maanantai , 28 syyskuu 2020

Tuusulanjärven maraton – Tuusula 8.8.2020

Maraton miehet yleinen
1 Janne Inkinen Vesikansan Urheilijat 3.01.49
2 Aleksi Vainio Potku 3.41.06
3 Väinö Kurkaa TuPS 3.43.19
4 Tõnu Paabstel 3.50.52
5 Juhani Yli-Marttila Team Rahola 4.01.55
6 Guntis Zalans 4.02.27
7 Kari Ranta Endurance 4.04.51
8 Jan Tammela Helsinki kpk24/7 4.36.51
9 Joonas Juolevi 4.47.19
10 Miltiadis Zisis 4.52.43
11 Aku Silvennoinen 5.05.06
12 Timo Heinälä 5.13.51
13 Carl-Mikael Tåg Tusbys Tuffaste 5.20.10
14 Timo Viero 5.45.35

Maraton miehet 40
1 Juha Huttunen Kerava 3.36.56
2 Hannu Simola London City Athletics Club 3.38.10
3 Janne Matero Turun Seudun Kenttäurheilijat T 3.43.02
4 Arto Lähdesmäki 3.56.05
5 Juhana Mikkola 3.56.19
6 Jani Rintamäki Lahden Ahkera 4.03.08
7 Mika Leppänen KU-58 4.31.38
8 Tuomas Huhmarniemi 4.39.45
9 Tero Mäenpää HYSK Helsingin Yliopiston Shori 4.41.22
10 Seppo Nyrkkö Espoo 5.47.15

Maraton miehet 50
1 Lasse Keisalo 100mc 3.35.24
2 Harri Holma 3.38.50
3 John Cottam Lliswerry Runners 3.41.49
4 Heino Voutilainen KKP 3.53.35
5 Marko Halmeenpää 100mc.fi 4.35.44
6 Mika Wiisak 4.40.45
7 Kari Rask KU-58 4.55.35

Maraton miehet 60
1 Olavi Kuja-Lipasti Häjyt 3.30.42
2 Eero Keskinen vaajakosken kuohu 4.42.41
3 Hans Mannsten Häjyt 5.43.44
4 Tenho Lauri 5.48.46

Maraton naiset yleinen
1 Elina Junnila 3.40.15
2 Anne-Maria Penttilä 4.16.55
3 Riina Nikander 4.44.17
4 Maija Hirvo 4.46.11
5 Tuija Linnapuomi 5.41.12
6 Erika Miettinen 5.46.22

Maraton naiset 40
1 Anu Ossberg team rahola 4.01.56
2 Anja Alakoski 4.53.46

Maraton naiset 50
1 Kati Mäntylä 4.24.38
2 Helena Pajula Ypäjän Yllätys 4.27.24
3 Pia Palevuo-Antas 4.28.38

Puolimaraton miehet yleinen
1 Hugo Pinto Downtown 65 1.30.30
2 Joonas Häyhä 1.34.40
3 Jussi Salo 1.35.27
4 Tero Lahti Espoo 1.43.25
5 Pekka Rajala 1.43.43
6 Aleksi Matilainen 1.44.05
7 Juhana Erelä KPK 24/7 Vantaa 1.46.46
8 Marko Linnapuomi 1.48.37
9 Jarkko Nordlund 1.49.58
10 Juho Nyholm 1.50.09
11 Timo Autio 1.50.34
12 Pauli Sekki Lahjattomat harjoittelee 1.54.42
13 Saku Markus Matilainen 1.55.57
14 Janne Keränen Valmet Järvenpää 1.58.11
15 Lauri Vuoristo 1.58.14
16 Olli Ekholm 1.58.30
17 Tuomas Weckman Valmet Järvenpää 1.58.39
18 Janne Pukkila 2.00.53
19 Aleksi Alitupa 2.02.11
20 Arto Pesonen FC Monari 2015 2.02.42
21 Matti Kymäläinen Creators Oy 2.03.37
22 Markku Riikonen 2.03.45
23 Mika Rantanen Tikkurilan Kajastus 2.06.01
24 Jesse Hakola 2.06.28
25 Ville Kaisto Kiviojan kiiturit 2.07.28
26 Sami Peltokoski Järven Kiertäjät 2.08.53
27 Jorma Niemelä 2.13.18
28 Juha-Pekka Kanto 2.13.46
29 Kalle Hyytiäinen Team Saako Skaalata 2.14.31
30 Jari Laine Ristinummen makkarasäätiö 2.14.31
31 Olli Pakonen 2.14.34
32 Petteri Kultala Mäntsälän Budoskura 2.15.41
33 Teemu Turunen DNF 2.16.18
34 Tommi Nick Ristinummen makkarasäätiö 2.16.19
35 Jussi Turpeenoja 2.16.32
36 Janne Ikonen 2.20.30
37 Petri Helander 2.21.03
38 Tommi Niinimäki 2.22.58
39 Dariusz Grajek 2.27.09
40 Simo Toivonen 2.27.15
41 Anselm Küsters 2.28.33
42 Juho Martikainen Valmet Järvenpää 2.30.03
43 Henrik Nordman Creators Oy 2.30.18
44 Antti Vähäjärvi 2.32.56
45 Janne Virtala Cedens quadrigis margine vermib 2.34.30
46 Mats Fagerström Tuusulan Reserviläiset ry 2.47.53
47 Tuomas Rasila 3.02.00

Puolimaraton miehet 40
1 Juho Himanen Tilintarkastus Inkeröinen & 1.34.23
2 Ismo Risku Keravan Urheilijat 1.38.11
3 Kai Rasmus 1.43.14
4 Sami Erkkilä 1.45.57
5 Timo Rikkonen Lahden Ahkera / Juoksuklubi 1.48.32
6 Jukka-Pekka Rapinoja METSTA Normijengi 1.59.08
7 Martin Taxacher Valmet Järvenpää 1.59.26
8 Kalle Mattila Brokeback Mountain Runners 2.00.38
9 Jaakko Keskiväli Brokeback Mountain Runners 2.00.38
10 Veiko Innos 2.06.09
11 Tomi Åberg 2.10.19
12 Martti Hakala 2.11.13
13 Bruno Guillard 2.42.56
14 Anssi Rantakari 2.47.52
15 Mika Ikonen 3.14.05

Puolimaraton miehet 50
1 Janne Laakkonen FMR 1.34.38
2 Jukka Sund Keikkakuski 1.42.51
3 Jari Järvinen elisa Oyj 1.42.51
4 Antti Sorsa Kellokoski 1.48.40
5 Harri Isoherranen 1.49.46
6 Eero Immonen CIMR 1.52.39
7 Jouni Jurmu IF Sibbo-vargarna 1.53.55
8 Ari Lahdenkauppi Tuusulan Tallaajat 1.59.05
9 Pekka Tuomi 1.59.31
10 Mauri Välimäki 2.02.19
11 Vesa Tilli 2.03.54
12 Kari Taskinen Lahti 2.05.26
13 Jyrki Lappalainen 2.12.07
14 Jouko Ikonen 2.20.45
15 Petri Mononen Team Rahola 2.26.56
16 Jussi Kattelus Bodom Broilers 2.32.15
17 Sakari Heinonen Bodom Broilers 2.37.45
18 Antti Rytkönen 3.08.57

Puolimaraton miehet 60
1 Tuomo Olin Lahden Ahkera 1.59.18
2 Kurt Leuschel 2.21.09
3 Jorma S. Tiiri VSVU 2.22.12
4 Raimo Hänninen 2.30.52
5 Reijo Mononen CQMV-team 2.36.23

Puolimaraton miehet 20
1 Elias Risku KeU 1.51.12

Puolimaraton naiset yleinen
1 Essi Tamminen SPU 1.49.06
2 Terhi Behm Savonlinnan Metalli Oy 1.51.56
3 Minna Ojajärvi 1.58.14
4 Julia Silverio 2.00.38
5 Karoliina Aaltonen 2.04.15
6 Eeva Eronen 2.05.10
7 Minttu-Maria Mäkinen 2.05.11
8 Kaisa Åberg 2.08.10
9 Siiri Kortesoja 2.10.24
10 Sanna Hemminki 2.12.08
11 Outi Tammilehto 2.14.35
12 Susanna Palvanen 2.20.46
13 Tiina Alanko 2.23.30
14 Petra Haapa-Aro 2.24.20
15 Brita Peltokoski Järven Kiertäjät 2.24.46
16 Saara Hirvo 2.27.42
17 Katja Jääskeläinen 2.27.42
18 Elviira Saarelma Valmet Järvenpää 2.30.02
19 Susanna Chevrolet Ylästö urheilijat 2.33.14
20 Laila Luoma Häjyt 2.35.50
21 Aino Salonen 2.38.58
22 Asta Viitanen 2.40.34
23 Päivi Tåg 2.44.25
24 Eveliina Ekström – 2.47.53
25 Amanda Salmensuu 2.47.56
26 Salla Ylönen 2.48.30
27 Sari Kokko 3.01.12
28 Riikka Hokkanen 3.08.56
29 Jenny Dickson 3.09.46

Puolimaraton naiset 40
1 Elina Finnilä Accountor 1.47.08
2 Johanna Tuomivaara 1.51.19
3 Pia Malin Hyvinkään juoksijat 2.09.01
4 Pirre Hyötynen Valmet Järvenpää 2.16.56
5 Kirsi Vesterinen 2.17.35
6 Nina Hänninen 2.22.48
7 Virpi Turunen 2.39.54
8 Aija Kontinen Tilintarkastus Inkeröinen & 2.47.45
9 Tanja Ruotsi 3.20.27

Puolimaraton naiset 50
1 Eija Metsälä Metropolia AMK 2.06.07
2 Hanna Lappalainen 2.30.36

Puolimaraton naiset 20
1 Eveliina Kontio 2.08.05
2 Anni Hirvo 2.15.39
3 Tiia Meitsalo 2.22.35

Miehet 10,9 km
1 Mikko Järvinen Runners Club 35.48
2 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 40.26
3 Markus Ilva Team Rahola 42.44
4 Janne Lehtonen Esbo IF 43.40
5 Antti Perälä Häjyt 44.00
6 Juha Uski 44.58
7 Ilari Patamaa 45.28
8 Niko Scheiman 47.42
9 Tuomo Haapea 47.59
10 Margus Normak Betomik OY 48.05
11 Igor Mikhaylov Framco Chemicals Oy 49.15
12 Magnus Kullström Järvenpään Hyvinvointiglubi 50.19
13 Eero Eensalu 51.49
14 Alpo Kumpula M 60 52.41
15 Seppo Borenius 54.45
16 Keijo Kaartinen 55.48
17 Tuomas Risku KeU 56.38
18 Seppo Ahonen 58.19
19 Tapani Ilkka Toivalan Dynamo 59.00
20 Markus Laitila Valmet Järvenpää 59.17
21 Onur Alakas Herttuan Urheilijat 59.22
22 Timo Lappeteläinen 59.23
23 Seppo Anttila Kerava 59.27
24 Tapani Poikkimäki Valmet Järvenpää 59.48
25 Jari Havukainen Kapri 59.57
26 Pekka Salokangas Kaprin urheilijat 59.57
27 Esa Tihila TVV 1.02.02
28 Aki Scheiman Jokelan kirmaveikot 1.02.02
29 Pauli Mesiä Kaprin Urheilijat 1.12.06
30 Thiago Poles Valmet Järvenpää 1.14.39
31 Marko Karppinen IWE Expert Service Oy 1.16.09
32 Kauko Harteva TeamRaju 1.16.16
33 Harri Romakkaniemi 1.19.44
34 Teuvo Hietamäki Raisio 1.41.45
35 Usko Lind Nurmijärvi 1.41.45

Naiset 10,9 km
1 Katja Jääskeläinen Helsinki 47.29
2 Sari Koivu liedon luja 47.40
3 Riikka Rask AquaPlus Triathlon 50.29
4 Saara Timonen Turun urheiluliitto 51.54
5 Minttu Nenonen 52.07
6 Kirsi Takala Gallupkärki 55.25
7 Krista Igbarria KPK 24/7 58.55
8 Oona Tenhunen Puharin tytöt 1.02.43
9 Seija Nylund 1.06.04
10 Laura Hynninen 1.13.16
11 Noora Huttunen 1.13.16
12 Marina Zotou 1.15.27
13 Titta Kouri Valmet Järvenpää 1.15.32
14 Melina Tarkkala Valmet Järvenpää 1.15.33
15 Kerttu Ahvonen IWE Expert Service Oy 1.16.08

Miehet 5 km
1 Tero Uusitalo Vantaan Hiihtoseura 18.48
2 Joni Järvi 19.54
3 Jani Kolari Keinulan Kunkku 21.27
4 Jukka-Pekka Hänninen 27.55

Naiset 5 km
1 Eeva Karjalainen TFW Kerava 22.47
2 Tiina Sorvari 26.59
3 Minna Kivimäki 27.11
4 Marja Siniluoto 29.27
5 Maret Anniko 36.12
6 Piia Koskiranta 37.14
6 Ida Nurminen 37.14
8 Pirkko Timonen Vihtijärven Uhka 38.46

Tarkista myös

Helsinki10 – 27.9.2020

Miehet 10 km 1 Kalle Mäenpää 33.07 2 Sami Maamela 34.10 3 Kristian Lindroos 34.14 …

Vastaa

X