen Team Wassu 1.32.46 12 David Micinski …

    Lue lisää »
  • 27 syyskuun

    SM-maastot – Kurikka 27.9.2020

    Miehet 10 km 1 Antti Ihamäki Alajärven Ankkurit 31.22 2 Frédéric Tranchand Turun Toverit 31.30 3 Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö 31.41 4 Arttu Vattulainen Joensuun Kataja 32.00 5 Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 32.17 6 Jaakko Piesanen Saarijärven Pullistus 32.28 7 Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat 32.29 8 Miika Tenhunen Nivalan Urheilijat 32.32 9 Aki Nummela Helsingin kisa-veikot 32.46 10 Victor Lövdal …

    Lue lisää »
  • 27 syyskuun

    Helsinki10 – 27.9.2020

    Miehet 10 km 1 Kalle Mäenpää 33.07 2 Sami Maamela 34.10 3 Kristian Lindroos 34.14 4 Said Rhouni Bellouti 34.35 5 Michael Sturm 34.44 6 Wilhelm Stenbacka 34.47 7 Tuomas Hapola Savitaipaleen Urheilijat 35.28 8 Aapo Kinnunen Runner’s High 35.40 9 Simeon Rissanen Vantaan Salamat 35.49 10 Richard Robinson 35.53 11 Tuomas Hyttinen 36.10 12 Patrick Irwin 36.12 13 Jyrki …

    Lue lisää »
  • 27 syyskuun

    Paloheinämaraton – Helsinki 27.9.2020

    Miehet maraton 1 Aarno Lehtola 100mc.fi 3.33.22 2 Juha Jumisko Vantaa 3.43.22 3 Sakari Haka Endurance 3.56.09 4 Juha Palenius Espoo 3.58.40 5 Anssi Reponen Korson Kengurut 4.26.15 6 Janne Saarinen 100mc.fi 4.41.36 7 Antero Oikkonen Häjyt 4.58.28 8 Kari Jääskeläinen 4.58.28 9 Kaj Österman Espoo 5.07.44 10 Peter Friis Häjyt 5.12.54 11 Raimo Mäntymäki Aaton Latu 5.43.18 12 Tenho …

    Lue lisää »
  • 27 syyskuun

    Koirakiven kierros – 27.9.2020

    Miehet 6,1 km 1 Niklas Heikkilä KuUS 19.53 2 Veli-Matti Räsänen JIlves 21.17 3 Ville Häyrinen HeinIs 22.37 4 Markus Rajamäki Kajo-Tri 22.52 5 Marko Ek Mikkeli 36.25 Naiset 6,1 km 1 Salla Riikonen LeppävViri 25.59 2 Netta Tuhkanen RantasalmenU 27.28 M40 6,1 km 1 Antti Käyhty VierJy 22.14 2 Harri Lamminsivu Jyväskylä 23.21 3 Marko Hartonen JoPo 23.49 4 …

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Helsinki Half Marathon – 26.9.2020

    M Puolimaraton 1 Morten Sætha Ringsaker IF 1:10:27 1:10:28 2 Juuso Simpanen 1:12:52 1:12:53 3 Simo-Pekka Fincke Joensuun Kataja 1:13:26 1:13:28 4 Gavin Hooper 1:13:36 1:13:37 5 Henri Ansio Finnish Marathon Runners 1:14:06 1:14:08 6 Luukas Valtonen 1:15:26 1:15:28 7 Lennart Söderlund 1:18:18 1:18:19 8 Toni Pasanen Espoon Tapiot 1:19:04 1:19:07 9 Juha Manninen Runner’s Club 1:19:08 1:19:09 10 Eetu …

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Radioaseman Ultramaraton – Pori 26.9.2020

    M Maraton 1 Antti Aaltonen NoCanDo Marathon Club 3.49.53 2 Topi Siivonen Pori 4.14.06 3 Juha Kemiläinen 100 Marathon Club 4.25.58 4 Markku Männistö APK-maratoonarit 4.27.30 5 Eero Hammais Unit Lost 4.29.44 6 Jaakko Jäntti TT Treenitehdas 5.02.41 7 Juho Salli JalkaaToisenEteenKerho 5.02.44 M 50 mailia 1 Juha Souko Spiidi.Net 7.58.54 2 Ville-Veikka SIlvola RHK-sport 8.53.57 M50 50 mailia 1 …

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Varkaus Puolikas – Varkaus 26.9.2020

    M 10,5 km 1 Harri Parkkonen Rauhalahti Road Runners 38.51 2 Juha Hytönen Varkauden Kenttä-Veikot 42.12 3 Ari Surkka Vaajakosken Kuohu 42.33 4 Sami Kokki TDT Triathlon Club 45.16 5 Leonid Dolgov 46.16 6 Timo Oksanen Hankasalmi 58.54 7 Risto Jäppinen 59.43 M kuntosarja 10,5 km 1 Timo Immonen Joroisten Urheilijat 44.46 2 Jani Kolari Keinulan Kunkku 47.59 3 Aki …

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    SAUL SM-maastot ja Flying Finns -maastot – Kurikka 26.9.2020

    Tulosket: https://www.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16587&RId=164

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Petrin NAMI polkumaraton – Kangasala 26.9.2020

    Miehet 43 km 1 Janne Juntunen Kangasala 4.45.10 2 Matti Borg Helmitrans Oy 6.30.24 3 Veikko Punkka 100mc NAMI 6.30.24 4 Petri S Juuti 100mc NAMI 6.30.24 5 Pauli Kuosmanen NAMI 6.33.56 6 Markku Lauste 100mc NAMI 6.33.56 7 Timo Pyykkönen 100mc NAMI 7.00.07 Naiset 43 km 1 Eeva-Liisa Hotakainen NAMI 5.55.46 2 Sari Korhonen TREMK 6.33.56 3 Reetta Virtanen …

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Windal puolimaraton – Vimpeli 26.9.2020

    Miehet yleinen puolimaraton 1 Anders Kanckos Wasa Triathlon 1.21.06 2 Simeon Hyyppä ViHs 1.23.24 3 Joakim Björklind Gif 1.23.57 4 Jani Rintala AA 1.30.52 5 Jussi Ojala Ilmajoki 1.39.48 6 Patrick Juselius Sundby 1.40.27 7 Frank Bäcksholm Ekorrens lastbil 1.42.13 8 Iiro Koski Seinäjoki 1.58.36 M40 puolimaraton 1 Teemu Manninen KtU 1.19.40 2 Tomi Puumala Kokkola 1.44.58 3 Jaakko Alakarhu …

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Punkaharjun halkijuoksu – 26.9.2020

    Miehet kuntosarja 5 km 1 Arttu Turtiainen Kerimäen urhilijat 18.42 2 Oskari Toivanen Lahden Hiihtoseura 22.36 3 Hannu Kokki Ice Power Finland 24.56 4 Hahto Tapani Olavin rasti. Punkaharju 26.54 5 Niko Astikainen 0 27.31 6 Markku Kiljander Kuopio 27.51 7 Salih Osman Itä-Karjalan Kansanopisto 28.01 8 Mohammad Ismail AdamItä-Karjalan Kansanopisto 34.30 9 Jantunen Erkki Sohvaperunat 34.32 10 Barlow James …

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Kohnan lenkki – Eura 26.9.2020

    Miehet yleinen 9,8 km 1 Toni Tainio Euramet Oy 42.35 2 Eero Rantala Atlas Fysio 42.47 3 Juhana Siivonen Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 43.02 4 Markus Pörsti TT Talli 43.50 5 Juho Palonen Euramet Oy 44.15 6 Jyrki Isomäki Viitamäen Veto 47.05 7 Eero Lammela 47.18 8 Tapio Rantavalli Lattomeren Laaka ry 47.34 9 Pyry Suomala Helsinki Roller Derby 48.28 …

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Terwahölkkä ja -maraton – Oulu 26.9.2020

    Miehet 10 km 1 Jani Tulppo Riikka Tulppo hyvinvointipalvel 34.53 2 Markus Isola Muurolan Kisaveikot 36.30 3 Lauri Linnainmaa MHY Kiiminki 36.42 4 Tatu Korhonen Limingan Niittomiehet 37.47 5 Lauri Latvala Oulu 37.55 6 Johannes Soutukorva Oulu 38.22 7 Janne Uusitalo AFRY Finland Oy 38.49 8 Eero Nurmela Korson Kiri 39.43 9 Olli Vuolteenaho Oulu 40.16 10 Andrew Pattison Oulun …

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Helsinki Half Marathon – 26.9.2020

    Miehet puolimaraton 1 Morten Sætha Ringsaker IF 1.10.27 2 Juuso Simpanen 1.12.52 3 Simo-Pekka Fincke Joensuun Kataja 1.13.26 4 Gavin Hooper 1.13.36 5 Henri Ansio Finnish Marathon Runners 1.14.06 6 Juha Hellsten M40 1.14.34 7 Luukas Valtonen 1.15.26 8 Lennart Söderlund 1.18.18 9 Toni Pasanen Espoon Tapiot 1.19.04 10 Juha Manninen Runner’s Club 1.19.08 11 Timo Nikula Runner’s Club M40 …

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Hassen lohdutusmaraton – Helsinki 26.9.2020

    Maraton 1 Hänninen Minna 4.29.10 1 Ollila Veikko 4.29.10 1 Pajuniemi Elina 4.29.10 4 Halmeenpää Marko 4.39.40 5 Wiiskanta Mari 4.41.07 6 Palevuo-Antas Pia 4.44.42 7 Björn Raoul 5.38.36 8 Mannstén Hans 6.17.24 Puolikas 1 Jurmu Jouni 1.49.07 2 Eensalu Eero 2.15.12 Vartti 1 Lampinen Olavi 1.39.16

    Lue lisää »
  • 26 syyskuun

    Kauniston maraton ja puolimaraton – Haapajärvi 26.9.2020

    Miehet 10 km 1 Ravinder Kohtaniemi 36.57 2 Pekka Aho 47.53 Miehet puolimaraton 1 Ilkka Kuningas 1.27.58 2 Pekka Sirviö 1.41.14 3 Jyri Julkunen 1.41.58 4 Kalle Räisänen 1.49.25 5 Jukka Österberg 1.54.48 6 Eeli Jämsä 1.57.12 7 Niko Törmänen 2.20.40 8 Vesa-Matti Lumimetsä 2.24.33 Miehet maraton 1 Tommi Nieminen 3.31.38 2 Pekka Niskanen 5.03.14 Naiset 10 km 1 Tiina …

    Lue lisää »
  • 25 syyskuun

    Illin juoksut – Ii 25.9.2020

    Vitonen 1 Matti Korhonen 17.09 2 Arto Hiltula 17.20 3 Kyösti Kujala 17.27 4 Matias Uusitalo 17.41 5 Juho Hiltunen 17.49 6 Hannu Kirstinä 17.52 7 Roope Sassi 18.39 8 Heikki Tiiro 18.43 9 Pekka Kukkula 19.55 10 Tuomas Koistinen 20.05 11 Rauno Holmi 20.44 12 Kirsi Kivelä 20.45 13 Niko Pennanen 20.54 14 Tapio Hökkä 21.02 15 Saana Ukkonen …

    Lue lisää »
  • 22 syyskuun

    Nyyttärimaraton – Helsinki 22.9.2020

    Maraton 1 Veikko Ollila 3.59.43 2 Marko Halmeenpää 4.54.39 3 Peter Friis 5.15.15 4 Hans Mannstén 5.59.06 5 Tenho Lauri 6.52.33 5 Raimo Mäntymäki 6.52.33

    Lue lisää »
  • 20 syyskuun

    Pm-maastot – Jämsä 20.9.2020

    P15 3 km maastojuoksu 1 Patrik Rautiainen ÄänekU 10.04 P13 2 km maastojuoksu 1 Lauri Lakanen JyväskKU 7.03 2 Aapo Kuronen KaipVi 7.15 3 Sauli Kovanen JyväskKU 7.57 P12 2 km maastojuoksu 1 Eemil Saari JyväskKU 7.09 2 Vilho Hietala JyväskKU 7.18 P11 1,5 km maastojuoksu 1 Joonatan Kulmala JyväskKU 6.10 2 Miska Hokajärvi ViitVie 6.28 3 Onni Erkkilä JyväskKU …

    Lue lisää »
  • 20 syyskuun

    Pm-maastot – Rauma 20.9.2020

    Miehet 6 km maastojuoksu 1 Joonas Hytönen RaumU 21.21 2 Jouko Mahlamäki LauttLu 21.54 P15 3 km maastojuoksu 1 Taneli Salminen NoormNo 11.42 P14 3 km maastojuoksu 1 Tino Knuutila KanksLei 10.36 2 Lauri Lehtisaari NoormNo 12.29 3 Alex Karjalainen RaumU 13.07 P13 2 km maastojuoksu 1 Aleksi Ahlfors RaumU 11.10 P12 2 km maastojuoksu 1 Konsta Saari KiukKi 8.31 …

    Lue lisää »
  • 20 syyskuun

    Aluemestaruus – Espoo 20.9.2020

    Miehet 10 km tiejuoksu 1 Tuomas Kaihlavirta KerU 35.02 2 Arttu Soininen EspTa 35.41 3 Marko Alasaukko-oja KU-58 38.19 4 Tuomas Nupponen KU-58 39.33 M17 10 km tiejuoksu 1 Ahmad Arash LahdA/AFG 34.19 2 Joel Vuohtoniemi ViipU 36.38 P15 5 km tiejuoksu 1 Josue Perez Rosello KU-58 18.38 Naiset 10 km tiejuoksu 1 Laura Manninen KU-58 35.08 2 Liisa Timonen …

    Lue lisää »
  • 20 syyskuun

    Suojuoksun SM-kisat – Rauma 20.9.2020

    Suojuoksun epäviralliset SM-kisat juostiin Rauman Lapin Kauklaisten Ojasuolla. Miehet 5,5 km 1 Miika Lahtela Rauman Palomiesurheilijat 24.38 2 Kimmo Kouru RU 25.46 3 Harri Varjus LapSa 26.06 4 Marko Alin SäkU 26.29 5 Jesse Ruuskanen Rauma 29.00 6 Mika Laiho Talolan Sisu 29.26 7 Mikko Luovi Rauma 34.09 M50 4,1 km 1 Marko Hakala Uusikaupunki 20.06 2 Timo Rauhala Rauma …

    Lue lisää »
  • 20 syyskuun

    Voivakka-juoksu – Leppävirta 20.9.2020

    Miehet 16,6 km 1 Kimmo Randelin Kuopio 54.46 – uusi reittiennätys 2 Sami Leskinen Puijon Mahti 1.03.33 Miehet 8,3 km 1 Juho Savolainen Joensuun Kataja 28.44 2 Otto Vilpponen Joensuun Kataja 28.46 3 Roni Tirkkonen Joensuun Kataja 29.21 4 Hannu Lappi Silinjärven Hiihtoseura 29.35 5 Jaime Huerta Leppävirran Urh 31.10 6 Soini Virtanen Vihdin Viesti 31.30 M40 8,3 km 1 …

    Lue lisää »
  • 20 syyskuun

    Pakopirtin juoksu – Utajärvi 20.9.2020

    Pojat 15 4 km 1 Juho Hyyryläinen VaKa 12.02 Naiset 17 4 km 1 Ronja Koskela Kuivasjärven Aura 13.05 2 Ella Sorvisto Kuivasjärven Aura 13.41 3 Vilma Sorvisto Kuivasjärven Aura 14.26 4 Riina Ilvesluoto Kuivasjärven Aura 15.33 5 Anna Kokko Kuivasjärven Aura 16.00 Naiset 19 4 km 1 Jasmin Ahola Kuivasjärven Aura 15.28 Miehet 19 6 km 1 Niklas Moilanen …

    Lue lisää »
  • 20 syyskuun

    Espoo Rantakymppi ja vitonen 20.9.2020

    Miehet 10 km 1 Wilho Hautala Lahden Ahkera 33.18 2 Samuel Feshaye Leppävaaran Sisu 34.01 3 Miguel Ferreira Siilitie Runners 35.08 4 Said Rhouni Bellouti 35.18 5 A H 36.07 6 Lauri Tulkki Tulkit on the Road 36.23 7 Vilho Moilanen Exxi Oy 36.42 8 Antti Perälä Häjyt 37.09 9 Tuomas Tikkanen Helsinki Triathlon 38.20 10 Ragnar Freij-Hollanti Runner’s Club …

    Lue lisää »
  • 20 syyskuun

    Paloheinämaraton Helsinki 20.9.2020

    Miehet maraton 1 Seppo Mäenpää Häjyt 3.42.43 2 Teemu Huusko Duracellular 3.45.19 3 Jyri Hämäläinen 3.49.06 4 Harri Niemi 3.56.40 5 Mikko Perttula Hämeenkoski 4.18.36 6 Raoul Björn Telia Runners Finland 4.19.58 7 Antero Oikkonen Häjyt 4.36.12 8 Matti Hyytinen Helsinki 4.36.14 9 Jarmo Ohtonen Endurance 4.36.50 10 Petri Perttilä Endurance 4.36.50 11 Eino Tetri Kuopio 4.47.04 12 Matti Tanskanen …

    Lue lisää »
  • 19 syyskuun

    Kaarlon juoksu – Posio 19.9.2020

    Miehet 15 km 1 Vuollet Eino Posion Pyrintö 59.20 2 Häkämies Antti 1.00.21 3 Ronkainen Teppo Oulun NMKY 1.01.34 4 Lumijärvi Antti Sallan Karhut 1.04.05 5 Niskanen Veli-Matti 1.06.20 6 Neitola Tommi 1.06.35 7 Tankka Teemu 1.09.23 8 Huuskonen Veikko Posion Pyrintö 1.10.36 9 Kinnunen Jukka 1.12.10 Naiset 15 km 1 Kaisanlahti Maija 1.10.24 2 Brölin Veronika 1.19.04 3 Laitsaari …

    Lue lisää »
  • 19 syyskuun

    Noormarkun puolimaraton ja Oravakymppi – 19.9.2020

    Naiset kuntovitonen 1 Elsa Kukko 25.07 2 Sofia Peltomaa 25.14 3 Kaisa Ylhäinen 27.14 Naiset 10 km 1 Silvia Luup Rastikarhut 42.49 2 Paula Nurmi Ulvila 45.42 3 Priska Peltomaa Pomarkku 46.30 4 Erica Partanen UPS 46.56 5 Anna Väisänen Hirveereenitsemppiryhmä 48.16 6 Annika Mäkinen 51.18 7 Tarja Tuomainen 51.59 8 Merja Sätilä-Merta 52.18 9 Riitta Pöysti 54.16 10 Tatja …

    Lue lisää »
  • 19 syyskuun

    Ruissalojuoksut – Turku 19.9.2020

    Miehet 10 km 1 Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 32.13 2 Juha Hellsten M40 35.14 3 Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto 35.55 4 Lari Koivu Fmr M40 37.26 5 Tuomas Talola 37.57 6 Jussi Ristimäki Fmr M45 38.07 7 Rami Urho Rcsd M50 38.19 8 Petteri Rinne Turku 39.05 9 Juha-Pekka Koivula Sastamala 39.13 10 Heikki Sorvoja Pöytyän Urheilijat M50 39.49 11 …

    Lue lisää »
X